JEMNICKO - ŽDÍREC 3:2

Začátek utkání vyšel lépe hostům, kteří byli aktivnější, kdy soupeři dělali problém svoji rychlou a kombinační hrou. Domácí vyrovnali hru až po dvaceti minutách, kdy otevřel skóre jemnický mladík Pavel Tesař.

Od této chvíle mělo Jemnicko více ze hry a převahu korunovalo ve 28. minutě gólem Jana Kříže. Pak se hra vyrovnala až do 40. minuty, když hostitelé polevili. Za to je Ždírec potrestal kontaktní brankou Hanouska.

Druhý poločas začala Dekora aktivně a odměnou jí bylo vyrovnání Klupky. Od této chvíle se hra přelévala ze strany na stranu. Rozhodnutí nakonec přinesla 76. minuta, kdy za domácí skóroval Cech. To hosté neunesli a výsledkem byly dvě červené karty. Zbytek zápasu byl až zbytečně nervózní. I přesto si Jemnicko dokráčelo pro tři body.

Góly: 20. Tesař, 28. J. Kříž, 76. Cech - 42. Hanousek, 55. Klupka. Rozhodčí: Straka. ŽK: 1:5. ČK: 0:2 (78. Kolouch, 83. Čalkovský). Diváci: 220. Poločas: 2:1. Jemnicko: Žejdlík - J. Kincl, Křivánek, F. Kříž, Štancl - Čech (72. Sevelda), Krejča, Morkus (46. Anděl), Tesař - J. Kříž, Cech. Ždírec: Vašíček - Kučera (81. Lukáš), Horáček, Klupka, Pleva, Čalkovský, Carda, Kolouch, Hanousek, Sobotka, Novotný (85. Doležal). Nejlepší hráči: Tesař, Krejča - Hanousek.

OKŘÍŠKY - HERÁLEC HB 2:0

Hra se v prvním poločase většinou odehrávala ve středu hřiště, bez větších příležitostí na obou stranách. To se změnilo ve 45. minutě, kdy Tůma střelou z dvaceti metrů vymetl šibenici heráleckého brankáře Koubka.

Druhý poločas byl ze strany Okříšek aktivnější a začaly se rodit i šance. Nejprve vypadl míč Koubkovi, ale Kotrba nečekanou příležitost nevyužil. Poté se probíjel ze strany Valenta, ale zakončil nepřesně. Na třetí pokus však domácí udeřili a byl to nejpohlednější moment celého utkání.

To v 70. minutě putoval balon po ose Jůza, Malý, Valenta a posledně jmenovaný připravil gólovou pozici pro Kotrbu - 2:0.Hosté ohrozili Jančokovu branku jen jednou, když Ganobjakův centrovaný míč skončil na břevně domácí brány. Dvě pohledné gólové situace byly odměnou divákům, kteří si našli cestu do ochozů. Za výkon ve druhém poločase zůstaly tři body zaslouženě v Okříškách.

Góly: 45. Tůma, 70. Kotrba. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Okříšky: Š. Jančok - Jůza, Zeman, Tekal, O. Jančok - Dočkal (82. Kšír), Rampír, Malý, Tůma (76. Jeřábek) - Kotrba, Valenta. Herálec: Koubek - Ganobjak, J. Stojan (72. Bína), Paclík (86. P. Vašák), Filipský - Hrala, Pátek, Král, V. Vašák - Mašek, L. Stojan. Nejlepší hráči: Tekal, Malý, Jůza.

TŘEBÍČ B - BYSTŘICE 2:0

V bezbrankovém prvním poločase divákům oba aktéři příliš fotbalové krásy nenabídli. Za zmínku stojí nastřelené břevno hostujícího kapitána ze 22. minuty.

Vše podstatné se odehrálo až po změně stran. Nejprve v 58. po Durajkově rohu vznikl závar před brankou Bystřice a obrana míč vykopávala z brankové čáry. Ovšem vzápětí třebíčský Miroslav Řezáč sobě vlastním důrazem před brankou otevřel skóre.

Hosté v 70. Zbytovským nastřelili tyč. „To jsme měli kliku, jen jsme se dívali,“ oddychl si trenér Třebíče Petr Kylíšek. V 80. minutě Martin Řezáč přistrčil míč na hranici pokutového území Novotnému, který střelou pod břevno protáhl Svobodu. Z následného rohu domácí Kolmanem upravili na konečných 2:0.

Góly: 58. Miroslav Řezáč, 80. Kolman. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:0. Diváci: 120. Poločas: 0:0. Třebíč B: Hradecký - Pekárek, Kolman, Křivánek, Dvořák - Sedláček (88. Kresa), Linhart, Durajka, Novotný (90. Buček) - Miroslav Řezáč, Martin Řezáč (83. Svoboda). Bystřice: Svoboda - König, Vícha, Mitáš, Veselý - Zbytovský, Matuška, Z. Sklenář, R. Sklenář (58. Hladík) - Holý, Horák. Nejlepší hráči: Novotný, Hradecký - Zbytovský.

PACOV - JAROMĚŘICE 2:2

Pacov začal skvěle, jen v 5. minutě měl hned tři šance. Střelu Kubů vytlačil gólman na roh, po něm nastřelil tyč Hrobský a změnu skóre nepřinesla ani následná dorážka Kubů. Domácí se však o pouti vedení přece jen dočkali, když ve 34. minutě Kokeš chytrým lobem ze třiceti metrů překonal Šebestu.

Jaroměřice ale ve druhém poločase skóre ze dvou penalt po faulech Vejsady a Kerouše otočily. Poslední dvacetiminutovka se nesla v duchu náporu Pacova, spravedlivou remízu zařídil ostrostřelec Kubů.

Góly: 34. Kokeš, 80. Kubů - 52. (PK) Poul, 72. (PK) Svoboda. Rozhodčí: Švec. ŽK: 1:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Pacov: Basík - Praveček, Zíka, Kerouš, Vejsada (61. Přibyl) - Váňa (75. Šlechta), Hrobský, Pivovarník, Kokeš - Gavrecký (70. Vlach), Kubů. Jaroměřice: Šebesta - Míča, Pokorný, Brabenec, Poul - Dusík, Vybíral, Novotný, Svoboda - Neuman (90. Karásek), Chládek. Nejlepší hráči: Kokeš, Pivovarník - Novotný.

HUMPOLEC - VELKÁ BÍTEŠ 0:0

Ve vcelku vyrovnaném úvodu zápasu mohli jít do vedení hosté. Po chybě a faulu obránce Kameše se kopala penalta, ale při ní se vytáhl Kříž. Střelu Pohla vyrazil, opakovačka stopera Velké Bíteše přinesla střelu nad břevno. Humpolec to nabudilo k větší aktivitě a před přestávkou se málem ujala jedovatá střela Jeřábka. Ve druhé půli měli domácí mírnou převahu, ovšem hosté bránili kvalitně. Největší šanci na rozhodnutí zápasu měl po centru Nermuta v 78. minutě Staněk, ale povedený volej změnu skóre nepřinesl.

Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:1. Diváci: 150. Humpolec: Kříž - Kameš, Pecha, Černík, Hes - Paťha (84. Štecher), Jeřábek, Nermut - Beránek 79. Pícha), Holoubek - Staněk. Velká Bíteš: M. Pelán - Horký, Pohl, T. Pelán, Loup - Antoš (56. Hammer), Kuchta, Burian, Nekuda (78. Kopáček) - Pokorný, Dvořák. Nejlepší hráči: Kříž - Loup, Pokorný.

HARTVÍKOVICE - H. BROD 1:2

V prvním poločase měli domácí mírnou převahu. Ovšem své příležitosti neproměnili. Tu největší měl ve 36. minutě Mozol, když šel sám na brankáře.

V závěru prvního dějství hosté potrestali chybu hartvíkovické obrany. Po brejku se na malém vápně sám před brankářem ocitl Provazník, jeho nedůraznou střelu mířící mimo tři tyče domácí obránce odkopl tak, že míč brodskému útočníkovi vrátil na nohu, a ten už na podruhé skóroval - 0:1.

Hosté se po změně stran z brejku prosadili ještě jednou a to Marešem. Brodští pak trpělivě bránili až do konce, a to i přes vyloučení Semráda. Hartvíkovice nakonec stačily jen v závěru zkorigovat Outratou.

Góly: 90. Outrata - 43. Provazník, 54. Mareš. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (73. Semrád). Diváci: 50. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Prokeš - Heres, Outrata, Kubala (66. Foretník), Matějek - Kopuletý, Duša, Hošek, Záviška, Mozol (36. J. Sýkora) - Beneš. H. Brod: Rezničenko - Semrád, Novotný, Machala, Hejkal (79. Ganobjak) - Turek, Slanař, Mareš, Bláha - Provazník, Adam. Nejlepší hráči: Heres - Slanař, Provazník.

M. BUDĚJOVICE - ST. ŘÍŠE 1:2

Domácí v páté minutě neproměnili vyloženou šanci. Potom se po celý první poločas hrálo od vápna k vápnu. Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, když využili srážky dvou domácích beků a dva hráči postupovali sami na brankáře Kloudu. Do prázdné branky potom skóroval Pazderník.

Druhý gól hráči Staré Říše přidali v 78. minutě Rychteckým, jenž z dlouhého nákopu přeloboval budějovického gólmana. Po zbytek utkání se hostitelé tlačili do útoku, ale stačili jen snížit Josefem Šplíchalem, jenž zužitkoval centr z boku.

Góly: 88. J. Šplíchal - 49. Pazderník, 78. Rychtecký. Rozhdočí: Beneš. ŽK: 3:4. Diváci: 150. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda - Novotný, Bratrů, L. Šplíchal, Michal Černý - Buďa, Veselý (37. Putyera), Karásek, Marek Černý - J. Šplcíhal, Brabenec. St. Říše: Neuman - Branický, Hekerle, Merhaut, Procházka - Hradil (46. Pazderník), Bartoš, Rygl, Tichánek - Laštovička (59. Kratochvíl), Rychtecký (79. Štěpnička). Nejlepší hráči: L. Šplíchal - Bartoš, Rychtecký.