M. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ B 1:1

Třebíčská juniorka nastoupila k utkání s kvartetem divizních fluktuantů. Již v desáté minutě se za domácí obranu dostal Florián, udělal kličku brankáři, ale z úhlu přestřelil branku. Odkop od domácí branky se velice rychle vrátil zpět a tentokrát se Florián z hranice velkého vápna nemýlil – 0:1.

Poté již obrana domácích v čele s L. Šplíchalem hostům nic nepovolila. Brankové parametry na straně Budějovic měl pouze trestný kop L. Šplíchala z hranice velkého vápna, který s námahou vyboxoval brankář Kruba na roh.

Druhý poločas začal pro domácí mnohem lépe. Škoda poslal uličkou do úniku J. Šplíchala a ten napálil z pravé strany míč pod víko – 1:1. Poté začali hosté kouskovat hru a Budějovičtí se nemohli dostat do tempa. Další šance si domácí začali vytvářet až v závěru utkání po dlouhých nákopech z hlouby obrany. Ani Marek Černý, ani Nevařil však své šance neproměnili. A když se neujala ani hlavička J. Šplíchala v úplném závěru, skončilo utkání dělbou bodů.

„Začali jsme špatně a po deseti minutách inkasovali. Pak se hra vyrovnala, ale gól jsme nedali. Vyrovnání jsme se dočkali až ve druhé půli a pak jsme měli šance rozhodnout. Nestalo se, ale myslím si, že remíza byla spravedlivá,“ hodnotí trenér Moravských Budějovic Antonín Hanek.

„V prvním poločase jsme soupeře téměř do ničeho nepustili a dostali se do vedení. Hráče jsem nabádal, aby se vyvarovali chyb v obraně, které nás od začátku sezony sráží a stojí body. To se bohužel naplnilo i tentokrát a soupeř vyrovnal. Musím však říci, že to byl remízový zápas,“ řekl třebíčský kouč Lubomír Venhoda.

Góly: 46. J. Šplíchal - 10. Florián. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Klouda - Buďa, L. Šplíchal, Toman, Novotný - Nevařil (88. Povolný), Škoda, Pařízek, Veselý (89. D. Motal) – Marek Černý, J. Šplíchal. Třebíč B: Kruba - Brabenec, Havránek, O. Venhoda, Kučera - L. Venhoda (56. Tržil), Chalupa, Dvořák (79. Řezáč), Malý - Křivánek, Florián (90. Kresa). Nejlepší hráči: L. Šplíchal, Toman – Kruba.