OKŘÍŠKY - BYSTŘICE 0:4

Domácí defenziva utrpěla trhlinu už v páté minutě, kdy se zranil pilíř obrany Voda, a to zjednodušilo hostům cestu ke třem důležitým bodům. Okříšky se prakticky celý první poločas bránily tlaku soupeře a dvě rány jim zasadil Prášil. Poprvé dostal dlouhý balón a ocitl se sám před Fialou a posléze bystřický kanonýr skóroval hlavičkou po rohu. A to ještě Fiala jednu obrovskou šanci zneškodnil, když ho Prášil zblízka neprostřelil. Hostitelé ve druhém dějství vyvinuli tlak, ale Jeřábek ani Zeman zblízka Trávníčka nepřekonali. Definitivní knokaut Okříškám zasadil Zbytovský, který zahrál výstavně přímý kop 0:3. Výsledek poté kosmeticky upravil nejlepší střelec zápasu Prášil, který tak zkompletoval hattrick.

Góly: 37., 45. a 76. Prášil, 65. Zbytovský. Rozhodčí: Klement. ŽK: 1:2. Diváci: 230. Poločas: 0:2. Okříšky: Fiala Brabenec, Tekal, Voda (5. Jeřábek, 77. Miroslav), Večeřa Tůma, Martin Řezáč, Dočkal, Jůza Rampír (46. Zeman), Kotrba. Bystřice: Trávníček Krošlák (71. Kozáček), Veselý (80. Karásek), Chocholáč, Mitáš Nepejchal, Zbytovský, Z. Sklenář, Padrtka (74. Cacek) Prášil, Holý. Nejlepší hráči: Prášil, Zbytovský, Holý.

ŽIROVNICE - PACOV 1:1

Derby Pelhřimovska kvalitou fotbalu neoslnilo. Až příliš se projevilo, že Pacovu chyběl Koller a domácí Žirovnici Moravec. V prvním poločase byli o něco aktivnější hosté, ale ani oni si moc šancí nevytvořili. Změnu skóre tak přinesla až 45. minuta, kdy se žirovnický Dýnek trefil z trestného kopu pěkně přes zeď. Ani po přestávce se nehrál kdovíjaký fotbal. Žirovnice mohla pojistit vítězství v 61. minutě, ale střela Rozporky se odrazila od břevna. Ke slovu se tak dostal Pacov a po úniku a následném centru dorazil míč do sítě Pěknic. Remíza je asi spravedlivým vyjádřením poměru sil.

Góly: 45. Dýnek 63. Pěknic. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Žirovnice: Tomíšek Knotek, Charousek, Kořínek, P. Houška Dvořák, Rozporka, Dýnek (76. Pokorný), Blažek (87. Průša) T. Houška, Pahr. Pacov: Plachý T. Kuran, Fořt, M. Kerouš, Pavelec Vlach, Dolejš (47. J. Kerouš), Zíka (46. Praveček), Hrobský (63. Gavrecký) Váňa, Pěknic. Nejlepší hráči: Knotek, Blažek Fořt.

H. BROD - ČÁSLAVICE-SÁDEK 2:2

Domácí fotbalisté šli do rychlého vedení, když se v 6. minutě prosadil Vacek. Pak přišla plejáda zahozených brodských šancí. „Byla to šance za šancí. Je až neskutečné, co jsme neproměnili," kroutil hlavou kouč Karel Kolesa a dodal: „V kabině jsem hráčům řekl, že musí zkvalitnit koncovku, jinak nás soupeř potrestá." A to se také stalo. Po změně stran přišly tresty. Nejprve hosté vyrovnali, v 60. minutě přelomoval Vybíral brodského gólmana. Pak sice Slovan šel opět do vedení, když se střelou z hranice vápna trefil Sůva. Jenže devět minut před koncem srovnal Kalay. „Hosté musejí být vděční, protože průběh byl jednoznačně v náš prospěch, a kdybychom vyhráli 5:0, tak by se nikdo nemohl divit," potvrdil Kolesa.

Góly: 7. Vacek, 75. Sůva 60. Vybíral, 81. Kalay. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. H. Brod: Kučírek Mišta, Nechvátala, Novotný, Hejkal Sláma, Sůva (77. Kunc), Mareš, Lacina Petřík (77. Berky), Vacek (55. Teplan). Čáslavice-Sádek: Dítě Bělák, Zikmund, Čermák, Šimek Vybíral, Urban, Pokorný Kalay, Vacek (85. Kylíšek). Nejlepší hráči: Sůva, Sláma Šimek, Vacek.

HUMPOLEC - JEMNICKO 4:0

V jednoznačném zápase se zrodil jednoznačný výsledek. Hosté, kteří museli do branky nasadit hráče z pole, mohli odjíždět s ještě větším gólovým přídělem. Skóre otevřela střela levačkou v podání Pikla, ve 27. minutě dlouhým pasem založil další gólovou akci stoper Pecha a míč uklidil do sítě Pícha. Konec nadějí hostů na bodový zisk přišel o šest minut později, kdy Jeřábek poslal míč do volného prostroru Piklovi a uzdravený humpolecký kanonýr zahrál brankáři na housle. I po přestávce pokračovaly útočné manévry domácích, ale už s menším brankovým efektem. Skóre se měnilo jen v 78. minutě, kdy po zpětné přihrávce Jeřábka zkompletoval hattrick Pikl.

Góly: 18., 33. a 78. Pikl, 27. Paťha. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 3:0. Humpolec: T. Kříž Kopic (62. Smereka), Pecha, Procházka, Honzárek Paťha, Nepovím (46. Kříženecký), Čihák, Jeřábek Pikl, Pícha (54. Kubíček). Jemnicko: F. Kříž Máca, Koutný, Kölbler (38. Habr), Štancl (85. Klejdus) Tesař, T. Krejča, M. Krejča, Tobolka (46. Bastl) Šplíchal, Grün. Nejlepší hráči: Pikl, Pecha, Jeřábek.

HERÁLEC - HB SAPELI POLNÁ 1:1

Zachraňujícímu se Herálci šlo v zápase o hodně. Jenže na začátku utkání byli aktivnější hosté, když Koubkovu pozornost vyzkoušel Slezák. Domácí hráli první poločas po větru, ale nedokázali hostujícího gólmana Krpálka ohrožovat. Až se k hlavičce dostal Hrala, jenže ten mířil nad branku. V 60. minutě se vyznamenal Krpálek, když bombu Krále vyrazil na roh. Potom ještě vychytal Luboše Stojana a zákonitě musel přijít trest. Na roh si naběhl Šebesta a skluzem uklidil míč do šibenice 0:1. Naštěstí pro domácí se Polná radovala z vedení pouze pět minut. Zodpovědnost na sebe vzal Pátek a střelou od břevna vyrovnal na konečných 1:1. Vzhledem k prohře Nové Vsi v Bíteši se domácí odpoutali ode dna tabulky.

Góly: 79. Pátek 74. šebesta. Rozhodčí: Bína. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (90. Hrala). Diváci: 150. Poločas: 0:0. Herálec HB: Koubek Martínek, Klement, Kuchta (23. Ganobjak), Blažek Hrala, Král, L. Stojan, Pátek J. Stojan, Vašák. Sapeli Polná: Krpálek Černý, Tržil, Reiterman, Šebesta Vacek, Fišer (57. Klimeš), Slezák, Brnický Matějíček, Boháček (84. Beránek). Nejlepší hráči: Koubek, Klement Krpálek.

NOVÁ VES - V. BÍTEŠ 0:1

V prvním poločase utkání se duel odehrával především ve středu hrací plochy, diváci se brankových příležitostí nedočkali. A to i přes viditelnou snahu aktivnějších domácích. Novoveským však chyběla překvapivá finální přihrávka. Ve druhé půli pokračovali domácí ve snaze o dobytí soupeřovy svatyně. Velká Bíteš hrozila prakticky jen z rychlých protiútoků, jeden z nich jim ale po hodině hry vyšel a zásluhou Kopáčka šli hosté do vedení. Přestože se Nová Ves nadále tlačila do útoku, k vyrovnání nevedla ani šance Pohanky, ani bomba Zdražila, kterou zastavilo břevno Pelánovy branky.

Gól: 60. Kopáček. Rozhodčí: Nejedlý. ŽK: 3:1. Diváci: 100. Poločas: 0:0. N. Ves: Fuksa Starý, Zdražil, P. Šandera, Krejčí (75. Kubík) J. Šandera, Havlík, Pohanka, Nejedlý Čech, Ondřejka (46. Novotný). V. Bíteš: Pelán Kopáček, Nekuda, Pohl, Horký Ivančík (87. Lukášek), Jelínek (61. Gajan), Klusák (75. Láznička), Dvořák Škorpík, Loup. Nejlepší hráči: Zdražil Pohl, Dvořák.

JAROMĚŘICE - M. BUDĚJOVICE 0:2

V úvodu sice měly Jaroměřice možnosti ke skórování, ale Míča postupující od půlící čáry sám na Kloudu těsně minul branku. Poté se nevydařil Musilovi lob, když přehodil i branku. Budějovice hrozily po rohových kopech a při jednom závaru třikrát po sobě vystřelily na Chalupovu svatyni a série tří pokusů skončila na břevně. Po další standardní situaci musel domácí brankář Buďovu střelu z velkého vápna mířící do šibenice vyškrábnout. Ovšem Jaroměřičtí si z toho nevzali ponaučení a v 21. minutě přišel trest. Po rohu napřáhl z velkého vápna Toman 0:1. O sedm minut později utekl jaroměřické obraně Černý a přeloboval vyběhnuvšího Chalupu 0:2. Domácí měli několik šancí ve druhém poločase, ale Novotný trefil z malého vápna jen Kloudu a stejně dopadl i únik Neumanna. Hostitelé v závěru otevřeli hru a výsledkem byl brejk agilního Kyzlinka, který tváří v tvář Chalupu nepokořil, mířil vedle.

Góly: 21. Toman, 28. Černý. Rozhodčí: Sláma. ŽK: 4:2. Diváci: 200. Jaroměřice: Chalupa D. Karásek, Kopeček, Ošmera, Z. Karásek Němec (46. Hambálek), Novotný, Václavek, Musil (64. Trnka, 75. Prokeš) Neumann, Míča. M. Budějovice: Klouda Toman, Busta, Novotný, Buďa Kyzlink, Škoda, Pařízek (89. Šindelář), Kopeček (87. Svoboda) Pacas, Černý. Nejlepší hráči: Kopeček Kyzlink, Pacas.

16. Nová Ves 28 4 9 15 30:49 21

Příští kolo: Sapeli Polná Žirovnice, Pacov St. Říše, Ždírec n. D. Nová Ves, V. Bíteš Jaroměřice, M. Budějovice Okříšky, Bystřice H. Brod, Čáslavice-Sádek Humpolec, Jemnicko Herálec HB.