Borovina si vítězstvím v Lukách upevnila vedení

Třebíčsko - V posledním podzimním kole fotbalové I. B třídy si Borovina vítězstvím v Lukách upevnila vedení.

3.11.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Kopečný

LUKA NAD JIHLAVOU – BOROVINA-OPATOV 2:3
Domácí se nestačili ještě ani rozkoukat, a už prohrávali. Po nedůrazu ve vápně a standardce se prosadil hlavičkující Prokeš. O vyrovnání se postaral pěknou individuální akcí Trombelli, jenže vzápětí zmrazila Luka další standardka, na jejímž konci stála přesná hlava Zvěřiny. A další tvrdý úder inkasovali domácí po rohovém kopu, kdy se z malého vápna prosadil Kohlstrom. „První půlka zápas prakticky rozhodla. Nepokryli jsme tři standraky. Oni byli i fotbalovější,“ komentuje trenér Luk David Votava.
Ve druhé půlce byla k vidění přehlídka neproměněných šancí. Domácí vsadili na jednu jedinou kartu, ale gólu se dočkali až v poslední minutě, kdy se trefil Číhal. Předtím mohli několikrát skórovat i hosté.
Góly: 21. Trombelli, 90. Číhal – 1. Prokeš, 24. Zvěřina, 34. Kohlstrom. Rozhodčí: Reich. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Luka n. J.: Žatečka – Frühbauer, Kubeš, Doležálek, Brožek (87. Hintnaus) – Boháček (85. Vařejka), Bratršovský, Kabátek (76. Číhal), Trombelli – Toman, Brnický. Borovina: Smetana – Rous, Konečný (69. Březina), Rambousek, Kohlstrom – Zahrádka, Zvěřina, Prokeš (87. Pokorný), Tomek – Urban, Dolák.

PUKLICE – RUDÍKOV 2:1
První poločas byl v režii domácích. Křišťál vybídl krásným pasem nabíhajícího Martina Tůmu, který zahrál Trnkovi na housle. V závěru poločasu měl Křišťál prsty i v druhém gólu, kdy uprchl bekům, naservíroval míč Janu Škrdlovi, který obešel gólmana a poslal míč do prázdné branky.
Hosté vykřesali naději po centru z pravé strany a hlavičce Pažourka. S přibývajícími minutami byli hosté nervóznější a Kavka musel po červené předčasně pod sprchy. Domácí v přesilovce vedení uhlídali a svým divákům ještě několikrát předvedli, jak zahodit opravdovou vyloženou šanci.
Góly: 13. Martin Tůma, 42. J. Škrdla – 51. Pažourek. Rozhodčí: Staněk. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (70. Kavka). Diváci: 100. Poločas: 2:0. Puklice: Štěpán – K. Medvík, Zeman, M. Tišl, Vanko – M. Škrdla, Marek Tůma, Špendlíček (72. D. Medvík), J. Škrdla, Křišťál (90. Taras), Martin Tůma (89. V. Tišl). Rudíkov: L. Trnka – Benáček (52. Chyba), Vojín, Kavka, J. Trnka – L. Nožička, Salák (83. Pospíšil), M. Mikyska, Pažourek (59. P. Nožička) – Mejzlík, L. Mikyska.

MOHELNO - STONAŘOV 2:4
Domácím paradoxně ublížila branka, kterou vstřelil Ostrý už ve čtvrté minutě. V závěru prvního poločasu hosté vstřelili tři branky za sebou ve 34., 39. a 40. minutě. Po těchto třech brankách už si vítězství nenechali ujít.
Ve druhém dějství ještě Stonařovští zvyšovali na 4:1, když na podruhé proměnili penaltu. Tu kopal Gavallér, který také poté dorážel. Mohelnu se podařilo až v závěru jen snížit na 2:4 zásluhou Kafky.
Góly: 4. Ostrý, 87. Kafka - 34. Šmarda, 39., 40. a 75. Gavallér. Rozhodčí: Carda. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:3. Mohelno: Ležák - Sladký, Mužík, Malý, Šanda - Drápela (60. Žák), Horký, Foretník, Ostrý - Štěpán (77. Kafka), Kerndl. Stonařov: Krupka - Špaček, Bláha (86. Tuřen), Čumpl, Nešpor - Digrin, Šáňa, Šmarda, Gavallér (78. Příhoda) - Seknička, Duba (90. Kozojed).

JAKUBOV – BEDŘICHOV 2:2
Domácí začali zápas mírnou převahou, ale nedokázali proměnit své vytvořené šance. Hosté naopak potrestali chyby Jakubovských ve 24. a 33. minutě a šli do dvoubrankového vedení. Do poločasu ještě stačil zkorigovat hru pěknou střelou Slavíček.
Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany na druhou. Domácím se podařilo vstřelit v nastaveném čase Zikou vyrovnávací branku.
Góly: 37. Slavíček, 90. Zika – 24. Vacek, 33. Paulík. Rozhodčí: Martének. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:2. Jakubov: Klíma - Kopeček, Smetana, Slavíček, Miroslav Dunkler, Kratochvíl, Košák, Pacas (75. Šteflíček), Forman (57. Milan Dunkler), Zika, Tržil. Bedřichov: Šána - Heřmánek, Palskr, Vacek, Kalný, Pokorný, Mašek, Lacina, Grepl, Paulík, Horáček.

VRCHOVINA B – HROTOVICE 4:2
První půle se odehrála ve vlažném tempu, ovšem i chodící fotbal okořenily branky na obou stranách. Po půlhodině se k přímému kopu postavil Petr Michal a střelou přes zeď poslal domácí do vedení. Jenomže pět minut před koncem propadl ve vrchovinském vápně míč a David z úhlu propálil vše, co mu stálo v cestě. Rázná domluva v kabině pak přinesla domácím další dva góly. Nejdřív šikovně tečoval míč po Krškově akci Kolarik a poté přišla geniální chvíle nevyzpytatelného kanonýra Plhala. Ten si snad třicet metrů zády od branky zpracoval nákop a z otočky nádhernou ranou trefil šibenici Růžičkovy branky. Hostům se ještě podařilo snížit – po srážce stoperů se prosadil Salák. Poslední slovo ovšem měla opět rezerva Vrchoviny. Michal byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu gólman Petr Skryja s přehledem proměnil a pojistil tak domácím další tři body.
Góly: 30. P. Michal, 52. Kolarik, 60. Plhal, 84. P. Skryja (PK) – 40. David, 80. Salák. Rozhodčí: Hitzger. ŽK: 1:8. ČK: 0:1 (73. Pitor). Diváci: 120. Poločas: 1:1. Vrchovina B: P. Skryja – Regent, J. Skryja, J. Chrást, O. Follprecht – P. Michal, Kršek, Němeček (72. Bukáček), Kolarik – Plhal (62. Němec), Mužátko. Hrotovice: M. Růžička – Škoda, J. Dobrovolný, P. Růžička, Krajčo – O. Dobrovolný, David, Pelán, Pitor – Salák, Fiala (73. Pachr).

MĚŘÍN – STUDENEC 3:3
Domácí začali lépe, Kolda již v 11. minutě předložil míč Robotkovi a ten do protipohybu gólmana otevřel skóre. Aktivní Kolda mohl přidat po půlhodině hry druhý gól, ale jeho dalekonosná střela se mezi tři tyče nevešla. A tak udeřilo na druhé straně. Hosté využili zaváhání měřínské obrany a Mrňa vyrovnal. Na začátku druhé půle se k přímému kopu postavil měřínský Robotka a svou druhou brankou v utkání vrátil domácím vedení. To mohl po hodině hry navýšit Heřmánek, ale hlavičkoval pouze do gólmana Rouska. Pak přišla velká chyba domácího Matouška, který se nedohodl s brankářem Syslem, a hostující Chalupa vyrovnal. Když se deset minut před koncem po Šoukalově přihrávce prosadil měřínský Vyzibla, vypadalo to, že Studenec odjede s prázdnou. V 85. minutě se však po závaru před domácí brankou nejlépe zorientoval Holoubek a přesnou hlavičkou zařídil pro hosty alespoň bod.
Góly: Robotka 2, Vyzibla – M. Mrňa, Chalupa, Holoubek. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:2. ČK: 1:1 (79. Majzlík – 88. Šabata). Diváci: 250. Poločas: 1:1. Měřín: Sysel – Matoušek, Majzlík, Letmaier, Doležal – Vyzibla, Šoukal, Kolda (83. Marek), Heřmánek (65. T. Uchytil ml.) – T. Uchytil st., Robotka (75. Chaloupka). Studenec: M. Rousek – D. Rousek, Kučerňák, Šabata, Vrba (53. Chalupa) – Zahradníček, Strnad, K. Mrňa, M. Mrňa – Hájek (81. P. Rousek), Holoubek.

Budišov v kvalitním utkání podlehl lídrovi

V posledním podzimním kole fotbalové I. A třídy v oboustranně velmi kvaltiním utkání Budišov doma podlehl lídorvi soutěže. Náměšť si výhrou nad Bohdalovem udržela druhé místo v tabulce soutěže.

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – STARÁ ŘÍŠE 0:2
Hosté začali utkání lépe a už ve čtvrté minutě se po chybě domácí obrany ujali vedení. V téže minutě mohl vyrovnat Houzar, ale na malém vápně netrefil míč.
Ve 13. minutě Stará Říše přidala pojistku zásluhou Kratochvíla. Do odchodu do kabin se hrál oboustranně vyrovnaný duel se šancemi, obě mužstva ještě trefila břevna.
Druhý poločas se hosté zaměřili na obranu a hlídali si slibný náskok. Budišovští sice měli více ze hry, ale žádnou šanci neproměnili, a tak všechny tři body putují do Staré Říše.
Góly: 4. Tichánek, 13. Kratochvíl. Rozhodčí: Jaroslav Beneš. ŽK: 0:4. Diváci: 230. Poločas: 0:2. Budišov–Nárameč: Syrový – Langr, Švec, Kašpar, Večeřa, (80. Šafařík) – Dostál (46. I. Nováček), Houzar, Mezlík, Jaša (88. Holubář), Dvořák, K. Nováček. Stará Říše: Neuman – Hekrle, Holub, Procházka (68. Štěpnička), Merhaut – Kratochvíl (72. Hradil), Tichánek, Ryctecký, Pazderník (82. Žák) – Šeda, Rygl.

ŠEBKOVICE - RANTÍŘOV 0:2
Poslední letošní zápas nebylo v Šebkovicích k vidění příliš fotbalové krásy. Domácí ve značně oslabené sestavě nedokázali najít cestu k soupeřově brance, a když už se před brankáře dostali, chyběla jim v zakončení přesnost a razance.
To hosté měli v koncovce více štěstí. Do vedení se dostali v prvním poločase po rohovém kopu a několika odražených míčích. Hned v úvodu druhé půle mohli domácí vyrovnat, to se jim bohužel nepodařilo a jejich nápor se postupně vytratil. Když pak Rantířovští v 61. minutě přidali druhou branku, bylo takřka po zápase.
Góly: 24. Kovačík, 61. Vlček. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 3:1. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Šebkovice: Kuba - Konvalinka, A. Kotačka (85. Papoušek), Černý, Hrůza - P. Kotačka, Klubal, Roupec (78. Kořínek), Tengeri - Říha, Beroun. Rantířov: Kremín - Novotný, Fila (63. Smrčka), Vácha, Hájek, Oberreiter, Vlček (90. Molák), Kavka, Holec, Pecha, Kovačík.

RAPOTICE – ČÁSLAVICE-SÁDEK 5:1
Domácí byli od začátku aktivnější, přesto to byli hosté, kdo mohl jít v šesté minutě do vedení, ale svoji šanci promarnili. Pak už dvakrát zaúřadoval Milan Laš. Nejprve k němu doputoval prodloužený roh a poslal Rapotice do vedení a v 23. minutě hlavou po standardní situaci zvýšil vedení. Čáslavický Čermák z trestného kopu snížil, ale posléze svůj celek zbytečným faulem a červenou kartou oslabil.
Ve druhé půli neudržel nervy na uzdě ani další hostující rebel Šimek a i on šel předčasně pod sprchy. Rapotice to využily ke zvýšení náskoku, nejprve po přihrávce od Otcela skóroval Martin Laš a posléze Illkovu ránu neudržel hostující gólman a Titov dorazil do prázdné brány.
Konečnou podobu skóre dal v poslední minutě Stér, který proměnil penaltu a prolomil své střelecké prokletí. Jeho branka byla nejen poslední rapotická na podzim, ale také jeho premiérová.
Góly: 9. a 24. Milan Laš, 54. Martin Laš, 65. Titov, 90. Stér (PK) – 29. Čermák. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:7. ČK: 1:2 (72. Josef Havel – 40. Čermák, 53. Šimek). Diváci: 150. Poločas: 2:1. Rapotice: Soustružník (70. T. Laš) – Jan Havel, Milan Laš, Patosz, Šic - Otcel (80. Chadim), Josef Havel, Stehlík, Illek – Martin Laš (65. Stér), Titov. Čáslavice–Sádek: Kružík – Bělák, Zikmund, Bajgl, Polovčík, Klika, Rygl (75. Sedláček), Šimek, Hobza (71. Loucký), Čermák, Novák (66. Lampíř).

KOUTY - PŘIBYSLAVICE 1:4
Úvodních 28 minut se hrálo převážně na půli hostujícího mužstva, ale byli to Přibysavičtí, kteří se třikrát vystřelili na branku a vedli 3:0. Dvakrát skórovali po standardních situacích.
Problematická byla třetí branka, kdy hráči Koutů nehráli pro údajný ofsajd, ale pomezní rozhodčí stojící na půlící čáře nechal hrát hostujícího Masopusta. Ten z 20 metrů přehodil brankáře.
Poté se hra vyrovnala. Hrál se nezáživný fotbal, kde Koutští běhali bez přesné přihrávky. To hosté chodili a měli přesnou přihrávku.
Obdobná hra byla k vidění i v druhé půli. Tedy divácky nezáživná, kdy domácí nastřelili tři břevna a hosté z penalty zvýšili na 4:0. V závěru se hostitelům podařilo snížit na konečných 1:4.
„Navíc oboustranně špatné hře pomohl hlavní rozhodčí, který kouskoval hru. V tradičním derby tak divák mohl být spokojen pouze s brankami, neboť fotbal se hrál někde jinde,“ povzdechl si koutský funkcionář.
Góly: 88. Doležal – 11. Musil, 27. Kratochvíl, 28. Masopust, 54. Čech (PK). Rozhodčí: Masopust. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:3. Kouty: Eliaš - Čech, Neuwirth, Kašpar (70. Dvořák), Široký(45. Caha) - Parma,Růžička (62. Cejpek), Urbánek, Doležal - Tenkl, Nováček. Přibyslavice: Šimeček - Vejmělek, Novotný, Kuthan (75. Karafiát), Dohnal - Čech, Kovář, Kratochvíl, Musil(89. Samek)- Noháček (61. Škorpík), Masopust.

NÁMĚŠŤ-VÍCENICE – BOHDALOV 2:0
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal až do 36. minuty, kdy domácí Franěk střelou z 20 metrů do horní části branky otevřel skóre. Hosté se snažili odpovědět ještě , ale své šance neproměnili.
Po vyloučení bohdalovského Křesťana v 54. minutě byla hra v režii Náměště. Z vytvořených šancí proměnila pouze jednu. To když Frýbort nádherným pasem za obranu vysunul Eliáše, jenž přidal pojistku. Za zmínku ještě stojí samostatný únik Laštovičky. Ten ale v tváří v tvář hostujícímu brankářovi nepotvrdil pověst kanonýra.
Góly: 36. Franěk, 67. Eliáš. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 0:1. ČK: 0:1 (54. Křesťan). Diváci: 80. Poločas: 1:0. Náměšť–Vícenice: Tvrdý – Mašíček (87. Smrž), Vrba, Sázavský, Frýbort, Eliáš, Klíma, Sedlák (31. T. Lang), Orálek – Laštovička (77. Malý), Franěk. Bohdalov: Bílek – Vomela, Novotný, Pavel Jaroš, Štikar (73. Šmak), Musil (56. Kántor), Doležal, Šustáček, Petr Jaroš (65. Neuman), Kříž, Křesťan.