Před sympatickou návštěvou se Kouty hnaly do útoku, ale pozměněná defenziva Dukovan dokázala jejich útočné výpady pacifikovat. Naopak hosté byli o poznání přesnějším a hlavně produktivnějším týmem. Do vedení je dostal po čtvrthodince hry Prokeš a po závaru zvýšil na 0:2 Kunc. Těsně před pauzou se navíc trefil nádherně kapitán Ivo Koníř a to bylo pro vývoj zápasu rozhodující.

„Ivoš se konečně trefil tak, jak to umí, byl to nádherný gól. Kluky ale musím pochválit, že jsme nepodcenili nic vzadu a nedostali žádný laciný gól. Pomohly nám změny vzadu,“ pochvaloval si trenér Dukovan Josef Černý.

Po změně stran si vypracovali velké příležitosti i domácí, ale tradiční střelci selhali. Coufal mířil v ideální pozici mimo tři tyče a do branky se nevešla ani hlavička Neumanna. Potom trefil Koníř tyč a laciné branky se dočkal Pislcajt, před nímž ustupovala obrana. Hosté v závěru trochu ztratili koncentraci, a Kouty tak kosmeticky upravily výsledek po gólech Neumanna a T. Štveráčka.

„Dneska to byl pro nás den blbec. Takový hloupý zápas se občas stává, kdy soupeři tam spadne všechno, do čeho kopne,“ uvedl smířeně trenér domácího mančaftu Petr Kylíšek a dodal: „Ve druhém poločase jsme se zlepšili, měli jsme na začátku tři tutovky, mohli utkání zdramatizovat, ale nestalo se. Aspoň jsme dali v závěru dva góly a nevypadá to jako debakl.“

„Už jsme vítězství po těch ztrátách potřebovali. Většinou jsme byli lepším týmem, měli jsme strašně moc tutovek. Dneska jsme je konečně proměnili, byli jsme důrazní ve vápně soupeře. Nic jsme nepodcenili, dali jsme góly,“ dodal k zápasu Černý.

KOUTY - DUKOVANY 2:4
Góly: 86. Neumann, 88. T. Štveráček – 16. Prokeš, 35. Kunc, 45. Koníř, 82. Pislcajt. Rozhodčí: Pojezný, ŽK: 1:3. Diváci: 125. Poločas: 0:3. Kouty: Stýblo – J. Štveráček, Havelka, Růžička, Nestrojil – Nováček (62. Navrkal), Roušar, Parma, Semrád (84. T. Štveráček) – Coufal, Neumann. Dukovany: Křišťál – Horák, Kunc, J. Vojtíšek, Čihal – Číhal (79. Pislcajt), Prokeš, Koníř (90. Traxler), Sedláček – Blatný, Černý (84. M. Vojtíšek).