DUKOVANY – HERÁLEC ZR 2:0
Oba aktéři se zpočátku seznamovali s terénem. „První jarní zápas, úvodních dvacet minut bylo nervozních. Herálec je soubojový mančaft, který nám hrozil převážně ze standardních situací,“ komentuje domácí trenér Rostislav Štork.

A na jeho slova došlo hned v úvodu, kdy Boháč z přímého kopu trefil spojnici brankové konstrukce. „Byli nebezpeční i z rohů a my jsme to jen tak tak uskákali,“ oddychl si dukovanský kouč.

Jeho svěřence zdobily rychlé přechody do útoku a po jednom z nich se urodilo. Do vápna Koudelný, míč si píchl kolem bránícího protihráče a byl faulován. Z nařízené penalty pak otevřel skóre kapitán Koníř.

Lídr domácího mužstva mohl zvýšit ve druhém poločase, když mu herálecká obrana doslova namazala na gól. Koníř ale skákavý balon do odkryté branky poslat nedokázal. Pojistku tak přidal v 53. minutě po krásném průniku Černý, který obstřelil Bednáře – 2:0. Hráči ze Žďárska poté otevírali hru a nakopávali míče na rychlé útočníky. Vrátit Herálec do zápasu mohl kapitán Uchytil, který postupoval sám na gólmana Křišťála, ale nastřelil tyč. „Zlaté tři body, bylo to vybojované vítězství, které si kluci zasloužili,“ těšilo Štorka.

Góly: 14. Koníř (PK), 53. Černý. Rozhodčí: P. Rosický. ŽK: 0:2. Diváci: 128. Poločas: 1:0. Dukovany: Marek Křišťál – Horák (72. M. Fojtášek), Kunc, J. Fojtášek, Prokeš (68. Hložek) – Jašek, Hron, Sedláček, Koudelný – Koníř (81. Pislcajt), Černý. Herálec (ZR): Bednář – Boháč, Hamák (58. Okurka), Uchytil, Skála, Slováček (78. Bříza), Kysilko, Černý, Veselský, Cach, Forchtsam.

ŽĎÁR B – M. BUDĚJOVICE 1:0
Prakticky celých devadesát minut se odehrávalo za mírné převahy domácích. Béčko Žďáru si v první půli vytvořilo několik dobrých příležitostí ke skórování. Nejdříve postupoval sám na brankáře hostů Filippi, ale ve finální fázi mu balon odskočil. Později minutě prošel sám do vápna Musil, branku Budějovic těsně přestřelil. Moravské Budějovice se osmělily po půlhodině hry, kdy prošel do vápna jeden z útočníků, ale Hajný předvedl výborný zákrok.

Po změně stran měl velkou šanci Musil, který si ve velkém čtverci zpracoval centr, ale minul. Záložník Žďáru se přesto stal hrdinou dne, v 66. minutě obešel dva hostující obránce a nekompromisně zakončil. Domácí měli utkání pod kontrolou, vytvořili si i další šance, ale Filippi mířil do boční sítě a Zdeněk Peňáz branku těsně minul. Všechny tři body tak po zásluze zůstaly doma.

Gól: 66. Musil. Rozhodčí: Janovský. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Žďár B: Hajný – T. Peňáz, Z. Peňáz, Machatka, Sláma (85. Gančev) – Frieb (46. Bulíček), Musil, Janů, Havlík - Russ, M. Filippi (73. Růžička). M. Budějovice: Jelínek – Busta, J. Benda, Veselý (8. Michal), Škoda, P. Benda, Povolný (80. Kratochvíl), A. Svoboda, K. Svoboda, Kosmák (73. Puchnar), Pařízek.