Březník se konečně odpoutal ze dna tabulky

Třebíčsko – Lídr okresního přeboru nakonec zvládl derby proti Třebelovicím a upevnil si vedení v soutěži. Druhá rezerva Okříšek doma podlehla Rudíkovu. Ke změně došlo v 17. kole na opačném pólu tabulky. Poslední Březník překvapivě porazil Rokytnici a o příčku si polepšil na úkor Šebkovic. Ty v souboji záložních mužstev padly na půdě rezervy Náměště-Vícenic.

14.4.2015

S urputnou defenzivou se prezentovaly ve Výčapech Třebenice (vpravo), které dělaly domácím problémy.Foto: Jiří Oborný

BŘEZNÍK – ROKYTNICE 4:1
Utkání do určité míry ovlivnilo brzké střídání hostujícího střelce Jičínského, který se hned po první akci chytil za stehno a musel odstoupit. Domácí využívali děr v obraně útočně laděného soupeře. Libor Rybníček se na vápně uvolnil a posadil přesný míč na hlavu Křoustkovi – 1:0. Za nedlouho zvyšoval kapitán Jaroslav Franěk, ale z další akce korigoval nechytatelnou penaltou rokytnický Šulc. Z přímého kopu pak krásně vymetl šibenici matador Libor Rybníček – 3:1.

Ve druhé půli se hra srovnala a začali více hrozit hosté. K brance soupeře však nedostávali. Výsledku dal konečnou podobu únikem a přesným obstřelem brankáře Hobzy březnický Vojtěch Rybníček, který tak pečetil zasloužené vítězství dosud posledního týmu tabulky.
Góly: 14. Křoustek, 20. J. Franěk, 37. L. Rybníček, 63. V. Rybníček - 25. Šulc (PK). Rozhodčí: Klein. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 3:1. Březník: M. Franěk – P. Sobotka - Čumplík, L. Babčan, Dvořáček – V. Franěk, L. Rybníček, Musil - J. Franěk - V. Rybníček, Křoustek (75. Vyskočil). Rokytnice: Hobza – Kašpar, J. Hakl, Šulc, Koš (72. J. Herbrych), Vahila, Ferkl, Bartejs (72. Štveráček), Jičínský (11. Dalecký), L. Hakl, Syrový.

VÝČAPY - TŘEBENICE 3:1
Utkání příliš fotbalové krásy nepobralo. Hosté důsledně bránili a navíc ujali vedení už v 5. minutě. Tomáš Ondráček využil zaváhání stopera s brankářem, kteří si dávali přednost, a pohodlně otevřel skóre. Výčapy měly problém se dostávat do zakončení a vysvobodil je až trestný kop Macka, který našel ve vápně hlavu Pecky – 1:1.

V dalším průběhu bylo k vidění několik nevyužitých šancí i sporných momentů. O osudu utkání rozhodli domácí až v 76. minutě, kdy svou třetí šanci proměnil Kašpárek. Výčapští přidali pojistku v závěru, kdy gólman Krátký oslovil dlouhým nákopem Jana Jonáše, který se dostal přes třebenického obránce a zakončil.
„Byla to kopaná a ne fotbal. Soupeř dobře bránil a nám dělalo problém, dostat se do šance," hodnotí výčapský trenér Jaroslav Bartes.
Góly: 37. Pecka, 76. Kašpárek, 89. Jan Jonáš - 5. T. Ondráček. Rozhodčí: L. Kuba. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Výčapy: Krátký - Kuchera (82. M. Semerád), Macek, T. Matoušek (61. Kašpárek), J. Jeleček, Jan Jonáš, T. Pecka, Matěj Semerád, L. Jeleček, R. Večeřa (73. Káčer), J. Šimeček. Třebenice: Nykl – V. Fiala (78. M. Ondráček), Hnízdil, Smilek (82. Věžník), Filipec (65. Řezáč), Hrůza, T. Ondráček, Buchal, J. Fiala, Kocmánek, Vrbka (71. Kunce).

OKŘÍŠKY B - RUDÍKOV-TRNAVA 2:3
Domácí byli zpočátku aktivnější, ale do vedení šel soupeř. V 17. minutě našel kapitán Nožička ve vápně benjamínka Pavla Trnku a nejmladší hráč na hřišti dal ve svém druhém zápase za muže první gól.

Rudíkov zvýšil o čtyři minuty později. Salák přihrál napravo Nožičkovi a jeho další centr zužitkoval po nešťastném zásahu domácího stopera Miroslav Mikyska. Jenomže pak začaly úřadovat Okříšky, které využily chyb obrany soupeře a Ivo Večeřa dvěma góly vyrovnal.

Druhý poločas měli hostitelé více ze hry, ale díky chabé koncovce obrat nedokonali. Rudíkov spoléhal na rychlé brejky, ale ani to k ohrožení branky nevedlo. Déšť na konci utkání přinesl štěstí hostům. V 78. minutě našel Benáček dlouhým nákopem za beky Štolpu, který postupoval sám na brankáře Syrového a přehodil jej.
Góly: 27. a 34. I. Večeřa - 17. P. Trnka, 21. M. Mikyska, 78. Štolpa. Rozhodčí: R. Kudlík. ŽK: 4:3. Diváků: 120 . Poločas: 2:2. Okříšky B: Syrový – Beneš, Netolička, Zeman, Jeřábek – Vostal, R. Ryšavý, Široký (69. Dvořák), Dokulil – Bastl, I. Večeřa. Rudíkov-Trnava: Hrazdíra – L. Mikyska, Šula, Benáček, M. Mejzlík (74. Pažourek st., 90. Ošmera) - Pažourek ml., Salák, M. Mikyska, Štolpa - Nožička, P. Trnka (63. Klíma).

JAKUBOV – BLATNICE 2:1
Domácí vstoupili do utkání nešťastně a už ve druhé minutě inkasovali po standardní situaci. Jakubov i přes usilovnou do poločasu proti bojovně hrajícímu soupeři nevyrovnal. Ve druhém poločase však hostitelé vystupňovali snahu o zvrat a po zásluze se ujali vedení. Blatnice se v závěru snažila o vyrovnání, ale domácí v čele s brankářem Klímou byli proti a zasloužené vítězství si vzít nenechali.
Góly: 47. Pacas, 63. Kosmák - 2. J. Trnka. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 2:2. Diváků: 120. Poločas: 0:1. Jakubov: Klíma – Dvořák, Kosmák (84. Pazour), Urbánek, Kafka, Smetana, Veselský, Benda, Pacas, Miroslav Dunkler, Michal Dunkler. Blatnice: Holík – M. Foltýn, Doležal, Tomšíček (81. T. Šabatka), Buďa, Sova, M. Trnka, Cech, Marek Šabatka (65. Šimek), Prokeš (71. Pokorný), J. Trnka.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE B - ŠEBKOVICE B 4:1
Domácí měli v úvodu více ze hry, ale hosté nastřelili tyč. Šebkovice od 20. minuty převzaly iniciativu a výsledkem byl gól do šatny. Rezerva Náměště-Vícenic krátce po změně stran otočila dvěma slepenými góly vývoj střetnutí a ve zbytku zápasu vedení zvýraznila. „První poločas jsme hráli hrozně. Až ve druhém jsme je přejeli," hodnotí hrající trenér rezervy Náměště-Vícenic Bohumil Nekuda.
Góly: 48. Pospíšil, 53. Tomek, 58. Eliáš, 89. Franěk - 43. J. Roupec. Rozhodčí: Carda. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:1. Náměšť-Vícenice B: Pokorný – M. Veselý, Vrba, Eliáš, Franěk, Nekuda (83. P. Kopuletý), Z. Sobotka (46. P. Veselý), Blažek (46. Tomek), M. Sobotka, V. Kopuletý (67. Musil), Pospíšil. Šebkovice B: Kořínek - Beroun, Fejta, Klubal (8. Zikmund), Tržil, P. Kotačka (46. Abrahám), Netík (77. M. Roupec), Hobza, Říha, Kašpárek (65. Holčapek), J. Roupec (82. Ryvola).

LIPNÍK - CHLÍSTOV 3:3
Utkání začali lépe hosté, když se ve vápně zmocnil míče Kuchařík a otevřel skóre. Vzápětí se proháčkoval chlístovskou obranou Kalay, byl faulován a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Wortner. Poté měli více ze hry hosté, ale ve 41. minutě po rohu zůstal ve vápně nepokrytý Kalay a hlavou poslal Lipník do vedení. Vzápětí však srovnal Lukáš Ferdan.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Chlístov, když po chybě ve středu hřiště musel ve vápně zatáhnout za záchrannou brzdu Tomáš Pokorný a z následného pokutového kopu svůj tým do vedení Michal Rygl. Ve zbytku zápasu byli aktivnější hostitelé, ale soupeř držel vedení. Když už se zdálo, že všechny body poputují do Chlístova, dostal se ve vápně k míči Kisela a zařídil nováčkovi soutěže alespoň remízu.
Góly: 6. Wortner, 41. Kalay, 85. Kisela – 4. Kuchařík, 43. Ferdan, 54. M. Rygl (PK). Rozhodčí: Kovář. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 2:2. Lipník: Hagara – Lojka, Brabenec, T. Pokorný, Havel (65. Kisela) – Wortner – Dusík, P. Pokorný (69. Svoboda), Kalay, Macháček – Šťáva (74. Matoušek). Chlístov: Belvončík – M. Kuchařík, Brestovský (87. Fišer), Hrbáček, Ferdan, Smolík (78. Pokorný), M. Rygl, Ježek, Patočka, Svoboda (68. T. Kuchařík), Bobek (22. Uhlíř).

NOVÉ SYROVICE – TŘEBELOVICE 2:1
Lídr soutěže v ubojovaném utkání získal další tři body. Domácí však museli od 13. minuty otáčet stav, když se prosadil hostující Máca. Ve 40. minutě srovnal Dubský. Obrat dokonal v samotném závěru kanonýr Miroslav Sosnar. „Třebelovice nás překvapily aktivní hrou. Byl to velmi těžký souboj. Nám to dneska nešlo, a tak můžeme být rádi za plný počet bodů," hodnotí syrovický trenér Jan Prígl.
Góly: 40. Dubský, 89. M. Sosnar – 13. Marek Máca. Rozhodčí: Mitáš. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:1. N. Syrovice: Kratochvíl – Kopeček (74. Růžička), Vítek (90. Procházka), Chalupa, Dvořák (89. Vlček), O. Sosnar, Fouma, M. Sosnar, Lang, Dubský, Toman. Třebelovice: Nesiba – Kotačka, Michal, Černý, Jurka, Šplíchal, Rakušan, Čurda, Sláma, Marek Máca (65. Stehlík), Povolný.

14.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.