Čest třebíčských týmů zachraňovali nováčci

Třebíčsko – Dvě okresní derby, jedna přesvědčivá výhra a pak samé porážky. Fotbalistům z Třebíčska se až na pár výjimek v 17. kole I. A třídy nedařilo. Jemnicko doma podlehlo lídrovi skupiny B. Moravské Budějovice ani Budišov nezvládly další duely se žďárským mužstvy. Plného bodového zisku dosáhly jen Dukovany a Náměšť-Vícenice. Mladíci HFK se o body dělili s Šebkovicemi.

16.4.2018

Jasnou záležitostí se stal duel týmů z Třebíčska Náměště-Vícenic (v zeleném) a Želetavy (v modrém). Domácí oslabeného soupeře vůbec nešetřili a nastříleli mu jedenáct branek.Foto: Deník / Oborný Jiří

JEMNICKO – ŽĎÁR N. S. B 1:3
Domácím vyšel úvod, když se k odraženému míči na vápně dostal Grün a skrytou střelou otevřel skóre. Hosté byli fotbalovější, ale dostávali se jen po šestnáctku. Jemnicko spoléhalo na brejky, ale ty končily také u pokutového území soupeře. Žďárská rezerva se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry. Russ se uvolnil ve vápně a zpětnou přihrávkou naservíroval gólovou přihrávku Slámovi. Poločas se dohrával uprostřed pole s minimem šancí.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí čekali na šance a Žďár byl aktivnější. Hosté se ujali vedení, když Kopeček vyběhl do souboje obránce s útočníkem, ale míč nezasáhl, a tak jej hlavou poslal do sítě Sláma. Výsledku pak dal konečnou podobu Peňáz, který z přímého kopu nachytal Kopečka na švestkách. „Hosté byli lepší a vyhráli zaslouženě, ale branky jsme jim darovali. Remízu jsme uhrát mohli,“ posteskl si trenér Jemnicka Zbyněk Kincl.

Góly: 6. Grün – 32. a 55. Sláma, 75. Peňáz. Rozhodčí: Jílek. ŽK: 2:2. Diváci: 140. Poločas: 1:1. Jemnicko: Kopeček – O. Tesař, Nikrmajer (56. Svěrák), J. Kincl, Rejthar, Hošek (24. Kalášek), Grün, Vacuška, Krejča, Anděl (79. Smetana), Máca. Žďár nad Sázavou B: Sobotka – Růžička (46. Gančev), T. Peňáz, Z. Peňáz, Machatka, Musil, Bulíček (63. Ločárek), Russ (82. Baránek), M. Filippi, Janů, Sláma.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – ŽELETAVA 11:2
Na zápas týmů z horní poloviny tabulky nabídlo okresní derby jednoznačnou záležitost v podání Náměště-Vícenic. Domácí na zraněními zdecimovaného soupeře, který přicestoval s jediným náhradníkem, vlétli a do dvaceti minut vedli už 3:0. Mužstvo od řeky Oslavy přidalo do poločasu ještě dvě branky. Po změně stran bylo jen otázkou, jaký stav bude svítit na ukazateli skóre po devadesáti minutách.

Hostitelé vedení dál navyšovali. Dosud neškodná Želetava se ke slovu dostala až v 70. minutě, kdy po chybě obrany snížil na 7:1 Tomáš Vrbka. S rychlou odpovědí přispěchal Šimončič, který se do listiny střelců zapsal už počtvrté. Hostující útočník potrestal hrubku defenzivy ještě jednou, ale vzápětí se mezi dvojnásobné střelce přidal i Klíma. Výsledku pak dal konečnou podobu střídající Anna.

Góly: 11., 16., 60. a 72. Šimončič, 19. a 83. Klíma, 27. Jonák, 33. a 59. Svoboda, 77. Durajka, 85. Anna – 70. a 82. T. Vrbka. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 0:2. Diváci: 110. Poločas: 5:0. Náměšť-Vícenice: Bartošek – Lampíř, Heres, Čermák, Homola – Jonák (59. Anna), Rubák (68. J. Tržil), Durajka, Klíma – Šimončič, Svoboda (64. Kučera). Želetava: Partl - Vicenik, Martin Vrbka, Vladeka, Malík – Číhal, Vranka, Michal Vrbka, Simandl, Jičínský - T. Vrbka.

MORAVEC – DUKOVANY 1:7
V souboji nováčků I. A třídy otevřel skóre z pokutového kopu hostující Koníř. Po dlouhém nákopu však Martin Černý hlavou okamžitě vyrovnal. Jenže ihned po rozehrávce Koníř našel Hrona a Dukovany opět vedly. Ve 21. minutě přidal třetí branku Prokeš, už na 1:4 pak zvýšil opět Koníř, jehož přízemnímu centru smolně pomohl do sítě Martin Černý. Do poločasu mohl snížit Filip Kudiovský, ale ve vápně Dukovan trefil sudího Jahodu. Po změně stran Moravec otevřel hru. Výsledkem však bylo pouze to, že hosté přidali ještě další tři branky.

Góly: 14. M. Černý – 13. a 27. Koníř (první z PK), 15. Hron, 21. Prokeš, 55. Řezáč, 62. a 73. Hložek. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:4. Moravec: Pokorný – F. Kudiovský, P. Černý (28. Štěpánek), T. Toufar, Juračka, Kachlík (46. Červinka), M. Černý, Kovář, Christian, Šebek, Smolík (66. P. Kudiovský). Dukovany: Křišťál – J. Fojtášek, Kunc, Koudelný, Horák (63. Michalica), Prokeš, Koníř, Hron (52. Hložek), Jašek, Řezáč (61. Černý), Sedláček.

VRCHOVINA B – BUDIŠOV 2:0
V Novém Městě byl k vidění zápas nadprůměrné úrovně. Oba celky předváděly solidní podívanou, ale gólových šancí bylo k vidění poskrovnu. Až v poslední minutě první půle z úhlu nebezpečně střílel Vašíček, ale gólmana Trnku neprostřelil. Branky tak padaly až po změně stran. V 60. minutě vybojoval míč Radek Blažíček, nacentroval před branku a Polnický otevřel skóre. O šest minut později dostal dlouhý balon za obranu Vašíček a tváří v tvář Trnkovi nezaváhal. Domácí si pak výhru pohlídali. Budišov se sice snažil, ale gólu se nedočkal.

Góly: 60. Polnický, 66. Vašíček. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 0:2. Diváci: 66. Poločas: 0:0. Vrchovina B: P. Šmída – Havelka (58. J. Skryja), Duda, Mrkos, P. Blažíček – Vašíček, Žák (66. Bárta), Polnický, R. Blažíček – Slavíček, Dobrovolný (82. Poul). Budišov-Nárameč: Trnka – Votoupal, Horký, Kozuň, T. Nováček (71. Pavelec), Sedláček, Věžník, K. Nováček, Molnár, Pažourek (61. Dvořák), Hrádek.

TŘEBÍČ B – ŠEBKOVICE 3:3
První šanci domácích neproměnil Kovář. Skóre tak ve 13. minutě otevřel z penalty Bence. Jenže po následném rohu Šebkovice vyrovnaly Bustou. Třebíči vrátil vedení Staněk, kterému po parádním průniku naservíroval gólovou přihrávku Ondřej Uličný. Zvýšit poté mohli Kovář, jenže první příležitost nevyužil a pak trefil břevno. Staněk poté obešel Klubala, ale jeho branku přestřelil. Gólem neskončila ani tutovka Rajpaula. „Poločas měl skončit 4:1,“ podotýká domácí kouč Pavel Němec.

Až po změně stran se podařilo zvýšit Novákovi. Jenže pak přišla chyba třebíčské defenzivy, kterou potrestal Roupec. Šebkovice následně ožily, začaly víc bojovat a to vedlo i k vyrovnání, které zařídil po standardní situaci hlavičkující Zdeněk Přibyl. Juniorka HFK mohla ještě zápas strhnout na svojí stranu, ale další šance zůstaly nevyužity.

„Věděli jsme, že soupeř hraje důrazně a chtěli jsme hrát rychle. Místo toho jsme hru zpomalovali zpětnými přihrávkami nebo to otáčeli na druhou stranu. Nedali jsme řadu šancí a chybovali v obraně, což soupeř potrestal. Jsme mladý a nekoncentrovaný tým, který hraje méně zodpovědně. Šebkovice jsou naopak zkušenější, a proto si od nás odvezly bod,“ hodnotí třebíčský trenér.

Góly: 13. Bence (PK), 26. Staněk, 58. Novák – 14. Busta, 72. Roupec, 83. Z. Přibil. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 3:5. Diváci: 70. Poločas: 2:1. Třebíč B: Šplíchal – Oberreiter (46. J. Uličný), Yacoubou, Renát, Bence – Valíček, Novák, Lorenc, O. Uličný – Kovář (74. Rajpaul), Staněk (62. Doležal). Šebkovice: Klubal – Hrůza, K. Busta, Říha, Netík, Kašpárek, Roupec, Z. Přibil (90+1. Kuba), Dvořák, Karásek, M. Hobza (36. Pecka, 70. T. Kotačka).

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC ZR 2:3
Domácí úvodní šance nevyužili, a tak šli do vedení hosté, když
zcela volný Uchytil přeloboval vybíhajícího Jelínka. Vzápětí Jelínek bravurně vyrazil Okurkovu střelu pod břevno na roh. Herálecký brankář Bureš hasil šanci vyběhnutím daleko za vápno. Jím odkopnutý míč vracel na prázdnou branku ze třiceti metrů K. Svoboda, ale trefil tyč. Moravské Budějovice srovnaly ve 33. minutě, kdy centr K. Svobody na malém vápně hlavičkoval do sítě Busta. Radost netrvala dlouho, za tři minuty po trestném kopu Boháče vrátil hostům vedení hlavičkující Skála. V závěru poločasu skončil trestný kop Škody opět na tyči a střelu A. Svobody vytěsnil Bureš na roh.

Podruhé se domácím podařilo vyrovnat v 54. minutě za přispění teče obránce hostí A. Svobodou. Poté se opět blýskl kvalitním zákrokem proti Uchytilově hlavičce Jelínek. Brankou nepotrestal chybnou rozehrávku hostí ani A. Svoboda. V 61. minutě se hosté ujali vedení potřetí, když se z pravé strany prosadil Skála střelou na vzdálenější tyč. Budějovicím se i přes velkou snahu odpovědět už nepodařilo.

Góly: 33. O. Busta, 54. A. Svoboda - 6. V. Uchytil, 36. a 61. J. Skála. Rozhodčí: Fridrichovský. ŽK: 2:2. Diváci: 70. Poločas: 1:2. Moravské Budějovice: Jelínek – Novotný, J. Benda, Busta, Stehlík (81. Povolný) – P. Benda (46. Horecký), Škoda, Kopeček, Kosmák - A. Svoboda, K. Svoboda(69. Pařízek). Herálec: Bureš – Černý, Kysilko, Slováček, Forchtsam (60. Bříza) - Okurka, Skála, Boháč, Hamák - Uchytil (90+3. Čejka), Cach (90. Slabý).

ČERNÍČ – N. SYROVICE 5:0
Domácím pomohl dobrý start a rychlý gól. Penaltu proměnil Dušan Lovětínský, a Černíč se dostala do ráže. Solidní výkon první půlky navíc završil v jejím závěru Matyáš Lovětínský, který propasíroval míč skrze Nováka - 2:0. Po změně stran udeřila Černíč znovu po pár minutách. Dušan Lovětínský se trefil z přímého kopu. Netrvalo dlouho a bylo to už o čtyři branky. Hlavou se prosadil Čermák, který vše podtrhla parádním halfvolejem v poslední minutě.

Góly: 7. a 50. D. Lovětínský (první z PK), 44. M. Lovětínský, 56. a 90. Čermák. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (57. Janoušek). Diváci|: 80. Poločas 2:0. Černíč: M. Novák – V. Leitkep, Deutschar, M. Leitkep, Borkovec (84. Distel) – M. Lovětínský, Janoušek, Povolý (73. Hajdík), Lacina (78. Beseda) – D. Lovětínský, Čermák. Nové Syrovice: Novák – Filipský, Toman, Janoušek, Růžička, Vlček, Houserek (89. Nejerál), Svoboda, Weidenthaler, Marek, Vrba.

16.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 4 000 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě jinde neuvedení POMOCNÍ PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 4000 kč, mzda max. 13000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Pouze pro OZP!, Možnost zkráceného úvazku - mzda dle pracovního úvazku (10-40 hod. týdně). , Jedná se o třídění a čištění suchých plodů, balení, přípravu zboží na expedici a expedice zboží.. Pracoviště: Chráněná dílna třebíčsko s.r.o.-provoz třebíč, 674 01 Třebíč 1. Informace: Tereza Bačáková, +420 778 719 455od7,00do15,00hod..

Výroba - Výroba Montážní dělník 13 000 Kč

Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů DĚLNÍK VE VÝROBĚ PALET A NA PILE - POMOCNÝ DĚLNÍK. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Náplň práce: , - Odebírání přířezů za stroji, vypalování znaků na palety., Úkolová mzda/časová mzda dle konkrétního typu práce., Možnost postupu na obsluhu strojů s vyšším plat. ohodnocením., Práce na dobu určitou, poté dle dohody určitá/neurčitá., Pouze pro vážné zájemce o práci., Kontakt: , - telefonicky: Kříž Jan, 732 320 879, - osobně: Lukov 154, 676 02 M.Budějovice. Pracoviště: Jan kříž - pracoviště lukov, 676 02 Moravské Budějovice 2. Informace: Jan Kříž, +420 732 320 879.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 13 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel SPRÁVA, ROZVOZ A ČIŠTĚNÍ VOZOVÉHO PARKU V AUTOPŮJČOVNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínky výběrového řízení :, " Řidičský průkaz skupiny B, C, " Znalost práce na PC, " Znalost AJ, " Příjemné vystupování , " Samostatnost a spolehlivost, Nabízíme :, " Přijemnou práci v kolektivu , " Platové ohodnocení od 13.000 -16.000 Kč , " Benefity. Pracoviště: Max rental s.r.o., Polanka, č.p. 214, 674 01 Třebíč 1. Informace: Aleš Lukášek, +420 602 703 807.

Tvůrčí práce a design - Tvůrčí práce a design Architekt, designer 13 000 Kč

Návrháři interiérů DESIGNÉR - GRAFIK. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Znalost grafických programů výhodou, zájem o obor interiéry, ochota se dále vzdělávat., Zaměstnanecké výhody: osobní ohodnocení, Úvazek plný nebo zkrácený - dle dohody., Životopisy zasílejte na e-mail: trebic@interiery-belidis.cz. Pracoviště: Belidis s.r.o., Nádražní, č.p. 655, 674 01 Třebíč 1. Informace: Kateřina Heresová, .

Pohled na historické jádro Brtnice.

Kraj chce podpořit kulturní památky

Svoboda. V té době už bývalý prezident Ludvík Svoboda – ve funkci skončil o rok dříve kvůli chatrnému zdraví - zavítal 18. června 1976 do Rudíkova, zastavil se rovněž u školy, jejíž stavbu pomáhal prosadit.
5

Jak jsme žili v Československu. Základní škola v Rudíkově

V Třebíči představí život Emy Destinnové

Třebíč – Foyer divadla Pasáž v Třebíči ovládne ve středu 24. dubna od 19 hodin nevšední koncert s názvem Hvězdy Emy Destinnové, aneb o Emě a pro Emu. Tento komponovaný pořad budou mít na svědomí umělci tria Harmonia Brno. Vstupenky jsou ještě stále k dispozici za 180 korun, respektive za 140 korun.

Strmější tribuny, lepší šatny i VIP zóna. Zimák potřebuje opravu za 200

Třebíč – Třebíč chystá další kroky, na jejichž konci má být generální rekonstrukce městského zimního stadionu – největší od 70. let, kdy bylo sportoviště otevřeno. Aby budova odpovídala dnešním potřebám, bude nutné v blízké budoucnosti sehnat zhruba 200 milionů korun.

Hrůzné nálezy z popelnic a tři tisíce pokut v jednom dni: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 20. dubna 2018.

Třebíč – Kartonové krabice, skleněné lahve, PET lahve, ale i plavky nebo dětský kočárek. Věci, které patří do kontejnerů na tříděný odpad či do sběrného dvora, stále v Třebíči končí v popelnicích na směsný odpad. A to i přesto, že barevné kontejnery stojí na každém sídlišti hned na několika místech.