BYSTŘICE – NOVÁ VES 5:1

Bystřice na svého soupeře vlétla. Po rohu Zbytovského přehlavičkoval Holý gólmana Fuksu a domácí vedli. Nová Ves měla dvě velké příležitosti kontrovat, ale místo toho Zdeněk Sklenář ukázkově našel Horáka a ten zvýšil. Oba aktéři druhého gólu poté připravili akcí únik Holého, který po blafáku na Fuksu zvýšil na rozdíl třídy.

Po přestávce se hosté oklepali. Dvakrát zahrozil Havlík a poté i gólově udeřilo. Přímý kop Lukáše Čecha do houště těl zůstal bez teče a skončil až za Trávníčkovými zády. Jenomže hned o tři minuty později se po akci bratří Sklenářů prosadil ten mladší – Radek a opět to bylo o tři branky. V závěru pak ještě zvýšil na konečných 5:1 Zdeněk Sklenář.

Góly: 13. a 36. Holý, 20. Horák, 53. R. Sklenář, 86. Z. Sklenář – 50. L. Čech. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 1:1. Diváci: 300. Poločas: 3:0. Bystřice: Trávníček – König, Veselý, Vícha (85. Kozáček), Mitáš – R. Sklenář (65. Hladík), Matuška, Z. Sklenář, Zbytovský – Holý (82. Špatka), Horák. Nová Ves: Fuksa – Krejčí, Pohanka, J. Starý, J. Bureš – Kubík (46. Miluška), Havlík (81. P. Novotný), P. Starý, J. Šandera – L. Čech, D. Čech (70. V. Bureš). Nejlepší hráči: Holý, Z. Sklenář – Miluška.

JEMNICKO – JAROMĚŘICE 1:1

Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo. Jaroměřice se zaměřovaly na defenzivu a rychlé brejky. Při jednom z nich se domácí obrana dopustila faulu a následující pokutový kop proměnil Pokorný – 0:1. Ve druhé půli Jemničtí přidali na důrazu, rychlosti a vytvářeli si šance. Ovšem vyrovnat se jim podařilo až v nastaveném čase Křížem, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Góly: 90. (+2) Kříž – 35. Pokorný (PK). Rozhodčí: Straka. ŽK: 2:3. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Jemnicko: Růžička – J. Kincl, Křivánek, Kříž, Štancl – Ďurač (84. Tobolka), Morkus, Koutný, Čech (46. Anděl) – Vaculín (72. Krejča), Cech. Jaroměřice: Kantor – Kašpar, Pokorný, Brabenec, Urbánek, Paul (82. Karásek), Dusík (89. Hanák), Vybíral, Novotný, Kalay (90. Hutař), Musil. Nejlepší hráči: Kříž, Koutný – Urbánek.

M. BUDĚJOVICE – HERÁLEC HB 1:1

Herálec se od úvodu dobře vyrovnal s širším hřištěm v Moravských Budějovicích, dobře bránil svou polovinu. Hostitelé se přesto v 21. minutě zásluhou Michala ujali vedení. Ovšem další šance do přestávky nevyužili.

Ve druhé půli byli pro změnu lepší hosté a po více jak hodině hry zásluhou Josefa Pátka vyrovnali. Do konce střetnutí měly oba celky několik šancí rozhodnout, ale žádná ke gólu nevedla, a tak se oba soupeři rozešli smírně.

Góly: 21. Michal – 62. J. Pátek. Rozhodčí: Bína. ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. M. Budějovice: Klouda – M. Veselý, Hlávka, L. Šplíchal, Busta – Marek Černý, Pařízek (69. Švanda), L. Veselý, Michal – J. Šplíchal, Michal Černý. Herálec: Koubek – J. Stojan, Kuchta, Ganobjak, Paclík – Filipský, Mašek, Král (84. Vašák), Hrala – P. Pátek (90. Komůrka), L. Stojan (46. Kříž). Nejlepší hráči: L. Šplíchal, Michal – J. Pátek.

HARTVÍKOVICE – V. BÍTEŠ 2:1

Úvodních dvacet minut měli domácí územní převahu, ale dvě šance Jirgla a jednu Neumanna nedokázali využít. Hosté naopak po první příležitosti ze standardní situace ve 23. minutě se Pohlem dostali do vedení. Hartvíkovice byly touto brankou zaskočeny. Na vyrovnání tak dosáhly až ve druhém dějství. To když svůj nápor korunovaly po centru Hoška a Dvořákově přistrčení Neumannem.

Ve 58. se nejlépe před brankou hostí zorientoval domácí Zedníček a strhl vedení na stranu svého týmu. Hostitelé ještě do konce střetnutí dokázali Dvořákem nastřelit břevno.

Góly: 49. Neumann, 58. Zedníček – 23. Pohl. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Chalupa – Duša, Vodička, Koláček, Zedníček – Neumann, Raušer, Záviška (73. Kubala), Hošek – Jirgl (72. Mozol), Dvořák (88. Moczár). V. Bíteš: Šula – Vyskočil (59. Veselý), Pohl, Vodička (85. Láznička), Buchta – Pokorný, Antoš, Pelán – Pokorný (71. Lesovský), Škorpík. Nejlepší hráči: Neumann, Záviška – Pohl.

SVĚTLÁ – TŘEBÍČ B 0:0

Vyrovnaný zápas bez větších gólových příležitostí skončil spravedlivou remízou. V prvním poločase měli mírnou územní převahu domácí, kteří nejblíže ke gólu byli po rohovém kopu, když Pecha hlavičkoval těsně vedle tyče. Hosté ohrozili bránu až v 39. minutě, ale střely Řezáče a Křivánka gólmana nepřekvapily.

Ani po přestávce se šance nerodily, nejvíce nebezpečné byly standardní situace. Hosté si oddechli hlavně po trestném kopu Tůmy, jehož střela minula branku o pověstný vlásek. „V naší situaci potřebujeme každý bod. Toho dnešního proti posílenému soupeři, který dostává málo branek, si velmi cením,“ uvedl k utkání trenér Světlé František Polák.

Rozhodčí: Žilka. Diváci: 200. Světlá: Březina – Z. Matějka, Pecha, P. Dvořák – Rezek, Blažek, Císař, Tůma, Klaus – T. Teplan (70. Závorka), Karel. Třebíč B: Hradecký – Pekárek, Kolman, Ošmera, Venhoda – Heres, Linhart, Křivánek, Široký (88. Kresa) – Man, Řezáč (83. Kaňka). Nejlepší hráči: Tůma, Blažek – Heres.

OKŘÍŠKY - PELHŘIMOV 2:3

Pro domácí mužstvo to byl smolný zápas, ale hosté mají momentálně lepší formu a odvezli si z Okříšek plný bodový zisk. Již v deváté minutě Liška prostrčil ze strany Krtkovi a ten otevřel skóre utkání. Jako by se Pelhřimov spokojil s jednobrankovým vedením a nechal hrát domácí. Ti se prosazovali zejména po centrovaných míčích ze vzduchu. Na sklonku prvního poločasu vyrovnal hlavou Kotrba po rohovém kopu. Ani to Pelhřimov nevarovalo a tentýž hráč je svým důrazem zaskočil i po změně stran, když prostřelil z blízka Moravce. Hostům pak stačily dvě minuty na to, aby zvrátili vedení na svoji stranu. Nejdříve se po centru trefil hlavou Niederle a poté Ježek nešťastně přeloboval vlastního gólmana. Domácí sahali po bodu, ale Ježek trefil hlavou břevno a Dočkal z podobné situace těsně minul.

Góly: 38. a 50. Kotrba – 9. Krtek, 54. Niederle, 56. Ježek (vlastní). Rozhodčí: Fabeš, ŽK: 2:5. Diváci: 300. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala - Zeman, Ježek, Voda, Večeřa - Jančok (80. Jeřábek), Široký, Jůza (62. Dočkal), Malý - Valenta, Kotrba. Pelhřimov: Moravec - Smrčka, Kořínek, Kocián, Čihák (76. Kmoch) - Niederle, Máca, Krčil, Liška - Regásek, Krtek (82. Pavouk). Nejlepší hráči: Kotrba - Krtek, Liška.

VRCHOVINA - POLNÁ 2:0

Domácí nastoupili do zápasu ve velkém stylu. Na nerovném terénu se po kombinaci vřítil do pokutového území Michal Skalník, kterého srazil Skočdopole. Nařízenou penaltu Michal napálil do břevna, od kterého se míč ovšem nakonec dostal za brankovou čáru. Hosté hrozili ze standardních situací, ale k šanci se nedostali.

Druhou půli začali domácí opět náporem a po akci Oros, Michal Skalník se míč dostal k Michalovi, který hlavičkou do protipohybu Skočdopolemu nedal šanci. Scénář z prvního poločasu se opakoval a hosté opět hrozili ze standardek. Jedinou vážnější příležitost měl v závěru Tlačbaba, ale jeho pokus vytáhl Hlavoněk nad břevno.

Góly: 12. a 61. L. Michal (první z PK). Rozhodčí: Martenek. ŽK: 0:1. Diváci: 300. Poločas: 1:0. Vrchovina: Hlavoněk - O. Poul, Suský, L. Smetana, V. Fagula - Wolker, Oros (66. Škorpík) - Kalich (66. O. Šustáček), L. Michal, K. Skalník - M. Skalník (89. Mužátko). Polná: Skočdopole - Tomas, Mezera, Hlávka, Pártl (26. Šimek), Adamec (43. Kratochvíl), Urbánek, Gondek, Kovář, Frolda, Tlačbaba. Nejlepší hráči: L. Michal, L. Smetana - Kovář.