N. SYROVICE – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 1:0
Okresní derby nabídlo bojovný fotbal. Míč častěji drželi hosté, ale nebezpečnější byl soupeř. Budišov měl v úvodní čtvrthodině výraznou převahu, ale vyloženou šanci si nevypracoval. Tlak hostí poté opadl a živo začalo být i na opačné straně.

Nejdříve Železného střelu vyrazil brankář Trnka, ale následný závar hostující obrana odvrátila. Později vyzkoušel Trnkovu pozornost Svoboda. Skóre se měnilo po půlhodině hry. Dubský zahrával od postranní čáry přímý kop, Sosnar hlavou prodloužil míč na velké vápno k Weidenthalerovi a ten z voleje rozvlnil síť.

Až teprve poté přišla první šance Budišova, když se po rohu a sérii soubojů dostal do zakončení Štveráček, ale odkrytou bránu z boku minul. Obraz hry se po přestávce nezměnil. A když domácí proti bezzubému soupeři nevyužili žádný brejk, Weidenthalerova trefa na zisk tří bodů stačila.

Gól: 32. Weidenthaler. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:3. Diváci: 115. Poločas: 1:0. N. Syrovice: P. Novák – Janoušek, Procházka, Toman, Růžička – Weidenthaler (74. Vlček), Dubský (80. Dvořák), T. Lang, Železný – Svoboda (83. Chalupa), M. Sosnar. Budišov-Nárameč: Trnka – Votoupal, M. Sedláček, Molnár, Hrádek, Pažourek, Horký, Mucha, Kozuň, Štveráček (68. J. Sedláček), Klíma (87. Mareček).

Ani škaredé počasí neodradilo sprejery od společné sobotní akce v Třebíči na legální zdi pod První brněnskou strojírnou.
Navzdory dešti se u třebíčské zdi sešly desítky sprejerů

M. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ B 2:0
Za stálého deště začali lépe domácí a střílený centr Kosmáka zprava orazítkoval břevno. Ve 20. minutě vyrazil Ujčík trestný kop Stehlíka před volného Petra Bendu a ten poslal míč do sítě. Ze zbytku poločasu stojí za zmínku snad jen centr Hronka, který vykopával z brankové čáry Stehlík. Pět minut po zahájení druhé půle zachytil Svoboda chybnou rozehrávku Ujčíka a zajistil Budějovicím dvoubrankové vedení. O chvíli později tutovku Duška zblokoval mimo branku Oberreiter. Následný roh hlavičkoval na malém vápně Kosmák pouze do Ujčíka.

Ve zbytku zápasu si už ani jedno mužstvo žádnou šanci nevytvořilo, a tak si z krajského přeboru sestoupivší tým připsal další důležité body.

Góly: 20. P. Benda, 50. A. Svoboda. Rozhodčí: Bílek. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Jelínek – Novotný, J. Benda, Stehlík, Kratochvíl – P. Benda (73. Puchnar), Dušek (87. R. Šplíchal), Škoda, Stark (83. Horecký) – Kosmák, Svoboda. Třebíč B: Ujčík (74. Šplíchal) – Hrbáček, Oberreiter, Renát, Ježek – Uličný (70. Šibůrek), Zsihovics, Pecka, Hronek – Kolář (57. Macek), Staněk.

ŽELETAVA – JEMNICKO 2:3
Celý první poločas byli domácí výrazně lepší, ale do vedení šli hosté. Po rohu hlavou otevřel skóre Koutný. Želetava však průběh zápasu rychle otočila. Nejdříve výhody po faulu na Simandla využil Tomáš Vrbka, který za nedlouho střelou z vápna strhl vedení na stranu svého týmu.

Hostitelé ještě na konci poločasu nevyužili velkou příležitost. Po změně stran mělo více ze hry zase Jemnicko. Zlom nastal, když domácí Vladeka z pokutového kopu trefil tyč a z následného protiútoku dorazil Tesařovu střelu Axman a bylo vyrovnáno. Tentýž hráč pak po zaváhání Želetavských při rohovém kopu dokonal obrat.

Góly: 30. a 35. T. Vrbka – 27. Koutný, 72. a 82. Axman. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 1:2. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Želetava: Tománek – Šrutka, Martin Vrbka, Vladeka, Poledna – V. Čurda, Simandl, Vranka, Michal Vrbka, Jičínský (84. Šebek) – T. Vrbka. Jemnicko: Kopeček – Niederhofer (6. Petrek), Axman, Rejthar, Hošek, Nevrkla (70. Kalášek), Krejča, Anděl (59. P. Tesař), Máca, Bastl, Koutný.

DUKOVANY – ŽĎÁR B 1:1
Domácí začali náporem, ale v úvodní čtvrthodině neproměnili tři samostatné úniky, dva zahodil Koníř a v jednom případě selhal Koudelný. Skóre tak otevřel po přímém kopu Kunc. Jenže netrvalo dlouho a po centru hostí si srazil míč do šibenice Jašek. „Pěkný gól, ale bohužel do špatné sítě,“ ironicky poznamenal dukovanský trenér Rostislav Štork, který svému svěřenci nic nezazlíval.

Vrátit vedení mohl jeho týmu ke konci poločasu Koníř, ale jednou po kličce brankáři minul a ve druhé příležitosti žďárskou svatyni přestřelil. Po změně stran měli i jednu možnost ke skórování hosté, ale obrat se nekonal. Rozhodnout mohl ke konci Koudelný, ale hostující gólman Hajný jeho střelu vyrazil a poradil i s následnou dorážkou Koníře. „Ten měl čtyři tutovky. Mohli jsme nakonec i prohrát, ale dva body jsme ztratili,“ shrnul domácí kouč.

Góly: 12. Kunc – 16. Jašek (vlastní). Rozhodčí: Šetek. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Dukovany: Marek Křišťál – Škoda, Michalica, Kunc, Sedláček (75. Řezáč), Koníř, M. Fojtášek, Hron, Černý (80. Prokeš), Koudelný, Jašek.

Koupaliště Polanka. Ilustrační foto
Jestli se nestihne včas opravit hlavní bazén na Polance, bude muset areál zavřít

ŠEBKOVICE – MORAVEC 3:1
Šebkovice potřebovaly po těsných porážkách a remízách naplno bodovat, což se jim nakonec podařilo, i když se výhra nerodila lehce. Ve 22. minutě sice domácí poslal do vedení gólem z penalty Říha, ale radost z vedení trvala pouhé čtyři minuty. Po dlouhém nákopu se řítil sám na brankáře Juračka a ze souboje vyšel vítězně.

Úvod druhé půle patřil důraznějšímu Moravci. Nejdříve se poprvé vyznamenal Klubal, který vytěsnil jistý gól, aby o deset minut později vyrazil i přesnou střelu z trestného kopu. Při další šanci zachránila Šebkovice tyč. Po přečkání krušných chvil se osmělili i domácí. Na trestný kop si zaběhl za obranu Pavel Kotačka a hlavou křížně na vzdálenější tyč vrátil svému týmu vedení. Hosté pokračovali v důrazné i aktivní hře, ale vyloženou šanci si už nepřipravili. V 89. minutě neudržel jinak bezchybný Pokorný prudší nákop domácích a před ním dotírající Chytra měl už jednoduchý úkol – 3:1.

Góly: 22. Říha (PK), 74. P. Kotačka, 89. Chytra – 26. Juračka. Rozhodčí: Petrlík. ŽK: 3:4. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Šebkovice: Klubal – Kašpárek, Busta, Říha, Chytra (89. T. Kotačka), Večeřa, Z. Přibil, P. Kotačka, Dvořák (77. Pecka), Karásek, M. Hobza.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – ČERNÍČ 8:0
Ráz utkání určily dvě rychlé branky domácího Svobody. Hosté od této chvíle působili odevzdaným dojmem a bylo jen otázkou, jakým výsledkem Náměšť zvítězí. „Soupeř se sesypal. Šlo jen o to, kdy dáme první gól, který přišel brzy a po něm hned další. Pak už se hrálo jen jednu bránu a měli jsme zápas ve své režii,“ hodnotí trenér Náměště-Vícenic Petr Kylíšek.

Góly: 7., 19. a 63. Svoboda, 32. Durajka, 37. Klíma, 49. J. Tržil, 79. T. Tržil, 88. Kučera. Rozhodčí: Voneš. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 4:0. Náměšť-Vícenice: Náměšť-Vícenice: Bartošek – Heres, Klíma, Svoboda (63. T. Tržil), Rubák (56. Matějek), J. Tržil (69. Veselý), Kučera, Lampíř, Čermák, Rous, Durajka.