Dukovany vyprovodily Hrotovice na jejich hřišti

Třebíčsko – Jedno okresní derby nabídly víkendové přípravy fotbalových týmů z nižších krajských soutěží. Átřídní Hrotovice přivítaly nováčka I. B třídy z Dukovan, který je zaskočil sedmibrankovou smrští. Budišov na umělém trávníku ve Velkém Meziříčí splnil roli favorita proti bétřídnímu Křižanovu, který porazil až po bezbrankovém prvním poločase. Rapotice na umělé trávě v brněnských Bohunicích sestřelily outsidera z Říčan i za přispění druhého hattricku kanonýra Petra Matouška během zimního přípravných zápasů.

3.3.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jiří Oborný

RAPOTICE – ŘÍČANY 5:1
Poslední tým I. A třídy měl proti účastníkovi okresního přeboru Brno-venkov na umělém trávníku v Bohunicích více ze hry. Rapotice vyjádřily převahu střelecky už v prvním poločase.

Skóre otevřel v 18. minutě hrdina zápasu Petr Matoušek. Říčany sice vyrovnaly, ale soupeř si ještě do přestávky zásluhou Paulece a Jaška vzal vedení zpět.

Favorit měl převahu i ve druhém dějství, kdy svůj druhý hattrick během zimní přípravy zkompletoval kanonýr Matoušek. „Soupeř byl sice slabší, ale rozdíl v kvalitě byl znát. Nejvíce nás těší, že naše hra má hlavu i patu a vše fungovalo, jak mělo," byl spokojen rapotický ostrostřelec Petr Matoušek.
Góly Rapotic: P. Matoušek 3, Jašek, Paulec. Poločas: 3:1. Rapotice: T. Laš – Babčan, Milan Laš, Švarc – Martin Laš, Illek, Sobotka, Jašek, Paulec – P. Matoušek, Antoš. Střídal: Opálka.

HROTOVICE – DUKOVANY 1:7
Hosté si na hřišti účastníka I. A třídy otevřeli střelnici. Dukovany skórovaly v první půli hned čtyřikrát. Bétřídní nováček měl více ze hry i po změně stran. Hrotovice se zmohly pouze na čestný úspěch.

„Soupeři jsme stíhali jen prvních dvacet minut, pak už to byla katastrofa," mávl rukou domácí kouč Jan Dobrovolný. Důvod ke spokojenosti mohl mít jeho protějšek. „Kluci si zahráli s chutí a prodali i fyzickou připravenost," hodnotí dukovanský trenér Josef Černý.
Góly: Salák – Balík 2, Koníř, J. Černý, Železník, Krist, Sedláček. Poločas: 0:4. Hrotovice: Štolz – Růžička, Bláha, Čtvrtníček, Vrba – Furiš, Škoda, Holoubek, Votava – Salák, Fiala. Střídal: Novák. Dukovany: Macháček – Němec, D. Černý, Pelikán, Ferus – Sedláček, Prokeš, Koníř, J. Černý – Železník, Balík. Střídali: Krist, T. Křišťál, Traxler.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – KŘIŽANOV 2:0
První poločas nabídl vyrovnanou partii. Ve druhém dějství už ale měl převahu proti žďárskému týmu z nižší krajské soutěže favorizovaný Budišov, který dvěma góly rozhodl. Další šance budišovských fotbalistů zůstaly nevyužity.

„Měli jsme mírně navrch a ve druhém poločase Křižanov odešel fyzicky. Mohli jsme přidat další branky," shrnul budišovský lodivod Libor Švec.
Góly: Votoupal, T. Nováček. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Klíma – Carda, Hrádek, Hort, Kozuň – Dvořák, Horký, Hráček, Votoupal – K. Nováček, Pažourek. Střídali: Sedláček, T. Nováček, Dobrovolný, Pavlatovský.

3.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Veronika Hana Konvalinková (uprostřed) při předvolební debatě Deníku v Brzkově.

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.