„Úspěch to je, ale konec sezony byl špatný. Po vydařeném podzimu (náskok 6 bodů – pozn. redakce) jsme měli ještě dobrý začátek jara, kdy nechyběla bojovnost, ale když se vědělo, že postupujeme, tak zodpovědnost šla i s výkonem dolů,“ mírní optimismus čáslavický kouč Ladislav Hrbáček.

Ten si s trenérským kolegou Jiřím Bělohlávkem vytrpěl poslední zápas v Bedřichově, kde lídr nastoupil v okleštěné sestavě a inkasoval potupných šest branek.

„Ve stejnou dobu hrálo béčko i dorost a my tam jeli v jedenácti lidech a kvůli zranění zápas dohrávali v devíti. Tahle to dopadlo, je to pro nás ostuda,“ okomentoval kaňku na postupové sezoně čáslavický kormidelník a dodal: „Ještě před tím jsme doma prohráli s Meziříčím. Konec nebyl slavný, ale my se teď musíme připravit na novou sezonu. V kraji to bude o něčem jiném. Nakonec chci poděkovat celému vedení klubu,“ doplňuje Hrbáček.

V Čáslavicích mimo jiné o víkendu slaví 90 let od založení fotbalu.

Hartvíkovice po loňském pádu z krajského přeboru na postup zpět nedosáhly a nakonec se umístily na druhém místě tabulky.

„Postup naším prvořadým cílem nebyl, ale ta šance tam byla, protože Čáslavice na jaře zrovna v oslnivé formě nebyly,“ říká hartvíkovický kouč Marek Moczár, který litoval především remízových zápasů.

„Byly to zbytečné ztráty. Začalo to plichtou doma s Velmezem a pak následovala porážka v Křoví. Kdybychom tyto zápasy vyhráli, vypadalo by to jinak, nebo by do posledních zápasů bylo o co hrát,“ ohlédl se za sezonou hartvíkovický trenér.

Opravdový kolaps prožily Přibyslavice, které po pěti podzimních kolech vedly tabulku, ale na jaře získaly pouhý bod a se soutěží se loučí.

„Za sestupem stálo mnoho faktorů. Například zranění klíčových hráčů, kteří nemohli odehrát důležité zápasy, neproměňování vyložených šancí a také nedisciplinovanost,“ řekl trenér Přibyslavic Dušan Franclík, který během jara převzal tým po rezignujícím Milanu Kolmanovi.