BYSTŘICE – OKŘÍŠKY 1:1
Hosté přijeli na půdu lídra s jednoznačně defenzivní taktikou, navíc šli brzy do vedení. Fialův výkop domácí obrana nezachytila a po chybě v komunikaci s gólmanem otevřel skóre zápasu po sedmi minutách Tůma. Ve 12. minutě však Sklenář zakončil rychlou křídelní akci a vyrovnal na 1:1. Ten samý hráč mohl před koncem prvního poločasu vývoj utkání otočit, ale neuspěl. Po změně stran se Bystřice tlačila do zakončení, jenže se opět projevila její největší jarní bolest, špatná koncovka. V poslední minutě měl největší příležitost střídající Čech, ze dvou metrů však branku přestřelil.

Góly: 12. R. Sklenář – 7. Tůma. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:4. Diváci: 102. Poločas: 1:1. Bystřice: Mrňous – Blaha, Vařejka, Mezník, Smolík – Samek (78. Čech), Padrtka, Adamec, Malý – Sodomka, R. Sklenář. Okříšky: Fiala – Němec, Dočekal, Ryšavý, Zeman, Rampír (26. Bulant), Večeřa, Tůma (89. Lorenc), Binka, Molák (82. M. Mašek), L. Mašek. Nejlepší hráči: R. Sklenář, Malý – Tůma.

SAPELI POLNÁ – LEDEČ N. S. 1:0
Nedělní, takřka polední menu na hřišti ve Stáji, moc bohaté nebylo. A to platí nejen na gólové momenty, ale hru celkově. Nejvíce se míč pohyboval ve středu hřiště, šancí bylo pramálo. Ledeč měla v první půlce jedinou, ale Reiterman včas střelu z malého vápna zablokoval. O jediný světlý momen první půlky se tak postaral Dvořáček. Ten zahrával zpoza vápna přímý volný kop po faulu na Brabce, a protože Beránek nic skrz zeď neviděl, neměl na jeho střelu bod břevno nárok – 1:0.

Ve druhé půlce se sapeláci zatáhli do obranné ulity a čekali na brejky. Těch moc nebylo, ale stejně tak se do vyložené příležitosti těžce propracovávali i hosté. Blízko vyrovnání byl jen Pešek, který si naskočil na centr ze strany, ale hlavou branku minul. Na druhé straně mohli přidat pojistku Padrnos s Navrátilem, ovšem řešení jejich přečíslení bylo špatné.

Gól: 12. Dvořáček. Rozhodčí: Krondráf. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas 1:0. Sapeli Polná: Rezničenko – Tržil, Reiterman, Bambula, Boháček – Varhaník (91. Špendlíček), Navrátil, Brabec, Dvořáček – Mašek (52. Padrnos), Fišer (67. Kovář). Ledeč n. S.: Beránek – Kuja, F. Gramer, Žemlička, Karel – Vodička (78. Turek), Nepovím, J. Gramer (87. Martinek), Toula, Trpišovský – Pešek. Nejlepší hráči: Brabec, Dvořáček – Nepovím.

SPEŘICE – NOVÁ VES 4:0
Fotbal dvou útočných mužstev se musel divákům líbit. Hra v poli byla poměrně vyrovnaná, ale domácí byli před soupeřovou brankou mnohem nebezpečnější. Šance Eremiáše z 5. minuty a sólo Martina Pohana ještě k vedoucí brance nevedly. Ve 32. minutě už se Speřice radovaly, to Martin Pohan ml. uvolnil M. Sadského, který překonal Fuksu. Ve druhém poločase vzal osud utkání do svých rukou Jančík. Nejprve se trefil z trestného kopu, v 72. minutě jásal po narážečce s Vlčkem. Na konečných 4:0 zvýšil v 86. minutě po průniku Honzárek.

Góly: 32. M. Sadský, 64. a 72. Jančík, 86. Honzárek. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Speřice: Žáček – Krejčí, Martin Pohan st., Štěpánek, Honzárek – Vlček, Jančík, Jiří Holenda ml., Eremiáš (59. Kovář) – Martin Pohan ml. (71. D. Moravec), M. Sadský. Nová Ves: Fuksa – T. Novotný (78. Jakub Nečas), Havlík, Krejčí, Kuchta (24. F. Nečas) – Jan Nečas (38. V. Novotný), O. Šandera, O. Starý, Josef Šandera – Jan Šandera, Komínek. Nejlepší hráči: Martin Pohan st., Jančík, Martin Pohan ml.

CHOTĚBOŘ – KOŠETICE 3:0
Favoritovi usnadnil roli povedený vstup do utkání. Už v 5. minutě se po centru Bělovského prosadil Janda. „Gól dal ráz utkání, v naší situaci nám hodně pomohl,“ uvedl trenér Chotěboře Josef Soural.

Po změně stran přišel klíčový okamžik ve 47. minutě, když byl po druhé žluté kartě možná trošku přísně vyloučen Jan Starý. Druhý gól přidal v 79. minutě Somerauer. Jeho centr nechtěně zastavil jeden z košetických obránců rukou a sám Somerauer z penalty zvýšil na 2:0. Tentýž hráč pak těsně před koncem uzavřel na 3:0.

Góly: 5. Janda, 79. (PK) a 88. Martin Somerauer. Rozhodčí: Šula, ŽK: 1:5, ČK: 0:1 (47. Starý). Diváci: 100. Poločas: 1:0. Chotěboř: Dobrovolný – Neuvirt, Čáp (61. Krédl), Ďoubal, Jan Hlaváček – Bělovský, Dvořák, Martin Somerauer, Jiří Hlaváček – Janda, Moravec. Košetice: Jíša – Skořepa, Hanousek, Dvořák, Duba (64. Kadlec) – Bartoška, Kordík – Starý, T. Vejsada (46. Vlk), P. Kubů – Marek. Nejlepší hráči: Dvořák, Ďoubal – Hanousek.

PŘIBYSLAV – JAROMĚŘICE 2:3
Úvodní minuty napověděly, že by měla Přibyslav dokráčet k povinnému vítězství. Favorit se dostal do vedení už ve 2. minutě, když skóroval Krčál. „Pak jsme měli i další šance, do patnácté minuty šel sám dvakrát na brankáře Adam Vostál, šanci měl i Láďa Vykoukal. Jenže je nedali a najednou přišla nervozita,“ posteskl si trenér Přibyslavi František Polák.

Jaroměřice se osmělily a do poločasu vyrovnaly. Když pak na 1:2 zvýšil Barák, začalo se rodit překvapení. Přibyslav pohřbil druhým gólem Dácký, v závěru už jen korigoval z penalty Vopršal. „Kluci po druhém gólu svěsili hlavy, takhle se o záchranu nehraje,“ dodal Polák.

Góly: 2. Krčál, 85. Vopršal (PK) – 30. a 82. Dúcký, 55. Barák. Rozhodčí: Terber, ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Přibyslav: Pazderka – J. Vopršal, Eis, Korel, Pochop – Flekal, Krčál (31. Bačkovský), Adamec (75. Prchal), Vykoukal – Sibera, Vostál. Jaroměřice: Šebela – Kurtin (88. Svoboda), Bula, Urbánek, Menčík – Palát, Rygl (90. Rygl), Barák, Křivánek – Dúcký (83. Stejskal), Netrda. Nejlepší hráči: Dúcký, Šebela, Barák.

KOUTY – HUMPOLEC 1:2
První poločas nabídl vyrovnaný fotbal ve svižném tempu. Více příležitostí však měli domácí. Jenže klid a rozvaha před brankou je dělila od přesného zakončení. Tak šli do vedení ve 36. minutě hosté, kdy se z přímého kopu trefil Pikl. Humpolec po změně stran spoléhal na rychlé protiútoky. Kouty měly šanci, když Cejpek který dostal míč do běhu míč a střelou podél brankáře vyrovnal. Jenže radost nováčka však netrvala dlouho. Nedorozumění mezi brankářem Veselým a obranou využil Štěpán, který zavěsil hlavou. V závěru se dostávali domácí do vápna, ale přesné zakončení chybělo.

Góly: 60. Cejpek – 36. Pikl, 75. Štěpán. Rozhodčí: Pojezný. Bez karet. Diváci: 110. Poločas: 0:1. Kouty: Veselý – Navrkal, Parma, Havelka (50. Neumann), Nestrojil, Navrátil, Roušar, Coufal, Cejpek, Tenkl, Vařejka. Humpolec: Kříž – Vrátný, Alt, Pecha, Šerý, Dalík, Maršík, Pikl, Tomovič, Kopic (64. Skryja), Štěpán (87. Podoba). Nejlepší hráči: Cejpek, Parma – Štěpán.

V. MEZIŘÍČÍ B – PELHŘIMOV 3:1
Meziříčská juniorka dala šanci několika dalším mladíčkům, kteří vstoupili do zápasu velice aktivně, za což byli po několika nevyužitých příležitostech odměněni ve 21. minutě. Svoboda zůstal na malém vápně úplně sám a bez problémů otevřel skóre zápasu. Na 2:0 zvýšil ve 32. minutě Vlk, který využil centr Svobody. V poslední minutě první půle ale Homolka potrestal chybu v domácí obraně – 2:1. Ve druhé půli byli více na balonu hráči Pelhřimova, jediný gól však padl do jejich sítě. V 68. minutě střílel Polanský a Puža míč tečoval za záda bezmocného Dvořáka – 3:1.

Góly: 21. Svoboda, 32. Vlk, 68. Puža – 45. Homolka. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 1:5. Diváci: 60. Poločas: 2:1. V. Meziříčí B: Dubec – Puža, Partl (83. Chalupa), Dufek (64. Nevoral), Malec, Svoboda, Krčál (79. Halámek), Sysel, Mužátko, Polanský, Vlk. Pelhřimov: Dvořák – Vejsada (46. Zajíček), Chadim, Šimák, Homolka, Vlk, D. Poul, V. Poul, Bumbálek, Jeřábek (57. Novák), Mazač. Nejlepší hráči: Polanský, Mužátko – Homolka.