Třebíč doma jen remizovala s Otrokovicemi

Vysočina – Ve 25. kole divize D fotbalisté Pelhřimova prohráli doma s Konicí a pomalu se dostávají do záchranářských problémů.

10.5.2010

Fotbalisté Pelhřimova (v tmavším dresu Petr Kořínek) nestačili na Konici a jejich situace v divizi se povážlivě zhoršila. Foto: Deník/Kamil Vaněk

TŘEBÍČ – OTROKOVICE 1:1

Diváci viděli průměrný fotbal s množstvím nevyužitých šancí. V 19. minutě tváří v tvář Křížkovi netrefil branku Kratochvíl. Lekci z produktivity ukázali hosté ve 29. minutě. Čermák na penaltě sklepl centrovaný míč pro Hrnčiříka, který nikým nehlídaný z velkého vápna přízemní střelou od tyče otevřel skóre.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Ve 47. minutě Havránek vyslal na zteč Kratochvíla, který se prosadil přes dva protihráče a přízemní střelou k pravé tyči vyrovnal. V 55. minutě třebíčský Chlup rozehrával standardní situaci z poloviny hřiště, Havránek hlavičkoval do břevna a z následné dorážky netrefil prázdnou branku Kopeček.

Domácí měli po celý druhý poločas více ze hry, ale další gólové radosti se nedočkali. Naopak mohly naplno bodovat Otrokovice. V poslední minutě se před Zálešákem otevřela obrana, ale z hranice pokutového území mířil mimo tři tyče.

Góly: 47. Kratochvíl – 29. Hrnčiřík. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 0:1. HFK Třebíč: Koubek – Komínek, Vejmelka, Kopeček, Flekal – Křivánek (62. Kuldan), Pacholík (46. Chlup), Smažil – Kratochvíl, Procházka (46. Havránek).

UH. BROD – ŽĎÁR N. S. 4:0

Žďárská hra byla hodně rozháraná a domácí se dostali do vedení, když si po rohu naskočil na míč Ligas a poslal domácí do vedení. Teprve pak začali hrozit hosté, ale Brod držel gólman. Šance měli zejména Chmelík s Bratršovským. Pár minut před pauzou zapískal rozhodčí Pometlovi, který nahradil zraněného Pospíchala, spornou malou domů a z ní Ligas svým druhým zásahem pojistil vedení.

Ve druhém dějství měl více ze hry Žďár, šance měli Šindelka, Chmelík dokonce nastřelil tyčku, jenomže v rozmezí šesti minut se domácí ještě dvakrát trefili a bylo po zápase.

Góly: 22. a 36. Ligas, 72. Vaněk 78. Kanár. Rozhodčí: Pismaus. ŽK: 3:3. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pometlo – Bureš, Sysel, Šindelka, Vomela – Mašek, Otoupalík (60. Bojda), Bratršovský, Malínek – Pohanka (83. Rakšány), Chmelík.

PELHŘIMOV – KONICE 0:2

Pelhřimov nezačal špatně a hned v první minutě měl vyloženou šanci Cech. Ve 13. minutě byl pár centimetrů od gólu Liška, na pěknou nahrávku Niederleho však ani skluzem nedosáhl. O dvě minuty později mohl využít opět Liška dobrého nákopu Moravce za obranu, ale nikým netísněný mířil vedle. Ve 25. minutě poprvé zahrozili hosté, ale tváří v tvář Rajnohu vychytal Moravec.

Branek se diváci dočkali po přestávce. V 50. minutě hosté využili přímého kopu po ruce těsně před vápnem, výbornou kopací techniku předvedl Rajnoha. O čtyři minuty později mohl vyrovnat Krtek, ale vyběhnutého gólmana se zalekl a umístil míč přesně do něj. Do konce utkání se Pelhřimovští snažili, ale jejich boj se přeměnil v křeč, ze které branka už nepadla.

Účet utkání uzavřel nejlepší hráč hostí Navrátil, který přešel dva obránce Pelhřimova a umístěnou střelou překonal Moravce. „Touto prohrou jsme si velice zkomplikovali boje o udržení v soutěži. V prvním poločase se nám herně dařilo, nedokázali jsme však proměnit vyložené šance. Po obrátce to hosté hodně zavřeli a dvěma brankami nás srazili na kolena,“ ohodnotil utkání trenér Pelhřimova Ján Kubík.

Góly: 50. Rajnoha, 84. Navrátil. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 1:2. Diváci: 130. Poločas: 0:0. Pelhřimov: Moravec – Smrčka, černý, Kocián, Kořínek – Niederle, Nepovím, Kmoch, Fišer (52. Čihák) – Cech (52. Krtek), Liška.

V. MEZIŘÍČÍ – ROUSÍNOV 2:2

Domácí poslal hned v úvodu do vedení Jaroš, po jehož šanci se kopal rohový kop, který uklidil do sítě. Rousínov mohl do přestávky vyrovnat, ale Žoček trefil břevno. Hostující střelec se dočkal až ve druhé půli. Po standardní situaci někdo z domácích lízl míč, který skončil v Chalupově síti. Na druhé straně zahrával standardku Netrda a Jaroš ji přetavil ve vedoucí gól Velkého Meziříčí. Rousínov ovšem dokázal v závěru vyrovnat Klimešem.

Góly: 3. a 62. Jaroš – 53. Žoček, 86. Klimeš. Rozhodčí: Vaculka. ŽK: 2:1. Diváci: 360. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Chalupa – Z. Mucha, P. Mucha, J. Krejčí – Dufek (74. Berka), Průša, Hort, Netrda – Jaroš (88. Jedlička), Beran (87. Ďurica), Brychta.
Ostatní zápasy 25. kola: Boskovice - Vyškov 0:3,Blansko - Rosice 1:1, Šardice - Napajedla 1:0.

10.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku, Hanzalův kopeček u Čáslavic.
27

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Okříšské fotbalistky inkasovaly půl tucet branek v Líšni

Okříšky, Brno – Nezačaly špatně, ale pak přišel laciný gól a výsledkem byl debakl. Fotbalistky Okříšek utkání na umělé trávě Líšně, kam zavítaly v šestém kole ženské divize C, vůbec nezvládly.