Sedmý tým soutěže během třinácti podzimních kol vybojoval čtyři vítězství, třikrát remizoval a šestkrát ze hřiště odešel poražen.
„Celkově jsem velice nespokojen. Hlavně s výsledky a přístupy jednotlivých hráčů, kteří nepracovali tak, jak by měli. Myslím si, že toto mužstvo má rozhodně na víc,“ má jasno hrotovický kouč Jan Dobrovolný.


„Také je to důsledek nedostatečné letní přípravy, kdy jsme se málo scházeli a pořádně nepotrénovali,“ vysvětluje příčinu neúspěchu trenér Hrotovic.
Jeho družstvo prakticky celou první polovinu sezony sužovalo zranění klíčových hráčů.


„Nechci se vymlouvat, ale měli jsme během podzimu značné problémy poskládat sestavu,“ upozorňuje hrotovický lodivod, který sám k několika utkáním nastoupil a proti Bedřichovu dokonce vstřelil rozhodující gól.


Řešili absence


Dobrovolný téměř v každém utkání řešil absence a pokaždé musel sestavovat jinou jedenáctku. „Jednou nám scházel Libor Votava, podruhé zase Josef Dufek a další. Tak to šlo pořád dokola po celou dobu,“ posteskl si šéf hrotovické lavičky.


Jsou tu i další aspekty tohoto úzkého kádru. Další ránou pro Hrotovické je ukončení hráčské kariéry klíčového stopera Petra Slatinského, který nemůže pokračovat z pracovních důvodů.


„Dodnes se nám nepodařilo adekvátně nahradit odešlé hráče, jako byli Marek Hrůza a Antonín Horváth, jenž nám svými góly dodával klid,“ říká kouč Hrotovic, který ještě dodal, že zatím nemá žádné posily.


Hrotovice nemají žádného střelce. O osmnáct nastřílených branek se největší měrou zasloužili pětigóloví útočník Miloslav Salák se středopolařem Martinem Davidem. Další tři zásahy si připsal obránce Zdeněk Krajčo.


Trenér aktuálně sedmého celku soutěže považuje za nejvydařenější domácí střetnutí s Bedřichovem.
„První poločas jsme byli horší a prohrávali. Naštěstí jsme stačili vyrovnat. Ve druhé půli jsme výsledek dvěma góly otočili a soupeře přehrávali,“ zavzpomínal hrotovický lodivod.


Ten také ocenil výkon svých svěřenců v domácím duelu proti vedoucímu mužstvu Borovině-Opatovu, i přes to, že lídrovi nakonec podlehli.
„Tady kluci podali výborný výkon. Favorita jsme hodně potrápili. Ve druhém poločase jsme snížili a až v závěru inkasovali na jedna tři,“ pochválil své hráče hrotovický kouč.


Naopak za nevydařený zápas v Hrotovicích označují vysokou porážku rozdílem třídy na půdě nováčka ze Studence.
„To byl z naší strany katastrofický výkon. Vyhořeli jsme po všech stránkách,“ nebral si servítky šéf hrotovické lavičky.


Osu týmu, vedeného trenérským duetem Jan Dobrovolný – František Fukal, tvoří vyrovnaná brankářská dvojice Jiří Slatinský s Martinem Růžičkou.
„I když celý podzim odchytal Slatinský, tak Růžička je schopen kdykoliv zaskočit,“ pochvaluje si hrotovický kouč.
V obranné řadě se Hrotovice spoléhaly na Zdeňka Krajča. V záloze tvoří hru trio Martin David, Josef Dufek a Libor Votava.


Gólový záložník


„Martin je gólový hráč, Josef je dobrý na míči a pokud bude Libor zdráv, tak to bude dobrá řada,“ nepochybuje hrotovický lodivod. V útoku Hrotovičtí sázejí na Miloslava Saláka.


Sedmý bétřídní celek disponuje poměrně mladým kádrem. „Máme sedm hráčů, kteří jsou narozeni v rozmezí 1989 až 1991,“ prozradil.
Tento mladý tým od nového roku zahájil zimní přípravu. „V současné době hráči nabírají fyzickou kondici v hale. Až bude lepší počasí, tak se přesuneme ven,“ odhaluje plán hrotovický trenér.


Jeho svěřenci od poloviny února absolvují čtyři přípravná utkání. Prvně se na umělém trávníku ve Velkém Meziříčí střetnou s Budišovem. Poté doma přivítají Hostěradice. Ve zbylých dvou duelech zajíždějí do Únanova a Šebkovic.


Jaké jsou cíle sedmého mužstva tabulky? „My se musíme v první řadě dobře připravit na jaro. Scházet se kompletní a jednotlivci musí zlepšit svůj přístup,“ naznačuje hrotovický kouč. „Také potřebujeme mít více štěstíčka, aby se nám vyhýbalo zranění,“ pokračuje.


„To, když splníme, tak si myslím, že se to mladé mužstvo může dostat mnohem výše, než jsme. Jak už jsem řekl, máme na víc. Nebojím se říct i čtvrté nebo páté místo,“ dodal závěrem.