Dukovany sesadily soupeře z prvního místa v tabulce

Třebíčsko – Jasným šlágrem 20. kola I. B třídy se stalo utkání mezi fotbalisty Dukovan a Moravce. Nováčci soutěže si to rozdali v přímém souboji o čelo tabulky ve skupině B.

5.5.2015

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Jiří Oborný

DUKOVANY – MORAVEC 2:1
Souboj nováčků soutěže se stal duelem týmů ze špičky tabulky. Vedoucí hosté přicestovali s fantastickou diváckou podporou a nechybělo choreo s bubny. Tuto kulisu podpořili i domácí fanoušci. Samotné utkání se hrálo v rychlém tempu, ve vysokém nasazení a férovém duchu.

Na začátku atraktivní podívané se po krásné střele z velkého vápna křižnou nechytatelnou střelou prosadil Prokeš a poslal aktuálně druhé Dukovany do vedení. Ve druhé půli se pokračovalo ve svižném tempu. V 63. minutě po brejku zvýšil domácí kapitán Koníř. Hráči Moravce nesložili zbraně a během minuty se jim podařilo snížit po hlavičce Černého. Všechny body nakonec zůstaly u jaderné elektrárny.
Góly: 6. Prokeš, 63. Koníř – 64. Černý. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:3. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Dukovany: Macháček – Veselý (54. Němec), Vystrčil, Balík (67. Železník), Prokeš, Sedláček (70. O. Horák), Koníř, Fojtášek, Jílek, J. Černý, Pelikán.

PŘIBYSLAVICE – MĚŘÍN 0:5
Zpočátku drželi domácí se soupeřem ze špičky tabulky krok. Hrál se oboustranně vyrovnaný fotbal bez vyložených šancí, ale ve 38. minutě začali plnit roli favorita hosté. To Bublan dostal míč pod vybíhajícím Šimečkem do sítě.

Ve druhém poločase už bylo utkání v režii Měřína, když zkraje zvýšil Robotka, který za nedlouho proměnil i pokutový kop a tím i rozhodl. Přibyslavice se snažily, ale to na tým ze Žďárska nestačilo. Měřín pečetil jednoznačné vítězství na půdě posledního mužstva tabulky ještě dvěma góly. Nejprve dokonal hattrick Robotka a na konečných 0:5 upravil Vokoun.
Góly: 38. Bublan, 52., 60. a 65. Robotka (druhý z PK), 80. Vokoun. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 3:1. Diváci: 30. Poločas: 0:1. Přibyslavice: Šimeček – Picmaus (70. Kovář), Matějek, Polovčík, Karafiát – Škorpík (62. Svoboda), I. Samek, Palát (75. Skrobikowski), Carda – Kolman, D. Samek.

V. BÍTEŠ B – ŠEBKOVICE 0:0
Utkání nabídlo slušnou fotbalovou podívanou. „Bylo vidět, že se střetla družstva z horní poloviny tabulky. Mrzet nás může jen fakt, že jsme v první půli nevyužili ani jednu z pěti solidních šancí," štvalo domácího kouče Marka Louckého.

Šebkovice zahrozily dvakrát, skóre se rovněž neměnilo. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí kombinovali, dostávali se do šancí, ale branka pro ně byla zakletá. Hosté vážně zaměstnali Pelána jen jednou.
Rozhodčí: Půlpán. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Šebkovice: Kuba – Pecka, Hrůza, Chytra, Večeřa, Štveráček, Roupec (82. Kašpárek), Přibil, Kotačka, Dvořák, Durda (89. Říha).

STONAŘOV – STUDENEC 1:2
Řád zápasu udaly dva rychlé góly Studence. V obou případech šlo o chyby ve středu pole a při první brance navíc o podklouznutí gólmana. Domácí poté zabrali a do pauzy mohl vyrovnat Příhoda, jehož pokus do šibenice Pěnčík skvěle vytěsnil na břevno. Šánovi o pár chvil později vykopl gólovku z brankové čáry jeden z obránců. Neuspěl ani Kubík, jehož přímý kop vytěsnil Pěnčík.

Stonařovu se podařilo snížit až ve druhém dějství, po autu se k míči dostal Škrdla a přehodil studeneckého gólmana. Pojistit studenecké vedení mohl Vrba, ale Měrtl svůj tým podržel. Domácí se v závěru tlačili před branku a vytvořili si několik vyložených příležitostí, skóre se už ovšem nezměnilo.
Góly: 52. Škrdla – 4. Vrba, 5. Strnad. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 0:2. Studenec: Pěnčík – Vrba (84. Komárek), Tretera (79. Nováček), P. Strnad, J. Strnad (89. Kryštof) – Holoubek, K. Mrňa, Buršík, Nejedlý – Matějek, M. Mrňa.

KŘOVÍ – STAŘEČ 5:0
Domácí vyhráli jednoznačně. „Výsledek hovoří za vše, šance jsme sice v první půli spalovali, ale po přestávce jsme je už začali proměňovat a připsali si důležité tři body," radoval se předseda klubu Lukáš Midrla. V 57. minutě potáhl balon Kalina, vystřelil, brankář jeho ránu vyrazil před sebe a Roštinský už měl z dorážky snadnou práci.

V 70. minutě si v běhu zpracoval nakopnutý míč Pavlas a zvýšil na 2:0. Stejný hráč skóroval hned po chvíli, po šlapáku ve vápně skóroval z penalty. Gólmana poslal zkušeně na opačnou stranu a navázal tak na své dva páteční góly Radostínu. Skvělou desetiminutovku domácích završil Roštinský, který nikým neatakovaný zakončil pohlednou akci čtyř hráčů.

Druhého „bůra" během dvou dnů završil po nacvičeném signálu Kováč, jenž z 25 metrů propálil zeď. „V pátek jsme vyhráli domácí dohrávku 5:2, po víkendu máme šest bodů, což nám v boji o záchranu pomůže. Za týden se pokusíme na hřišti namočeného Studence urvat třetí výhru v řadě," uzavřel hodnocení Midrla.
Góly: 57. a 79. Roštinský, 70. a 73. Pavlas (druhý z PK), 89. Kováč. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 0:0. Diváci: 90. Poločas: 0:0. Stařeč: Krčál – Franc, Vodička, Daňhel, Rambousek, Jahoda (65. Smejkal), Kašiar (65. Pisk), Zejda, Linhart, Pislcajk, Kaňka.

5.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

V nohách jsem měl sotva pár stovek metrů, když jsem uviděl první odložené boty. Podle barvy pásků soudím, že patřily nějaké poutnici.
9

Boty u cesty, tiší svědkové daleké pouti do Santiaga de Compostela

Ocenění pro Tipafrost převzal výrobní ředitel Miroslav Krupica.
2

Českou chuťovkou roku 2017 je zmrzlina z Kožichovic

Mladý spolujezdec nehodu nepřežil. Řidič před jízdou pil

Jindřichovice – Tragicky skončila v sobotu před jedenáctou hodinou večer dopravní nehoda v Jindřichovicích u Želetavy.

Želetava neudržela první místo v tabulce

Třebíčsko - Čtyři konfrontace Třebíčska se Žďárskem nabídlo 12. kolo I. A třídy. Částečně úspěšní byli jen fotbalisté Moravských Budějovic, kteří remizovali. Dosavadní lídr z Želetavy, Nové Syrovice a juniorka HFK Třebíč prohráli.

Mezi Jemnicí a Třebelovicemi pojede lampionový vlak

Jemnice - Jednou z posledních příležitostí svézt se na Jemnicku výletním vláčkem bude ta v sobotu 28. října. Vyjede totiž lampionový vlak. Z Jemnice vyrazí v 18 hodin do Třebelovic, odkud se bude vracet v 19 hodin.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.