RAPOTICE – STARÁ ŘÍŠE 1:4

Hosté se ujali vedení hned ve čtvrté minutě, kdy z penalty prostřelil domácího brankáře Štěpnička. Ve 27. minutě po hrubé chybě domácích šel na branku sám Pazderník a zvýšil na 0:2.

Ve druhém poločase Rapotičtí zvýšili aktivitu, ale lídr opět ukázal svoji produktivitu, když v 65. minutě vystřelil Rychtecký. Domácí gólman neudržel míč a hráč ze Staré Říše dorážel na 0:3. Ke konci utkání a to v 80. minutě Otcel vstřelil jedinou branku za domácí celek. Rapotice měly více ze hry, ovšem branky dávali hosté

Góly: 80. Otcel – 4. Štěpnička, 27. Pazderník, 65. Rychtecký, 74. Tichánek. Rozhodčí: Masopust. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:2. Rapotice: T. Laš – Ješina (43. Milan Laš), Prokeš, Šic, Jašek - Stehlík, Jan Havel, Josef Havel, Illek – Nyebe (71. Káňa), Martin Laš (56. Otcel). Stará Říše: Neuman – Šeda, Hamara, Procházka, Merhaut - Hekerle, Tichánek, Kratochvíl (60. Rychtecký), Štěpnička (23. Popovych) – Pazderník (67. Žák), Rygl.

NÁMĚŠŤ N. O. – PŘIBYSLAVICE 3:2

Do 34. minuty se hrálo poměrně vyrovnané utkání. Od této chvíle, kdy se domácí Dočkalovým gólem ujali vedení, měli více ze hry, ale další příležitosti nedokázali využít.

Ve druhém poločase hráči Náměště navýšili své vedení druhým gólem Dočkala a Hrůzy. Ovšem jasně vyhrané utkání si hostitelé zkomplikovali po hodině hry hrubou chybou gólmana, kterou potrestal Komínek.

V 69. minutě domácí Dočkal z nařízené penalty odmítl hattrick.
Deset minut před závěrečným hvizdem Přibyslavičtí Čechem proměnili pokutový kop a na dramatu bylo zaděláno. Ovšem hosté si už větší tlak nevytvořili a Náměšť si tři body pohlídala.

Góly: 34. a 57. Dočkal, 60. Hrůza – 61. komínek, 80. Čech (PK). Rozhodčí: Beseda. ŽK: 1:0. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Náměšť-Vícenice: Kouklík – Frýbort, Sázvský, Klíma, Hošťálek – Eliáš (75. Mašíček), Hrůza (62. Polovčík), Dočkal, Orálek – Laštovička (46. Kučera), Franěk. Přibyslavice: Šimeček – Karafiát, Rozsypal, Masopust (88. Moudrý), Kuthan (55. Samek), Vaněk (67. Toman), Čech, Kratochvíl, Dohnal, Štveráček, Komínek.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – TŘEŠŤ 4:4

Hrálo se poměrně vyrovnané utkání bohaté na góly. Hosté po poločase vedli o gól, ale zápas skončil spravedlivou dělbou bodů.

Góly: Nováček 2, J. Dvořák, Z. Dvořák – Mikeš (PK), Svoboda, Svěrák, Trnka. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:3. Budišov-Nárameč: Široký – Langr, Jaša, Kašpar, Holubář – Z. Dvořák, Mejzlík, Večeřa, Dostál – J. Dvořák, Nováček (střídali: Šafařík, Syrový, Baterden). Třešť: Jindřich – Gregor, Rad, Trnka, Mikeš – Gotwald, Svěrák, Krejčí, Svoboda – Kříž, Veselý (střídali: Nosek, Mareš, Kadys, Kadlec).

ŠEBKOVICE - KŘIŽANOV 1:2

Ani v posledním domácím zápase nedokázaly Šebkovice získat tolik potřebné tři body. Do vedení šli hosté už ve čtvrté minutě, kdy odražený míč přesně trefil Nobicht.

Oběma mužstvům šlo o hodně a tak se hrál, zejména v prvním poločase, otevřený fotbal. Ve 21. minutě se domácí příznivci dočkali kýženého vyrovnání, když se přesně trefil Aleš Kotačka.

Konečný stav utkání přinesl už nastavený čas první půle, kdy se dokázal uvolnit a prosadit hostující Veselý. Druhý poločas se hrálo převážně na polovině Křižanova, ale tomu se podařilo úspěšně ubránit těsný náskok.

Góly: 21. A. Kotačka - 4. Nobicht, 45. + 2. Veselý. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:3. ČK: 1:0 (78. Uhlíř). Diváci: 100. Poločas: 1:2. Šebkovice: Kuba - Uhlíř, Černý, Konvalinka (69. Tržil), A. Kotačka - P. Kotačka, Rygl, V. Kotačka, Tengeri (76. Hobza) - Bulíček, Nohel. Křižanov: Bajer - Střecha, Petr (88. Kubiš), Klimeš, Pálka, Ivenčík (73. P. Burian), A. Burian (80. Vítek), Milota, Boček, Nobicht, Veselý.

KOUTY - RANTÍŘOV 5:0

První poločas začaly obě mužstva opatrně, kdy jen nakopávaly míče dopředu. Postupně se domácí uklidnili a začali hrát technický fotbal. Ve 25. minutě dostal do české uličky míč koutecký Tenkl, šel zleva sám na brankáře a vsítil vedoucí gól. Obdobně přesnou přihrávku dostal od Coufala Doležal na hranici velkého vápna, šel sám na brankáře hostí a také se nemýlil.

Druhý poločas začali lépe hosté, ale k zakončení se nedostali, nebo zakončovali mimo branku. Postupně převzali iniciativu hostitelé a rychlým pohybem dělali soupeři problémy v obraně. V 65. minutě dostal stejnou přihrávku od Doležala Coufal na velké vápno a v pohybu tváří v tvář rantířovskému gólmanovi zvýšil na 3:0.

Pohyb a důslednost se Koutům vyplatila při rohovém kopu v 75. minutě, kdy se ve skrumáži nejlépe zorientoval Coufal a vyražený míč umístil do sítě soupeře – 4:0.

V 77. minutě po úniku Parmy po levé straně, jeho centru před branku, kdy míč minuli čtyři hráči, se dostal na pravou stranu malého vápna a kde jej Cejpek dopravil do sítě a upravil na konečných 5:0.

Góly: 25. Tenkl, 36. Doležal, 65. a 75. Coufal, 77. Cejpek. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:2. Diváci: 130. Poločas: 2:0. Kouty: Eliáš - Chaloupka, Šalda, Růžička, Novotný - Neuwirth, Doležal Parma, Semrád (68. Cejpek) - Tenkl, Coufal (78. Pisk). Rantířov: Šereda - Svítek, Hájek, Fila, Živný - Oberreiter, Smrčka, Karol (46. Vácha), Kubík – Kavka (64. Molák), Vaněk.

V. MEZIŘÍČÍ B – ČÁSL.–SÁD. 5:1

První poločas se domácí natrápili, vrcholem všeho bylo proměněné sólo Petra Čermáka, který zachraňující se Čáslavice poslal do vedení. Jenomže na konci poločasu byl vyloučen Pavel Čermák a hned minutu na to vyrovnal střelou ze střední vzdálenosti Pokorný.

Druhý poločas rozhoda vydařená dvouminutovka, ve které Kafka a znovu Pokorný zápas otočili. Kafka se poté trefil ještě jednou a konečnou podobu výsledku dokonal Beran.

Góly: 45. a 53. F. Pokorný, 51. a 62. Kafka, 76. Beran – 22. Petr Čermák. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (44. Pavel Čermák). Diváci: 180. Poločas: 1:1. V. Meziříčí B: Kučera – D. Invald, Kružík (74. Pól), Lad. Střecha, Halámek – Berka (72. L. Smejkal), Souček, F. Pokorný, Kafka – P. Krejčí (46. Jedlička), Beran. Čáslavice: Kružík – Jiří Novák, Bělák, Bajgl, Zikmund – Hobza, Šimek (76. Pleš), Pavel Čermák, Loucký, Kurtyn – Petr Čermák.

Hrotovice nedokázaly zvítězit v Lukách a s I. B třídou se loučí

Třebíčsko/ Fotbalisté Hrotovic nedokázali zopakovat dva předchozí úspěchy v Lukách, kde ve dvou posledních ročnících I. B třídy zvítězili, a po 25. kole definitivně sestupují do okresního přeboru. Mohelno si domácí bezbrankovou remízou s Rudíkovem zajistilo účast i v příštím ročníku. Rudíkov o setrvání v soutěži bude ještě bojovat a svůj osud nemá ve svých rukou.

MOHELNO – RUDÍKOV 0:0

V první půli se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí na obou stranách. Až ve 40. minutě s vědomím blížícího se konce úvodního dějství domácí obránci zapomněli na soupeřova hráče, ale ten nabídnutou šanci neproměnil.

Ve druhém poločase oba týmy nakopávaly míče do předu. Ovšem tato taktika neslavila úspěch ani na jedné straně. V závěru si hostitelé důležitý bod, který jim zaručuje záchranu, pohlídali.

Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Mohelno: Ležák – Vaníček, Žák, Malý, Mohelský (80. Horký), Kerndl, Sladký, Jiřík, Ostrý, Štěpán, Drápela. Rudíkov: L. Trnka – Benáček, Kudrna, P. Mejzlík, J. Trnka (65. L. Mikyska), Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek, J. Mejzlík, Šula.

JAKUBOV – ROZSOCHY 3:2

Hrál se fotbal rozdílných poločasů. V tom prvním domácí proměnili své gólové příležitosti a šli do zaslouženého vedení. Ovšem ve druhém dějství hosté přidali na důrazu a dvěma krásnými góly z přímých kopů zkorigovali výsledek. Vítězství Jakubova podpořil výborným výkonem brankář Klíma.

Góly: 4. Milan Dunkler, 18. Zika, 29. Michal Dunkler – 55., 80. A. Padrtka. Rozhodčí: Křenek. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 3:0. Jakubov: Klíma - Kopeček, Smetana, Michal Dunkler, Milan Dunkler (68. Šteflíček), Kratochvíl, Košák, Pacas, Veselský (56. Říha), Zika, Tržil. Rozsochy: Svoboda - Zítka, E. Šibor, Kalivoda, R. Šibor, Navrátil(69. Hřebíček), Šťastný (78. R. Padrtka), Bureš, A. Padrtka, Šafránek, Vališ.

LUKA – HROTOVICE 3:0

Začátek zvládla lépe Luka. V 10. minutě pronikl do šestnáctky Brnický, byl faulován a nařízenou penaltu sám s přehledem proměnil. V úmorném vedru hosté vyrovnali hru, ale do žádných vyložených šancích se nedostali. Klíčovým momentem tak byla 35. minuta, kdy se po přihrávce Trombelliho z malého vápna prosadil Hintanus. Třetí K.O. dostali hosté těsně před odchodem do kabin, kdy Hintnaus vybídl parádní přihrávkou ke skórování Brnického a ten nezaváhal.

Ve druhé půlce se hosté snažili výsledek zkorigovat, ale domácí v pohodě náskok hlídali. Hintnaus s Brnickým si ještě dovolili zahodit dvě jasné gólovky.
Luka tak mohou kolo před koncem soutěže slavit záchranu I. B třídy.

Góly: 10.(PK) a 44. Brnický (PK), 35. Hintnaus. Rozhodčí: Žilka. Bez ŽK. Diváci: 200. Poločas 3:0. Luka: Čejka – Frühbauer (62. F. Číhal), Kubeš, Doležálek, Brožek – Trombelli, Toman, Kabátek, Boháček (55. Horáček) – Brnický (76. Kubát), Hintnaus. Hrotovice: Slatinský – P. Růžička, M. Škoda, M. Růžička, L. Škoda – Nováček, David, Votava, Pachr (18. Dufek) – Salák, Fukal.

PUKLICE – BOROVINA-OPATOV 2:4

O nečekaný průběh se v 15. minutě postaral domácí Křišťál, který unikl po křídle a jeho centr si jeden z hostujících beků srazil do branky. Favorita inkasovaný gól nezaskočil a po chybě domácí defenzivy se postaral o vyrovnání Sova. V poslední minutě první půlky hosté vylákali Puklické z obranného valu a po rychlém brejku udeřili podruhé.

Po změně stran došli domácím síly a na hřišti vládlo pouze jedno mužstvo. Rubak dvěma přesnými trefami zvýšil na 4:1, o poslední gólový moment se hlavičkou do protisměru Smetany postaral Hekerle.

Góly: 15. vlastní, 79. Hekerle – 24. Sova, 45. Zvěřina, 54. a 64. Rubák. Rozhodčí: Všetek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas 1:2. Puklice: Klačka – R. Novotný, Trunda, Tišl, Zeman – Kružík, Kováč (82. Dobrovolný), Medvík, Škrdla (50. Hrdlička) – Křišťál (75. P. Novotný), Hekerle. Borovina-Opatov: Smetana – Rous, Pavlík, Hricak, Rubak – Zahrádka, Zvěřina (76. Rambousek), Sova (60. Konečný), Tomek – Urban, Dolák.

VRCHOVINA B – STUDENEC 3:0

Po úvodním oťukávání bylo jasné, kdo bude diktovat tempo hry. Domácí béčko Vrchoviny se postupně dostalo do náporu a gól na sebe nenechal dlouho čekat. Obraně utekl Mužátko, pohrál si s gólmanem a otevřel skóre. Stejného hráče o chvíli později našel centrem Petr Šustáček a po hlavičce to bylo 2:0. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Studenec si nevytvořil jedinou šanci a domácí svůj náskok v závěru zvýšili. Na rozdíl třídy zvyšoval ranou po odraženém rohu Petr Šustáček.

Góly: 27. a 38. Mužátko, 88. P. Šustáček. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Vrchovina B: P. Skryja – Mrkos, Daniel, M. Fagula, P. Poul – Kršek (74. Němec), Němeček (12. Bukáček), J. Chrást, P. Šustáček – P. Follprecht (55. O. Follprecht), Mužátko. Studenec: M. Rousek – D. Rousek, Vrba, Zahradníček, Tomáš (65. Širůček) – Kučernák, J. Strnad, M. Strnad, Mrňa – Komárek, Chalupa.