Důležitosti sobotního utkání si je vědom právě hostující trenér, jehož svěřenci se krčí s pouhými šesti body na předposledním místě tabulky a na vítězství čekají už od úvodního kola. „Máme výsledkovou krizi," přiznal trenér Čáslavic Petr Kylíšek. Mužstvo zpod sádeckých vinic dokázalo po pětizápasové sérii porážek před čtrnácti dny remizovat na půdě Sapeli Polné, ale minule nestačilo na Velkou Bíteš.

„Herně to není špatné, ale na gól se nadřeme a vyrábíme neskutečné chyby vzadu, po kterých brzy inkasujeme," krčí rameny čáslavický kouč. Jeho cíl je jasný. „Musíme už konečně vyhrát, i když to bude těžké. Myslím, že když protrhneme střeleckou smůlu a vyvarujeme se laciných branek, můžeme uspět," věří šéf čáslavické lavičky.

Nic lehkého neočekává ani jeho protějšek, který by také rád naplno bodoval. „Hrajeme doma, je to derby, a my chceme vyhrát každý zápas," má jasno okříšský lodivod Tilahun Tesfaye, který osobně navštívil poslední utkání Čáslavic proti Velké Bíteší. „Sledoval jsem jednotlivé posty hráčů, ale podrobnosti si nechám pro sebe. Řeknu jen, že Čáslavice vůbec nehrají špatně. První poločas (1:1) podaly dobrý výkon a ještě měly tutovku. Jenže další gól nepřidaly a soupeř to potrestal. Bíteš si pak vedení zkušeně pohlídala," uvedl na adresu soupeře šéf okříšské lavičky a dodal: „Bude to zajímavé, ale i těžké utkání."

O dvě příčky výš se pohybují Jaroměřice, které ale čekají už pět zápasů na vítězství. Mužstvo vedené Petrem Macháčkem nečeká zrovna nejlehčí soupeř, ale přesto chce jaroměřický kouč sousedního rivala porazit. „V každém zápase chceme vyhrát, ale bude to těžké. Nám se několik posledních zápasů nepodařilo dotáhnout do vítězného konce a derby bývá ošemetné," má jasno trenér Jaroměřic.

Ten má soupeře dobře zmapovaného. „Moravské Budějovice jsou hodně silným soupeřem, mají dobře organizovanou obranu, vynikajícího útočníka Šplíchala, umí rychlé brejky a v neposlední řadě jsou nebezpečné jejich standardky," vyjmenoval budějovické přednosti jaroměřický kouč a dodal: „Mají i nějaké slabiny, o kterých nebudu hovořit, ale připravujeme se na ně."

Nejvíce bodů z této čtveřice mají Moravské Budějovice, kterým se ale v derby příliš nedaří. Svěřeni Petra Kylíška doma prohráli s Jemnickem, Okříškami a remizovali v Čáslavicích. „Máme ze zápasů s okresními mužstvy jen bod a rádi bychom tuto bilanci vylepšili. Navíc je to letos naše poslední derby a Jaroměřice jsou k nám kilometrově nejblíže. Chceme tam bodovat," hlásí budějovický kouč.