Bedřichov smetl neškodnou Rokytnici

VYSOČINA - V I. B třídě se Bedřichov nepáral s Rokytnicí, která domů odjížděla s nevídaným výpraskem. Premiérové výhry se dočkal Kostelec.

18.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

I. B třída – sk. A

KOSTELEC – VESELÝ ŽĎÁR

3:0

Hned v 1. minutě zužitkoval krásnou přihrávku Nováka Kružík a v 11. minutě se po jeho centru nejlépe zorientoval na malém vápně Smejkal.
Ve 48. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Novák a hostující celek si poté vytvořil herní převahu, ovšem bez jakéhokoli střeleckého efektu. Po rychlém výpadu v 80. minutě zastavili hostující beci Smejkala nedovoleně a pokutový kop Ohnsorga znamenal třetí pojistku.

Góly: 1. Kružík, 11. Smejkal, 80. Ohnsorg (PK). Rozhodčí: Petr st. ŽK: 4:1. ČK: 1:0 (48. Novák). Diváci: 100. Poločas 2:0. Kostelec: Krpálek - Páral, Doležal, Procházka, Blaško - Kružík (69. Nikodým), Ohnsorg, Novák, Smejkal (87. Tymkovič) - Králík (78. Duben), Šmahel.

TIS – BATELOV

2:1

Domácí sice vedli trefou Veselého z penalty, byli však značně nervózní v zakončení. Nejdříve Kučera hlavičkoval nad, potom Šoupal nevyřešil samostatný únik. Po přestávce si dal Tis vlastní gól, ale po hodině hry mu vrátil vedení Veselý, jehož trefa byla nakonec vítězná.

Góly: 10. (PK) a 60. Veselý – 54. vlastní. Rozhodčí: Štastný. ŽK: 3:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Batelov: Cháb – Marek, T. Minařík, Beseda, Poledna – Hlaváček, P. Kourek, Vítek, F. Kourek – Vostál, Z. Koreš (Š. Minařík, T. Koreš).

I. B třída – sk. B

JAKUBOV – LUKA N. J.

3:2

Hned v třetí minutě dostal domácí do vedení Zika. Ve zbytku poločase však byli aktivnější hosté, kteří po trefách Urbana a Gavallera vývoj otočili. To samé se ale podařilo ve druhém dějství domácím. Lojda rozhodl v nastavení.

Góly: 3. Zika, 68. Matušina, 90.(+1) Lojda – 15. Urban, 27. Gavaller. Rozhodčí: Slezák. ŽK: 3:3. Diváci: 150. Poločas: 1:2. Luka: Čejka - Kubeš, Hlávka, Telčer, Láznička – Trombelli, Doležálek, Merhaut, Gavaller - Urban, Mach (Hytnaus, Havelka, Číhal).

HROTOVICE – TELČ

4:0

Diváky v Hrotovicích dostal do varu Salák si řádně vychutnal telčskou obranu. Hosté působili odevzdaným dojmem a v zápase se hrálo pouze o konečné skóre.

Góly: 20. Horváth, 55. a 83. Salák, 62. Hrůza (PK). Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Telč: Nedorost – Plucar, Vetýška, Všohájek, Kratochvíl (79. Straka) – Holý, Jančok (53. Petrů), Bartůšek, Chalupa – Hejda, Kříž.

BEDŘICHOV – ROKYTNICE

8:0

Sobotní střetnutí od úvodních minut připomínalo hru kočky s myší. Bedřichov si s Rokytnicí dělal, co chtěl. Po změně stran si domácí střelci seřídili své pušky lépe a pěti dalšími trefami poslali hosty domů.

Góly: A. Oberreiter 3, Tůma, Kocmánek, P. Mašek, Vanko, D. Oberreiter. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: 0:1. Poločas 3:0. Bedřichov: Šereda – Vanko, Kocmánek, Číhal, Lapeš – D. Oberreiter (70. Pokorný), A. Oberreiter, Tůma, D. Mašek – Bláha (56. Škoda), P. Mašek.
18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 570 Kč Učitelé na 1. stupni základních škol UČITEL/KA 1. STUPNĚ ZŠ. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26570 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dle zákona 563/2004 Sb. (zákon o pedagogických pracovnících) v platném znění., , (1) Učitel prvního stupně základní školy získává odbornou kvalifikaci vysokoškolským vzděláním získaným studiem , a) v akreditovaném magisterském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů prvního stupně základní školy, , b) v akreditovaném magisterském studijním programu studijního oboru pedagogika, případně v akreditovaném studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů mateřské školy, vychovatelství nebo pedagogiku volného času, a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů prvního stupně základní školy, , c) v akreditovaném magisterském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů všeobecně-vzdělávacích předmětů druhého stupně základní školy nebo na přípravu učitelů všeobecně-vzdělávacích předmětů druhého stupně základní školy a všeobecně-vzdělávacích předmětů střední školy a , 1. vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů prvního stupně základní školy, nebo , 2. doplňujícím studiem k rozšíření odborné kvalifikace podle § 22 odst. 2 (dále jen "doplňující studium k rozšíření odborné kvalifikace"), , d) v akreditovaném magisterském studijním programu v oblasti pedagogických věd zaměřené na přípravu učitelů všeobecně-vzdělávacích předmětů střední školy a vzděláním v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou a zaměřeném na přípravu učitelů prvního stupně základní školy,. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola třebíč, na kopcích 342, Na Kopcích, č.p. 342, 674 01 Třebíč 1. Informace: Vítězslav Bártl, +420 736 514 939vpracovnídny9:00-14:00hod.. Stavebnictví - Stavebnictví Zedník 15 000 Kč Zedníci, kamnáři, dlaždiči a montéři suchých staveb ZEDNÍK. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: První kontakt e-mailem: sindelar@eurodejv.cz. Pracoviště: Eurodejv invest s.r.o., 675 41 Nové Syrovice. Informace: David Šindelář, +420 775 704 706. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč Ostatní uklízeči a pomocníci UKLÍZEČ/KA, MONTÁŽ SOUČÁSTEK. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Místo určeno pouze pro občany s 1., 2., a 3. stupněm invalidity. , Náplň práce: úklid, montování součástek. , Vhodné pro muže i ženy. , Úvazek lze zvýšit na základě oboustranné domluvy. , Pracovní doba od 8:00 do 13:00. , , E-mail: sdz.svobodova@seznam.cz, TELEFONOVAT - pondělí až pátek 8:00 - 15:30 - 778 778 412 - Marie Svobodová. Pracoviště: Sociální družstvo znojmo - pracoviště račerovická 1107, třebíč, Račerovická, č.p. 1107, 674 01 Třebíč 1. Informace: Marie Svobodová, +420 778 778 412PO-PÁ8:00-15:30. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 5 000 Kč Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách LEKTOŘI CIZÍCH JAZYKŮ ( ANGLIČTINA, NĚMČINA, FRANCOUZŠTINA). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 5000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky:, - jedná se o výuku angličtiny, němčiny, francouzštiny, - certifikát nebo státní zkouška, - jazyková znalost min. B1, Pracovní doba individuální., Mzda dohodou., Nástup možný ihned., Vhodné i pro absolventy., Kontaktní osoba paní Kateřina Schmolzová, tel: 605 583 481, e-mail: jazykovaskola@amadeus-jazyky.cz. Pracoviště: Kateřina schmolzová - jazyková škola amádeus - provozovna, Srázná, č.p. 444, 676 02 Moravské Budějovice 2. Informace: Kateřina Schmolzová, +420 605 583 481.

Nové Město získalo další biatlonový Světový pohár

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Zajímavé derby rozhodl gól Dukly v oslabení

Třebíč – Druhý boj o hokejového krále Vysočiny připadl na 23. kolo Chance Ligy a znovu v něm byla úspěšnější jihlavská Dukla. Pro Horáckou Slavii to znamená přerušení čtyřzápasové vítězné série. Jediný gól střetnutí vstřelil ve vlastním oslabení jihlavský Tomáš Havránek.

OBRAZEM: Dukla přetlačila Ústí, Třebíč veze dva body

Jihlava, Benátky nad Jizerou – Ve 22. kole Chance ligy hokejisté Dukly uctili válečné veterány výhrou 3:1 nad dobře hrajícím Ústím nad Labem. Horácká Slavia v Benátkách nad Jizerou vedla dvakrát o dvě branky, ale nakonec se radovala až po samostatných nájezdech, když rozhodl Silvestr Kusko.