M. BUDĚJOVICE – NOVÁ VES 1:3

V 10. minutě domácí Pařízek z levé strany trefil boční síť. Ve 14. minutě Toman ideálně uvolnil J. Šplíchala, ale ten z velkého vápna přestřelil. O pět minut později Nevařil vybídl ke skórování Michala Černého, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. Sérii zahozených šancí Budějovic Michal Černý, jehož hlavičce scházela přesnost. Tentýž hráč neuspěl ani po trestném kopu L. Šplíchala, když mu k míči chybělo pár centimetrů. Skóre se měnilo ve 40. minutě na druhé straně. Po závaru se míč dostal od L. Čecha k Burešovi – 0:1.

V 51. minutě dlouhý odkop hostující obrany zatáhl do vápna L. Čech a ideálně přihrál volnému Burešovi, který skóroval do protipohybu brankáře Kloudy. Když se domácí nadechovali k závěrečnému náporu, po levé straně unikl J. Šandera a jeho centr zužitkoval nikým nehlídaný Starý – 0:3. Domácí se dočkali až v 81. minutě. Po trestném kopu Škody hlavičkoval J. Šplíchal do tyče a odražený míč pak uklidil do prázdné branky. O minutu později vykopávala novoveská obrana z brankové čáry pokus Budi. V závěru se neujala ani střela L. Šplíchala.

Góly: 81. J. Šplíchal - 40. a 51. Bureš, 64. Starý. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Moravské Budějovice: Klouda - Novotný, L. Šplíchal, Toman, Motal (60. Buďa) - Šafránek, Pařízek, Nevařil (46. Škoda), Michal Černý – J. Šplíchal, Kamil Svoboda. Nová Ves: Fuksa - Kubík, Pohanka, Havlík, Krejčí - Starý (85. D. Čech), Ondřejka, R. Novotný, J. Šandera - L. Čech (61. T. Novotný), Bureš (89. P. Šandera). Nejlepší hráči: J. Šplíchal - Bureš, L. Čech.

STARÁ ŘÍŠE – JAROMĚŘICE 1:1

V zápase sedmé Staré Říše s jedenáctými Jaroměřicemi měli navrch domácí, kteří byli aktivnější a vytvářeli si více šancí. Svou převahu ale nedokázali přetavit v brankovou radost. Hosté hrozili spíše z brejků.

Po změně stran to paradoxně byly Jaroměřice, kdo se první radoval z branky. Po hrubé chybě zadních řad domácích se z gólu radoval Neumann. Následoval drtivý tlak Staroříšských, ze kterého už ovšem vzešla už pouze vyrovnávací branka Merhauta, který po skvělém centru Bartoše trefil míč z první přesně k tyčce, a zajistil tak svému týmu alespoň bod.

Góly: 80. Merhaut - 65. Neumann. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 1:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. St. Říše: Neuman – Hekerle, Osumanu, Ansuma (62. Štěpnička), Sláma, Merhaut, Tichánek, Kratochvíl, Brnický, Bartoš, Rýgl (72. R. Pokorný). Jaroměřice n. R.: Kantor – Hambálek, Čermák, Ošmera, Urbánek – Brabenec, Vybíral, M. Karásek, Z. Karásek (83. Hutař), Neumann (90. Čapoun), Chládek.

PACOV – ŽIROVNICE 1:1

Derby Pelhřimovska nabídlo v prvním poločase fotbal nevalné úrovně. Hosté sice gól dali, ale ten jim nebyl pro ofsajd uznán. Z kabin přišel sebevědomnější Pacov, své šance nevyužili Zíka a Rybčák. Radovala se tedy Žirovnice, když chybu obrany potrestal gólem Dvořák. Hosté na chvíli ožili, ovšem poslední půlhodina se hrála zcela v režii domácích. Šance Pacova přišly ke konci zápasu. Lob Přibyla se do branky nevešel, v 88. minutě trefil Rybčák tyč. Teprve v samotném závěru po rohovém kopu a následném závaru zaslouženě vyrovnal Praveček.

Góly: 90. Praveček - 50. Dvořák. Rozhodčí: Kliner. ŽK: 2:0. Diváci: 200. Poločas: 0:0. Pacov: Jíša – Kokeš, Praveček, Koller, Kerouš – Váňa, Maršík, Zíka, Šlechta (48. Stejskal) – Gavrecký (59. Přibyl), Rybčák. Žirovnice: Basík – Blažek, P. Houška, Kuš, Kořínek - T. Houška (38. Kněžínek), Moravec, Dýnek (78. Secký), Časta – Dvořák (70. Pokorný), Staněk. Nejlepší hráči: Maršík – Kuš, Dýnek

HUMPOLEC – H. BROD 2:1

Domácí potřebovali už nutně bodovat a v prvním poločase zahráli velmi dobře. Byli aktivnějším týmem, hosty nepustili k jediné střele mezi tyče. V 19. minutě vydláždil Kopic uličku pro Paťhu, který nekompromisní střelou otevřel skóre. Aktivní Humpolec pojistil vedení těsně před přestávkou, kdy se po další spolupráci Paťhy a Kopice trefil Kříženecký. Po přestávce se hra vyrovnala, rozhodnout mohl Paťha, jenže trefil tyč. S blížícím se koncem získávali hosté převahu, domácím docházely síly. Havlíčkův Brod se však dočkal jen snížení, když po chybě ve středu hřiště a následném faulu brankáře Kříže proměnil penaltu exligista Vácha.

Góly: 19. Paťha, 45. Kříženecký – 65. (PK) Vácha. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 1:0. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Hes, Černík, Pecha, Nermut – Paťha (88. Honzárek), Kříženecký, Jeřábek, Machala (80. Zdeněk Štěpán) – Farka (40. Kubíček), Kopic. Havlíčkův Brod: Rezničenko – Bláha, Tůma, Novotný, Mišta – Pajer, V. Ganobjak (70. Petřík), Šimoníček, Hübner (59. Hejkal) – Adam, Vácha. Nejlepší hráči: Paťha, Pecha – Vácha.

ŽDÍREC – OKŘÍŠKY 2:1

Úvod zápasu patřil jasně domácím, kteří dobrou kombinací ovládli hru. Již v sedmé minutě se prosadil přesnou hlavičkou ze standardní situace Kolouch – 1:0. Ve 13. minutě Čalkovský poslal míč za obranu hostů a Šnobl samostatný nájezd zakončil úspěšnou střelou – 2:0. Ve 25. minutě se zranil domácí Sysel a byl dlouho ošetřován, což zbrzdilo domácí tlak. Po změně stran se povedlo hostům snížit, když po rohovém kopu zahrál Pleva rukou a nařízený pokutový kop proměnil Valenta – 2:1. Do konce zápasu si oba týmy nevytvořily žádné výraznější příležitosti, takže utkání skončilo těsnou výhrou Ždírce.

Góly: 7. Kolouch, 13. Šnobl – 48. (PK) Valenta. Rozhodčí. Bína. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas: 2:0. Ždírec: Lengál – Kysilko, Sysel, Sobotka, Pleva – Carda (84. Blažek), Smejkal, Čalkovský, Šnobl – Máša (69. Novotný), Kolouch (88. Novák). Okříšky: Fiala – Večeřa, Jančok, Zeman, Dočkal – Valenta (74. Rampír), Jůza (82. Tůma), Kotrba, Malý – Tekal, Řezáč. Nejlepší hráči: Pleva, Šnobl – Fiala.

TŘEBÍČ B – HERÁLEC (HB) 0:3

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Jednu z mála příležitostí úvodního dějství měli hosté, kteří potrestali zaváhání třebíčské obrany, a Fukan otevřel skóre.

Po změně stran měli šanci na vyrovnání domácí. Konkrétně po patnácti odehraných minutách netrefil odkrytou branku Herálce z malého vápna David Svoboda. Hostitelé poté ve snaze o vyrovnání vrhali všechny síly do útoku, ale bez gólového efektu.

Produktivnější byl Herálec, který dvěma góly Kamila Maška v rozmezí 65. a 72. minuty definitivně rozhodl o vysokém vítězství.

Góly: 65. a 72. Mašek, 44. Fukan. Rozhodčí: Vidlák. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1. Třebíč B: Kruba – Kresa, Brabenec, Havránek, O. Venhoda – P. Chalupa (63. Sedláček), Linhart, D. Svoboda (72. Malý), Flekal – Florián (83. Tržil), L. Venhoda. Herálec: Březina – Ganbojak, J. Stojan, Klement, Fukan (89. P. Vašák), Hrala (86. Kuchta), Pátek, Král, L. Vašák, Mašek (80. L. Stojan), Filipský. Nejlepší hráči: Havránek – Mašek, Fukan.

POLNÁ – VELKÁ BÍTEŠ 8:1

Domácí začali dobrým náporem, na fotbalistech Velké Bíteše bylo vidět, že přijeli bránit. Do 33. minuty fotbalisty Polné trápila koncovka, ale poté v rozmezí jedenácti minut soupeři nastříleli pěkné tři branky.

Po změně stran fotbalisté Polné ihned zvýšili na 4:0 a v nadcházejících patnácti minutách přišla slabá chvilka. Soupeři kazili přihrávky a nedařila se střelba. V 62. minutě kopal hostující Pražák přímý kop, který proměnil a vstřelil tak jedinou branku Velké Bíteše. Domácí se vzpamatovali a dávali jeden krásný gól za druhým. Navíc se Polenským nepodařilo proměnit pět gólových šancí konkrétně (Pražák dvakrát, Kučera, Holub a Kovář).

Góly: 33. Kovář, 40. a 80. Adamec, 44. Tomas, 55., 85. a 88. Kaplan, 65. Pražák – 62. Pohl. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:5. Diváci: 320. Poločas: 3:0. Polná: Skočdopole – Tomas (60. Obereiter), Mezera, Kratochvíl (76. Takacs), Černý, Adamec, Pražák, Holas, Kaplan, Kučera Kovář (76. Holub). Velká Bíteš: Šula – Šeba (46. Rozum), Kopáček, Pohl, Belan, Nekuda, Pokorný, Dvořák, Čech (74. Paprskář), Ivančík (46. Kerber), Loup. Nejlepší hráči: Pražák, Kaplan – Pohl.

Příští kolo: Jemnicko - H. Brod, Jaroměřice n. R. – Humpolec, Okříšky - Stará Říše, Žirovnice - Ždírec n. D., Herálec (HB) – Pacov, Nová Ves - Třebíč B, V. Bíteš - M. Budějovice, Bystřice – Polná.