BYSTŘICE – ŽDÍREC N. D. 3:0

Oslabený Ždírec přijel do Bystřice s bránící taktikou a dlouhou dobu se mu dařila. Domácím se nedařilo zakončení. Když už se ke střele dostal Illek, vychytal ho skvěle Lengál. Zdálo se, že je otázkou času, kdy přijde první bystřická trefa. Stalo se tak až v poslední dvacetiminutovce. Nejprve ve středu hřiště vlétl do skrumáže Veselý a svým důrazem posunul míč do úniku Horákovi, který už si před Lengálem věděl rady a zkušeně ho obstřelil. Hned dvě minuty nato byl v pokutovém území stažen Sklenář a Illek nařízenou penaltu proměnil. V závěru pak ještě dal výsledku konečnou podobu umístěnou střelou z hranice šestnáctky střídající mladíček Čech.

Góly: 74. Horák, 77. Illek (PK), 86. Čech. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Bystřice: Hlavoněk – Rejda, Veselý, Vícha, Mitáš – R. Sklenář (85. Buchta), Zbytovský, Illek, Holý – Špatka (70. Fulneček), Horák (80. Čech). Ždírec: Lengál – Kučera, Klupka, Kysilko, Pleva – Blažek (82. Málek), Carda, Smejkal, Šnobl (89. Mikulecký) – Kolouch, Máša. Nejlepší hráči: Veselý, Vícha – Kolouch.

ŽIROVNICE – JAROMĚŘICE 1:1

Jen průměrné utkání přineslo spravedlivou remízu. První půlhodinka byla na vyložené šance chudá. Za zaznamenání stojí jen krásná přihrávka na Dvořáka, který střílel slabě, a na druhé straně hlavička Kalaye. Tu však zneškodnil Basík. Ve 35. minutě se však skóre měnilo, když pěknou kombinaci na jeden dotek zakončil střelou do protipohybu brankáře žirovnický T. Houška. Slavoj ožil, zvýšit mohl po závaru Dýnek, ale mířil těsně vedle. Po přestávce začali domácí chybovat v defenzivě, takže nebezpečněji vyhlížely útočné akce Jaroměřic. Neumann dvě vyložené šance sice pohřbil, ale v 58. minutě po centru Urbánka trefil hlavou remízu Kalay.

Góly: 35. T. Houška – 58. Kalay. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žirovnice: Basík – P. Houška, Kuš, Charousek, Kořínek – T. Houška, Dýnek, Moravec, Kněžínek (62. Pokorný) – Dvořák (78. Časta), Staněk. Jaroměřice: Pisk – Brabenec, Čermák, Ošmera, Urbánek – Vybíral, Novotný, Chládek, Hambálek (68. Karásek) – Kalay (87. Hutař), Neumann. Nejlepší hráči: T. Houška – Kalay, Urbánek.

NOVÁ VES – HUMPOLEC 2:2

Domácí předvedli moderní fotbal a kombinačně kvalitního soupeře přehrávali. Už v 8. minutě se po individuální akci Čecha trefil do prázdné branky Bureš. Po půlhodině hry si k velkému sólu nadechl Radek Novotný, který přešel od poloviny hřiště čtyři hráče a skóroval pod vyběhnuvšího gólmana. Humpolec mohl dorazit Ondřejka, ale jeho rána se jen otřela o tyč. Do druhého poločasu nastoupili hosté jako vyměnění a vše vsadili na ofenzivu. V 52. snížil Machala a dílo zkázy pro domácí dokonal Kubíček, který využil hrubé chyby stopera Pohanky. V závěru mohl Nové Vsi vrátit vedení Havlík, ale vychytal ho Kříž.

Góly: 8. P. Bureš, 32. R. Novotný – 52. Machala, 70. Kubíček. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Nová Ves: Fuksa – Pohanka, Havlík, Krejčí, Kubík – P. Starý, Novotný, Ondřejka, Šandera – Čech, Bureš. Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Machala, Nermut - Paťha, Kubíček (87. Štěpán), Jeřábek, Kříženecký – Farka (85. Beránek), Krejčí (46. Honzárek). Nejlepší hráči: Bureš, R. Novotný – Paťha.

V. BÍTEŠ – ST. ŘÍŠE 1:1

Z obou dvou stran se hrál hodně svižný a důrazný fotbal. Už v 5. minutě z pravé strany zatáhl míč Pokorný, odcentroval na volného Nekudu, který z voleje trefil přesně. Hra se následně přelévala z jedné strany na druhou a po standardní situaci mohl Pohl zvýšit, ale přestřelil. Bíteš mohla po přestávce odskočit, jenže Loup napálil tyč a další dvě jasná zakončení řešili domácí příliš ukvapeně. Hosté hrozili z protiútoků a střelami z dálky, ale taktéž jim scházela přesnost. Zápas ovlivnila 54. minuta, když dostal druhou žlutou kartu Kerber. Stará Říše začala tlačit a vytoužené vyrovnání přišlo v 74. minutě.

Jejich snahu o zvrat utnula červená karta pro střídajícího Brnického, rovněž po druhé žluté. Červenou přestřelku dokonal rozhodčí Klement v 86. minutě, když hosté založili rychlý brejk, jenž faulem zastavil domácí hráč, ale sudí nepochopitelně ukázal červený kartonek Pohlovi, který u situace vůbec nebyl.

Góly: 5. Nekuda – 74. Merhaut. Rozhodčí: Klement. ŽK: 2:4. ČK: 2:1 (54. Kerber, 86. J. Pohl - 84. Brnický). Diváci: 150. Poločas: 1:0. V. Bíteš: Šula – Šeba, Pohl, Kerber, Paprskář (29. Čech) – Ivančík (84. Rozum), Nekuda, Loup, Pelán – Pokorný, Kopáček. Stará Říše: Neuman – R. Pokorný, Hekerle, Chramosta, Kratochvíl – Sláma, Merhaut, Tichánek, M. Pokorný (46. Brnický) – Štěpnička (46. Procházka), Osumanu. Nejlepší hráči: Pokorný, Nekuda – Tichánek.

JEMNICKO – OKŘÍŠKY 1:2

Od začátku se hrál oboustranně opatrný a vyrovnaný fotbal. Postupem času přibývaly i gólové šance. Nejprve domácí nevyužili dvě brankové příležitosti, a tak v 18. minutě přišel trest. Hostující útočník Valenta využil chyby v obraně soupeře a otevřel skóre. Jemnicko dokázalo odpovědět o tři minuty později gólem Tesaře. Vyrovnaná partie pokračovala i po změně stran. V 74. minutě opět Okříšky poslal do vedení Valenta, a po dlouhé době tak nasměroval svůj tým k vítězství na půdě soupeře.

Góly: 21. Tesař – 18. a 74. Valenta. Rozhodčí: Holub. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Jemnicko: P. Kincl – Tobolka, F. Kříž, T. Krejča, Štancl – Z. Kincl, M. Krejča (74. J. Kříž), Koutný, Tesař – Morkus, Grün. Okříšky: Fiala – Široký, Tekal, Voda, Večeřa – Řezáč, Rampír, Malý, Jůza – Valenta (88. Zeman), Tůma. Nejlepší hráči: Koutný – Večeřa, Valenta.

POLNÁ – PACOV 2:1

Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu, kde byla tráva místy dost podmáčená, a to vyhovovalo hostujícímu celku. Domácí se postupně rozehrávali. Ve 26. minutě se po rohovém kopu Kováře prosadil Tlačbaba a Polenští se dostali do vedení. Hosté sice byli pod tlakem, ale vytvořili si dva protiútoky, které však brankář Skočdopole zneškodnil. Druhý poločas načal Kovář střelou do tyče. V 58. minutě neproměnil svou tutovku Kaplan a udeřilo na druhé straně, kde se podařilo vyrovnat Gavreckému. I přes inkasovanou branku si Polenští drželi tlak, ale trápila je koncovka. V 66. minutě po přihrávce Kováře se střelecky poštěstilo Kaplanovi, a utkání tak rozhodl.

Góly: 26. Tlačbaba, 66. Kaplan – 58. Gavrecký. Rozhodčí: Kučera. ŽK: 1:2. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Polná: Skočdopole – Černý, Kučera, Urbánek, Kratochvíl – Adamec (66. Tomas), Pražák, Holas, Tlačbaba (81. Klíma) – Kovář, Kaplan. Pacov: Hartl – Kerouš, Koller, Zika, Váňa - Ribčák, Stejskal, Maršík, Gavrecký (84. Přibyl) - Kokeš, Šlechta (67. Jiřík). Nejlepší hráči: Kovář, Černý, Kaplan.

HERÁLEC HB – H. BROD 2:1

V prvním poločase byli aktivnější domácí, když zejména Fukan dělal brodským hráčům obrovské problémy. V 16. minutě se ještě herálecký útočník zastřeloval, ale o dvě minuty později už uhodilo, V. Vašák našel kolmicí právě Fukana a ten chladnokrevně podél Rezničenka otevřel skóre zápasu. Za tři minuty už vedl Herálec o dvě branky. K odraženému míči se dostal Fukan a ten se v takových chvílích nemýlí 2:0.

Po přestávce už začal brodský Slovan kvalitou soupeře převyšovat, ale jeho hra byla bez kvalitní finální přihrávky. Snížit mohl Vácha, ale z první mířil vedle Březinovy branky. To se povedlo až čtvrt hodiny před koncem Novotnému po rohu Váchy. Konec zápasu si Herálec už pohlídal.

Góly: 18. a 21. Fukan – 74. Novotný. Rozhodčí: Hodánek – Hoch, Štýgler. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Herálec: Březina – Ganobjak, J. Stojan, Klement, Vašák (89. Popela) – Pátek (85. Hrala), L. Stojan, Fukan, Kuchta – Mašek, Filipský. H. Brod: Rezničenko – Adam (35. Halamka), Novotný, Hübner (70. Hejkal), Ganobjak – Bláha, Šimoníček, Vácha, Pajer (75. Kvanka) – Mišta, Tůma. Nejlepší hráči: Fukan, V. Vašák – V. Ganobjak.
Příští kolo: St. Říše – Jemnicko, Humpolec – Ždírec n. D., H. Brod – Pacov, Jaroměřice n. R. – Třebíč B, Okříšky – M. Budějovice, Žirovnice – Polná, Herálec HB – Bystřice, Nová Ves – V. Bíteš.