Blatnice si hubeným vítězstvím udržela první místo

Třebíčsko - Blatničtí fotbalisté na domácí půdě potvrdili roli favorita a díky těsné výhře nad Chlístovem dál kralují Okresnímu přeboru. Ve Valči a Rokytnici se diváci v chladném počasí branky nedočkali. Dukovany doma nedokázaly potrápit rezervu Moravských Budějovic. Celek Rudíkova-Trnavy nestačil po vyrovnaném prvním poločase na nováčka z Nových Syrovic. Hartvíkovice i nadále zůstávají bez bodu.

11.4.2012

Dva vyloučené hráče měla Valeč (v tmavém) v duelu dvou týmů hrajících o udržení v okresním přeboru s nováčkem z Výčap. Utkání skončilo bezbrankovou remízou.Foto: Stanislav Mládek

VALEČ - VÝČAPY 0:0

Utkání se hrálo za nepříznivého počasí, a to byl jeden z možných faktorů bezbrankového výsledku. Valeč byla od začátku lepší, ale většina šancí končila před vápnem soupeře. Výčapy dokázaly všechny ataky domácích v poklidu eliminovat. Za povšimnutí stojí vyloučení dvou valečských hráčů. Nejprve se v 16. minutě poroučel pod sprchy Jarolímek a po více než hodině hry musel ze hřiště odejít P. Zikán. Hosté nabídnutou výhodu nedokázali zužitkovat. Oba celky bojující o záchranu se o body dělily.

Rozhodčí: Surán. ŽK: 2:6. ČK: 2:0 (16. Jarolímek, 64. P. Zikán). Diváci: 70. Valeč: Hlavnička Sirota (71. Tržil), Pokorný, P. Zikán, Ludvík Vender, Kárník (62. Foretník), Svoboda, Dufek Veselý (85. J. Zikán), Jarolímek. Výčapy: Krátký Jiří Jonáš, Kouřílek, Nikrmajer (73. Kratochvíl), J. Jeleček, Jan Jonáš, Kopeček, Nehrada, L. Jeleček, Kučera (65. Kašpárek), Loucký (46. Šimeček).

BLATNICE - CHLÍSTOV 1:0

Ve vyrovnaném utkání rozhodli domácí ze standardní situace. Při ní se nejlépe v pokutovém území zorientoval Pokorný a prostřelil hostujícího brankáře. To běžela 77. minuta. Blatnice si už závěr utkání pohlídala a získala tři body, které jí nadále zaručují vedoucí pozici v tabulce.

Gól: 77. Pokorný. Rozhodčí: Cabadaj. ŽK: 0:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Blatnice: Holík M. Foltýn, M. Doležal, Pokorný, Jobbagy Pospíšil, T. Foltýn (78. B. Doležal), Sova, Martin Šabatka Pipáš (60. Cech), Marek Šabatka (46. Tomšíček). Chlístov: Belvončík M. Rygl, J. Rygl, Picmaus, P. Ježek Pokorný, Hrbáček, Kresa, Vídenský T. Kuchařík (59. Svoboda), L. Rygl.

RUDÍKOV - N. SYROVICE 1:2

Ve vyrovnaném utkání byly k vidění šance na obou stranách. Jako první se dokázali prosadit fotbalisté Rudíkova, konkrétně Pažourek mladším v 35. minutě. Hosté odpověděli gólem do šatny Sosnara. Syrovice byly ve druhém poločase lepší a převahu korunovaly v 80. minutě, kdy Kopeček rozhodl o překvapivém vítězství nováčka na půdě favorita.

Góly: 35. Pažourek ml. 44. Sosnar, 80. Kopeček. Rozhodčí: Burian. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Rudíkov-Trnava: L. Trnka Benáček (82. Sedlář), Pažourek ml., Šula, J. Trnka (65. L. Mikyska) Nožička, Salák, M. Mikyska, Pažourek st. Klíma, Mejzlík. N. Syrovice: Novák Vítek, Filipský, Fouma (Kratochvíl) , Chalupa J. Lang, Kopeček, T. Lang, O. Sosnar Kašpárek (Dvořák), Punčochář (Kouřil).

ROKYTNICE - TŘEBELOVICE 0:0

Domácí chtěli vyhrát, aby se udrželi na čele tabulky. Ovšem Třebelovice byly proti, hra vyrovnaná a šancí poskrovnu. Ve druhém poločase hosty oslabil v 65. minutě Křenek. Rokytnice cítila šanci ke vstřelení branky, ale početní výhodu nevyužila, a tak se musela spokojit s bodem.

Rozhodčí: Stuchlík. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (65. Křenek). Diváci: 100. Rokytnice: M. Herbrych Šulc, Polovčík, R. Sochna, Čech Syrový (87. Musil), P. Svoboda, Kurtin (82.Tvrdý), Hakl, Široký Dalecký. Třebelovice: Nesiba Michal, Křivánek, Čurda, Coufal Sedlák, Kincl, Bílý, Křenek Křivánek, Anděl.

NÁMĚŠŤ B - HARTVÍKOVICE 4:1

Utkání začalo s malým zpožděním kvůli sněhové vánici. Na těžkém terénu se nejrychleji zorientovali domácí a ve 3. minutě šli do vedení Z. Sobotkou. Potom měli ještě několik šancí, ale hostující Moczár potrestal nedorozumění mezi brankářem a obranou 1:1. Na konci poločasu ujala vedení opět rezerva Náměště-Vícenic po gólu Kohúta.

Druhé dějství začalo opět převahou hostitelů, kteří zvýšili už v 50. minutě na rozdíl dvou branek Eliášem. Pak byl za protesty vyloučen hartvíkovický brankář Kazatel a domácí si už vítězství nenechali utéct. V 83. minutě vítězství pečetil Hošťálek. Hartvíkovice tak na první bodový zisk stále čekají, už 16 zápasů.

Góly: 3. Z. Sobotka, 45. Kohút, 50. Eliáš, 83. Hošťálek 30. Moczár. Rozhodčí: Pikart. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (59. Kazatel). Diváci: 50. Poločas: 2:1. Náměšť-Vícenice B: Coufal Klíma, Vrba, Eliáš, Orálek Nekuda (35. Lokaj), Z. Sobotka (30. Sázavský), Polák (70. Mucha), M. Sobotka Kohút, Hošťálek. Hartvíkovice: Kazatel Michal Kopuletý, J. Sýkora, Martin Kopuletý, Malý M. Řezanina, T. Řezanina, D. Melkes, M. Sýkora M. Melkes, Moczár.

VLADISLAV - BŘEZNÍK 3:1

Začátek vyšel domácím a už v 6. minutě se prosadil Slabý. Vladislav byla fotbalovější a měla i více šancí. Hostitelé se ve druhém poločase dokázali prosadit v rozmezí čtyř minut dvěma góly Krátkého a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté stačili už jen korigovat v 82. minutě J. Fraňkem.

Góly: 6. Slabý, 54. a 58. Krátký 82. J. Franěk. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Vladislav: Široký Martének (82. Veselý), Venhoda, Votruba, Nováček Pavlík, Hrůza, Vyletěl, Krátký (76. Macek) Slabý (88. Salák), Paločko. Březník: Zedníček Babčan, Sobotka, Ptáček, Dvořáček V. Franěk, T. Franěk, L. Rybníček, Čumplík (50. V. Rybníček) Křoustek, J. Franěk.

DUKOVANY - M. BUDĚJOVICE B 0:1

Za chladného počasí připomínajícího konec podzimu byli šťastnější hosté, kteří se po půlhodině hry ujali vedení díky vlastní brance. Rezerva Moravských Budějovic tak ve vyrovnaném utkání vytěžila maximum a od jaderné elektrárny si odvezla tři body.

Gól: 30. vlastní. Rozhodčí: Carda. ŽK: 4:3. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Dukovany: Marek Křišťál L. Traxler (87. P. Traxler), Gazdík, Tůma, Láníček (65. Pelán), Železník (74. Veselý), Miroslav Křišťál, T. Křišťál, Jílek, Balík, Černý. M. Budějovice B: Jelínek Paul, Nedvědický, Michal, Stehlík, Šindelář, Novotný, Šplíchal, Kamil Svoboda, Dostál, Dušek. (střídali: Forman, Stark, Škoda).

VIKTOR MLÁDEK

11.4.2012 VSTUP DO DISKUSE

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Ve volebním obvodu Vladislav může k volební urně přijít 756 oprávněných voličů.
5

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Víkend: Koná se drakiáda i setkání s čajomilcem

Třebíč - Autorské čtení, vyprávění cestovatelů, tvoření s dětmi a drakiáda. Takové jsou tipy Denku na nadcházející víkend.