Ledeč nad Sázavou už nebudí takový respekt, jaký budila v minulé sezoně. Toho využila o víkendu i Třebíč, která si odvezla vítězství 4:2. „My se momentálně na góly nadřeme a sráží nás individuální chyby, které nás pak stojí výsledek,“ shodl se kouč Martin Nepovím s trenéry Přibyslavi a Náměště-Vícenic, že jejich hru ničí veliké hrubky.

Hosté naopak prodloužili sérii bez ztráty bodu na šest zápasů! „Já si myslím, že zápas byl celkem vyrovnaný, chvilku jsme měli navrch my, chvilku oni. Ale v ofenzivě jsme byli nebezpečnější, vytvořili jsme si víc šancí a o ty dvě branky jsme myslím byli lepší. My jsme šestkrát v řadě vyhráli, máme teď devatenáct bodů, a to jsem po tom hrozném začátku nečekal,“ doplňuje dobře naladěný třebíčský trenér Petr Kylíšek starší.

Šebkovice drželi ve Speřicích remízu 1:1, ale náporu favorita nakonec neodolaly. „Myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. Určitě jsme byli lepší fyzicky, vypracovali jsme si také více brankových příležitostí. Jako tradičně jsme je ale neproměňovali, a naopak jsme inkasovali na 1:1. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme ještě do přestávky šli znovu do vedení. Potom jsme se uklidnili, především vzadu, hru kontrolovali a soupeře nepustili do žádné šance. Byla to, řekněme, povinná výhra, ale tři body jsou to důležité, protože nás nyní čekají dva těžké duely. Můžeme se tak na ně připravovat více v klidu,“ hodnotil zápas Jiří Holenda, trenér Speřic.

Ilustrační foto
Lídr si připsal první porážku

„Domácí byli od první minuty lepším mužstvem, dvacet minut nás tlačili, my udělali chybu a inkasovali jsme. Po půlhodině jsme se z toho dostali, ojedinělým protiútokem vyrovnali, ale zlomilo se to druhou brankou. Ve druhé půlce jsme v závěru dostali třetí, protože jsme to otevřeli. My jsme udělali vše, co bylo v našich silách, a domácí zaslouženě vyhráli,“ přiznal Lubomír Venhoda, trenér Šebkovic.

S těžkým terénem v Chotěboři si pak lépe poradil domácí tým. „Na těžkém terénu, který byl, jsme to zvládli poměrně výborně. Jednak jsme vyhráli, jednak si myslím, že jsme hráli slušný fotbal s pěknými akcemi. Mrzí mě jen, že jsme nedali více branek, protože jsme tam šance měli,“ tvrdí Miroslav Plíšek, trenér Chotěboře.

Trenér Okříšek Gustav Cabúk litoval neproměněných šancí. „Měli jsme asi čtyři. Oni ze svých šesti dvě dali. Když jsme to otevřeli, tak nás pak potrestali druhým gólem. Byl těžký terén, těžké počasí a výsledek nás nepotěšil. Kluci sice bojovali, ale je těžké, když nedáte šance, něco uhrát.“