Divokou remízovou skončil zápas někdejších soupeřů z okresního přeboru. Nováček nejnižší krajské soutěže z Třebelovic hostil Dukovany a padlo po pěti gólech na každé straně.

„Bylo se na co dívat. Tolik branek jsem vůbec nečekal. Pro diváky to byl určitě zajímavý zápas. Jen mě mrzí, že nám moc nejdou začátky poločasů, kdy snad pokaždé inkasujeme, ale mám radost, že jsme to dokázali alespoň zremizovat," byl spokojen třebelovický trenér Michal Sláma, který před utkáním poznamenal, že ve vzájemných zápasech z nedávné minulosti moc gólů nepadalo.

Hosté, kteří brzy vedli, po poločase prohrávali. Po změně stran byli hráči od jaderné elektrárny lepší, vývoj střetnutí otočili a deset minut před koncem vedli o dvě branky.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně. Koníř obešel dva obránce a nádherně zavěsil. V prvním poločase byli domácí lepší, hráli důrazně a dali nám tři góly, dvakrát se jeden jejich hráč (Marek Čurda – poznámka autora) trefil z dálky," komentoval dukovanský kouč Rostislav Štork.
Jeho svěřenci měli více ze hry po změně stran.

„Ve druhém poločase hráli kluci dobře, ale za stavu 5:3 šel Prokeš dvakrát sám na gólmana, jednou jej trefil a podruhé bránu netrefil. Třebelovice do té doby žádnou šanci neměly. Pokryli jsme jejich kapitána (Marka Mácu – pozn. aut.), který se moc do hry nedostával. Jenže nakonec jsme sami posadili soupeře na koně," mrzelo hostujícího lodivoda.

Ten si postěžoval na výkon vlastního brankáře. „Marek Macháček nás moc nepodržel. Ty střely jejich hráče sice byly pěkné, ale z takové dálky se chytat daly. Jedna z nich sice skončila v šibenici, ale příliš rychlá nebyla. Vše vyvrcholilo vyrovnávající brankou, kdy Marek nevylezl z brány na centr. Macháčkovi zápas nevyšel, ale snad to bylo naposled," uzavřel hodnocení Štork.

„Jinak zápas to byl dobrý. Škoda jen, že nám pět gólů na vítězství nestačilo. Tolik branek, víc padlo jen v utkání Křoví – Velký Beranov (8:6). Teď musíme porazit Kněžice," dodal šéf dukovanské lavičky.

Jednoznačnější průběh měl zápas dvou okresních týmů v I. A třídě. Juniorka HFK Třebíč smetla Nové Syrovice 8:1.
Ovšem v prvním dějství to na takový výsledek vůbec nevypadalo. Nováček soutěže na půdě Horáckého klubu od začátku dokonce vedl a domácí odpověděli pro přestávky pouze dvakrát.

„Ze začátku byl soupeř lepší, ale nedal několik šancí, při kterých nás podržel brankář Ujčík. Měli jsme štěstí," pravil třebíčský trenér Pavel Němec mladší.

Jeho svěřenci zkraje druhé půle rozhodli třemi góly v rozmezí dvanácti minut. Nové Syrovice už na tento direkt odpověď nenašly. „Pak už hosté odpadli a my jsme nevyužili ještě další šance," shrnul domácí kouč.