Ta si pak říká o zapsání do knihy rekordů. Přesně to se stalo v neděli 29. dubna 2007 s úderem desáté hodiny, když nastoupila Světlá C proti rezervě Okrouhlice. Tím se tak domácí tým stal nejstarším mužstvem hrající soutěže ČMFS (předchůdce FAČR) složené z registrovaných hráčů. Na hřišti v Nádražní ulici to posvětil šéf pelhřimovské agentury Dobrý den Miroslav Marek.

Jediným členem ze základní sestavy, který ještě neoslavil Abrahámoviny, byl devětačtyřicátník Jaroslav Havel. „Bavili jsme se o tom před tím asi pět let. Pořád se k tomu ale nikdo neměl, tak jsem to dal dohromady. Takhle jsme hráli spolu dlouho. Jsem rád, že se nám zápis podařil. Je to taková třešnička na dortu,“ pochvaloval si nejstarší z rekordmanů Jiří Krupička. Na hřišti vydržel poločas. „To je jediné, co mě mrzí. Chtěl jsem odehrát celý zápas, ale nemohl jsem se nějak rozdýchat,“ dodal.

Mezi gratulanty byl tenkrát i bývalý československý hokejový reprezentant a trenér jihlavské Dukly Jaroslav Holík. „Vždyť je to pěkné, ne? Hrát v takovém věku. Zanadávají si na hřišti a potom rozeberou u piva,“ smála se legenda.

Ještě sluší dodat výsledek, veteráni porazili výrazně mladší soupeře 3:1. K jejich nelibosti. Oslavencům tleskalo půl třetí stovky diváků.

Základní jedenáctku tvořilo jádro úspěšného týmu z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. To byla zlatá éra světelského fotbalu, FK SB Světlá patřila do špičky krajského přeboru východních Čech.

Sestava rekordmanů
Světlá C: Pavel Bárta (1954) - Zdeněk Benda (1953), Josef Beránek (1956), Stanislav Hirš (1956), Pavel Korejtko (1951), Jiří Krupička (1949), Petr Matějka (1952), Ladislav Štěrba (1957), Vlastimil Švondr (1954), Jaroslav Veselský (1955), Jaroslav Havel (1958). Střídali: Karel Dušátko (1959), Milan Štěpánek (1960), Pavel Tyller (1960).
Pozn.: V závorce je rok narození.