Každopádně se celá Vysočina dočkala a od pondělí si může Jihlava připisovat prvoligové body. Los jí příliš nepřál a k prvnímu zápasu odjíždí do pražského Edenu, kde se střetne se Slávií Praha.

Kučera má zdravotní problémy

Zajímavostí určitě je, že osu týmu by měli tvořit hráči, kteří si v žákovském dresu zahráli za brodský Slovan. Ledečský odchovanec a navrátilec do jihlavského dresu, Ondřej Šourek, bude dirigovat obrannou čtyřku a v Havlíčkově Brodě působil v letech 1994 – 96. Jeho mladší spoluhráči, záložník Tomáš Kučera a Stanislav Tecl, stejný dres oblékali o šest let později. Ti odešli spolu s dnešním trenérem jihlavské juniorky Romanem Kučerou na vábení tehdejšího šéfa mládeže Lumíra Fikese.

Start těchto hráčů těší i nynějšího předsedu brodského klubu Ondřeje Pavlase: „To, že v základní sestavě Jihlavy pravděpodobně nastoupí tři hráči, kteří prošli Brodem, považuji za velký úspěch, zvlášť když v ligových dorostech Slávie, Liberce a zejména právě Jihlavy máme dalších deset hráčů."
Všichni jmenovaní se na pondělní zápas velice těší. V nejistotě je zatím středopolař Tomáš Kučera, který má problémy se zády. „Mám dlouhodobé bolesti a na posledním zápase v Rakousku tyto bolesti vygradovaly. Vzal si mě do parády fyzioterapeut Janoušek, který přijel z Prahy a cítím se o mnoho lépe. Dnes (v pátek – pozn. autora) zkusím trénovat," přiznal Kučera. Potvrdit v zápase velmi náročnou, ale záživnou, letní přípravu chce na stadionu pražské Slávie i Ondřej Šourek. „Na zápas se všichni moc těšíme a rozhodně tam nepojedeme s poraženeckou náladou," řekl devětadvacetiletý stoper.

A s jakým výsledkem bude spokojený? „Těžko říci. Bude hodně záležet na průběhu utkání. I s remízou můžeme být spokojeni nebo nespokojeni," dodal Šourek. Ve Slávii působil před dvěma lety útočník Stanislav Tecl, který i jak sám přiznává, slávistou je. Takže má o motivaci postaráno.
„Motivací pro nás pro všechny je už jen ten samotný zápas. Moc se na něj těšíme," prozradil nový kapitán týmu Tecl. Na otázku, zda pro kabinu vypíše nějakou odměnu za dobrý výsledek, se jen pousmál a dodal: „Asi bych něco vypsat měl. Určitě to bude nějaké dobré jídlo."