HERÁLEC JEMNICKO 3:1

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Do první šance se dostali hosté, ale Březina v brance domácích byl na místě. Ve čtrnácté minutě začala smrtící čtvrthodinka heráleckých fotbalistů. Nejprve Filipský se štěstím proměnil trestný kop. O dvě minuty nato se prezentoval čtyřicetimetrovým lobem Fukan a knoc out dovršil po dobře zahraném rohu Filipským hlavou Pátek a upravil poločasový výsledek na 3:0. Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Oba týmy se dostávaly do šancí, ale tentokrát útočné duo hostí Šplíchal - Kříž vyšlo naprázdno. Přesto se v závěru podařilo Jemnicku snížit zásluhou Tesaře.

Góly: 14. Filipský, 16. Fukan, 27. Pátek 89. Tesař. Rozhodčí: Pfeifer, ŽK: 4:5. Diváci: 120. Poločas: 3:0. Herálec: Březina Vácha (84. Paclík), Klement, Kuchta, J. Stojan Martínek, Hrala, Filipský, Pátek Fukan (88. Ulrich), Vašák (75. Král). Jemnicko: Kopeček J. Kincl, Koutný, Štancl, Tesař Grün (71. Kovačík), M. Krejča, T. Krejča, Habr (61. Tobolka) Šplíchal, Kříž. Nejlepší hráči: Martínek, Klement, Fukan.

OKŘÍŠKY M. BUDĚJOVICE 2:1

Domácí měli v prvním poločase územní převahu a větší počet šancí, ale oba brankáři podávali skvělé výkony. Budějovický Klouda zlikvidoval střely ze střední vzdálenosti Jůzovi a Řezáčovi. Okříšky byly nejblíže ke gólu po Kotrbově hlavičce do tyče a s naslednou dorážkou Jančoka si poradil Klouda. Fiala se na druhé straně vyznamenal při střele Pařízka a dorážce Černého. Těsně před pauzou byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Jančok. V 56. minutě poslal Budějovice do vedení Šplíchal, který se ocitl sám před Fialou. Okříšky i v deseti začaly soupeře přehrávat a během dvou minut otočily zápas. V 65. minutě po rohu dorazil míč za Kloudova záda Kotrba. Vzápětí nacentroval míč Řezáč a Kotrba prostřelil z penalty Kloudu podruhé. Zápas se hrál ve velkém tempu a hostitelé měli další šance. Také Budějovice v závěru spálily jednu tutovku, když šel Černý sám na Fialu, ale minul.

Góly: 65. a 67. Kotrba 56. Šplíchal. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 8:1. ČK: 2:2 (44. Jančok, 90. Voda). Diváci: 180. Poločas: 0:0. Okříšky: Fiala Tekal, Zeman, Jančok, Večeřa - Tůma (88. Bastl), Dočkal, Rampír (36. Voda), Jůza - Martin Řezáč (82. Miroslav Řezáč), Kotrba. Moravské Budějovice: Klouda Povolný (79. Svoboda), Toman, Busta, Buďa - Pařízek, Veselý, Šplíchal, Škoda - Černý, Karel Svoboda. Nejlepší hráči: Kotrba, Fiala Klouda.

JAROMĚŘICE V. BÍTEŠ 2:1

Domácí soupeře v prvním poločase tlačili, ale dlouho se nemohli prosadit. Jaroměřicím, stejně jako v řadě předchozích zápasů, chyběla buď finální nahrávka, nebo přesnost v zakončení. Destrukce se dočkala dvě minuty před odchodem do kabin, kdy byl v pokutovém území hostů faulován Macháček a z nařízené penalty otevřel skóre Novotný.

Druhé dějství pokračovalo za mírné převahy Jaroměřic, ale bez výraznějších šancí na obou stranách. Když se v závěrečné desetiminutovce chystali domácí k taktickému střídání, přišla 83. minuta, ve které využil špatného odkopu obrany bítešský Pohl a po rychlém protiútoku vyrovnal. Hostitelům však vítězství zachránil v předposlední minutě Kopeček, ke kterému se dostal odražený míč po trestném kopu Macháčka.

Góly: 43. Novotný (PK), 89. Kopeček 83. Pohl. Rozhodčí: Petr. ŽK: 1:4. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Jaroměřice: Chalupa Václavek, Ošmera, Kopeček, Z. Karásek Míča, Musil, Macháček, Novontý M. Karásek (71. Kotačka) Neumann (90. Hambálek). Velká Bíteš: Pelán Horký, Kopáček (83. T. Loup), Kerber, Pohl, Dvořák, Nekuda, Pokorný, Ivančík (46. Jirgl), Střecha, O. Loup. Nejlepší hráči: Míča, Chalupa Jirgl.

H. BROD BYSTŘICE 1:1

Do první šance zápasu se dostal brodský Šimoníček, ale ani nadvakrát Trávníčka nepřekonal. Potom se hra vyrovnala a do vedení se dostali po individuální chybě Berkyho hosté, když přihrávku od brodského zadáka zužitkoval Krošlák. O přestávce musel trenér Slovanu Karel Kolesa udělat menší bouřku v kabině. „Musel jsem hráčům opět ukázat posuny a upozornit je na to, že Bystřice je hratelná,“ dodal Kolesa. A domluva splnila svůj účel. Nejdříve mohl v 65. minutě vyrovnat Petřík, ale svoje sólo neproměnil. Povedlo se mu to až o deset minut později, kdy dorazil do sítě vyraženou střelu Sůvy. „Bod s Bystřící beru, i když jsou to dva minusové body do tabulky,“ poznamenal brodský kouč.

Góly: 75. Petřík 25. Krošlák. Rozhodčí: Dlouhý, ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1. H. Brod: Skryja Berky, Novotný, nechvátal, Šnobl Hejkal (68. Sůva), Kunc, Šimoníček, Zeman, Havel Petřík. Bystřice: Trávníček Vícha, Chocholáč, Holý, Mitáš Krošlák, Karásek (46. Čech), Vacek (84. Prášil), Sklenář Hrubeš, Illek. Nejlepší hráči: Kunc Holý, Krošlák.

NOVÁ VES ŽĎÍREC N. D. 1:0

V Nové Vsi bylo k vidění vyrovnané utkání s minimem šancí. Důležitý okamžik pro další vývoj střetnutí přišel v 28. minutě, kdy unikajícího Čecha stáhnul Takács a viděl červenou kartu. Domácí měli od této chvíle trvalou územní převahu, kterou však dlouho nedokázali přetavit v branku. Až dvanáct minut před koncem posadil Novotný roh na hlavu Zdražila a ten rozhodl o tom, že Nová Ves získala šťastné, ale velice důležité tři body.

Gól: 78. Zdražil. Rozhodčí: Klement. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (28. Takács). Diváci: 100. Poločas: 0:0. Nová Ves: Fuksa Kubík, Havlík, Zdražil, J. Bureš Novotný, Ondřejka, O. Šandera, P. Šandera (58. Starý) Čech (71. Nečas), P. Bureš. Ždírec n. D.: Rezničenko Kučera, Takács, Kysilko, Čalkovský, Klimeš, Kolouch, Blažek (78. Pátek), Smejkal, Novotný, Sysel. Nejlepší hráči: Zdražil, Havlík Kolouch.

HUMPOLEC ČÁSLAVICE-SÁDEK 5:2

Předehráno v pátek.

ST. ŘÍŠE PACOV 3:0

Příští kolo: Sapeli Polná - Čáslavice-Sádek, Jemnicko Bystřice, Herálec (HB) - M. Budějovice, Humpolec - Velká Bíteš, Havl. Brod - Ždírec n. D., Okříšky Pacov, Jaroměřice n. R. Žirovnice, Nová Ves - Stará Říše.