V prestižním derby se body dělily

TŘEBÍČ - Šlágr šestého kola krajského přeboru svedl dohromady tradiční rivaly. V Třebíči se představil jeden z největších favoritů na postup, exdivizní Hartvíkovice v utkání dvou naprosto odlišných poločasů remizovaly s domácí juniorkou.

18.9.2007

V atraktivním derby nebyla před oběma brankami (úplně dole brankář třebíčské juniorky Petr Koubek) nouze o zajímavé situace a momenty. V očekávaném zápase se zrodila gólová přestřelka, která vygradovala v samotném závěru. Foto: DENÍK/Libor Plíhal

TŘEBÍČ B – HARTVÍKOVICE

3:3

Hartvíkovice přitlačily juniorku na vlastní polovině a jako první se zapsal na listinu střelců Hanák, který do zápasu nastoupil po nemoci s tréninkovým mankem.

Po půlhodině hry se Hartvíkovice radovaly podruhé, po rohu na přední tyč na rozdíl dvou branek zvýšil hlavou Neumann. V závěru první půle se Hartvíkovice nadechovaly už ke třetímu smrtícímu úderu, ale na poslední chvíli uhasil doutnající požár v třebíčské obraně Brabenec.

„První půlka byla velmi dobrá, opět jsme ale nezvládli druhý poločas. Vzhledem k průběhu utkání jsme s bodem spokojení. Domácí otočili prohraný zápas,“ říká trenér Hartvíkovic Jiří Hajský.

Po přestávce se však nezměnily pouze strany, ale i předvedená hra. Hartvíkovice, které do té chvíle jednoznačně kontrolovaly utkání, přenechaly aktivitu domácímu celku a to se jim nevyplatilo už ve 48. minutě. Kontaktní gól vstřelil opět po rohovém kopu Řezáč, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži.

Vyrovnání se diváci dočkali v 74. minutě, na vápně se opřel do míče Durajka a šikovná těč Venhody poslala gólovou navštívenku za záda brankáře Chalupy.

Šok pro hosty znamenala individuální akce střídajícího Smažila, který se uvolnil po levé straně a prostřelil hartvíkovického gólmana potřetí. Hosté se však dokázali zvednout, ve druhé minutě nastavení rozdělil body po přetaženém centru Rusler.

„Remíza je spravedlivá, první poločas byl špatný a soupeř na hřišti kraloval, po přestávce jsme favorita soutěže přehráli,“ popisuje kouč třebíčské juniorky Petr Seifert.

Góly: 48. Řezáč, 74. Venhoda, 90. Smažil - 9. Hanák, 29. Neumann, 90. (+2) Rusler. Rozhodčí: Doležal. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 0:2. Třebíč B: Koubek – Venhoda, Ošmera, Brabenec, Tůma – Orálek (75. Anděl), Linhart, Durajka, Řezáč – Netoušek, Kylíšek (83. Smažil). Harvíkovice: Chalupa – Záviška, Kašpar (64. Hošek), Rusler, Vodička, Zedníček (79. Velizar) – Mičko, Chládek, Duša – Neumann, Hanák (69. Střelec). Nejlepší hráči: Ošmera, Brabenec - Neumann.

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 100 Kč Číšníci a servírky ČÍŠNÍK, SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - místo výkonu práce restaurace La Fabrika. Pracoviště: Black eangle centrum s.r.o., Karlovo nám., č.p. 17, 674 01 Třebíč 1. Informace: Karel Melovský, +420 777 649 914. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotní sestra 21 300 Kč Všeobecné sestry s osvědčením Všeobecná sestra s osvědčením. Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21300 kč, mzda max. 32070 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme:, • perspektivní a stabilní zaměstnání na akreditovaném pracovišti,, • výkon práce v moderní budově nového pavilonu C,, • 10. platová třída,, • 25 dnů dovolené,, • možnost ubytování,, • benefity:, o příspěvek na závodní stravování,, o příspěvek na penzijní připojištění 600 Kč/měsíc,, o zvýhodněné ceny volání pro zaměstnance a jeho rodinu,, o příspěvek na sportovní aktivity (poukázky na rehabilitační oddělení nemocnice – bazén, masáže, cvičení; příspěvek na pronájem tělocvičen, poukazy do sportovního areálu…),, o příspěvek na očkování proti chřipce, klíšťové encefalitidě a hepatitis,, o nepeněžní dary při životní jubileu 50, 55 a 60 let věku,, o finanční odměny (odchod do důchodu, životní výročí 50 let věku, dárci krve),, o sociální výpomoc., , Požadujeme:, • odborná způsobilost k výkonu povolání (Osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu),, • specializace sestra pro intenzivní péči výhodou,, • smysl pro týmovou práci,, • komunikační schopnosti,, • zdravotní způsobilost.. Pracoviště: Nemocnice třebíč, příspěvková organizace, Purkyňovo nám., č.p. 133, 674 01 Třebíč 1. Informace: , . Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 90 Kč Prodavači textilu, obuvi a kožené galanterie PRODAVAČKA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme prodavačku nebo švadlenu schopnou samostatné práci, příjemné vystupování se zákazníky. Základní práce s PC. , Podmínkou: alespoň základní dovednosti s šicím strojem a krejčovskými úpravami. , Pracovní doba 13:00 - 17:00. , Kontaktování výhradně formou e-mailu, žádáme o zaslání profesního životopisu. , Práce na DPP nebo DPČ. Hledáme zaměstnance na následný dlouhodobý pracovní vztah.. Pracoviště: Claudia dámská móda s.r.o., Bráfova tř., č.p. 231, 674 01 Třebíč 1. Informace: Tomáš Munzar, . Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 12 000 Kč Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) VYCHOVATEL/KA DO ŠKOLNÍ DRUŽINY. Požadované vzdělání: doktorské (vědecká výchova). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky na uchazeče:, Zástup na 2 - 4 měsíce za vychovatelku družiny (nemoc). , Vstříčnost, ochota pracovat s dětmi, tvůrčí osobnost. , Možnost další spolupráce v budoucnu., Předpoklady pro výkon činnosti vychovatele/ky základní školy., První kontakt e-mailem: zs-dolnivilemovice@seznam.cz. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola dolní vilémovice, 675 52 Lipník u Hrotovic. Informace: Hana Škodová, +420 727 916 804.

Nové Město získalo další biatlonový Světový pohár

Michael Ngadeu ze Slavie (vpravo) proti Borisovu.
4

Výkon v Kodani zaujal. Slávistický stoper je ve výběru hvězd Evropské ligy

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

Zajímavé derby rozhodl gól Dukly v oslabení

Třebíč – Druhý boj o hokejového krále Vysočiny připadl na 23. kolo Chance Ligy a znovu v něm byla úspěšnější jihlavská Dukla. Pro Horáckou Slavii to znamená přerušení čtyřzápasové vítězné série. Jediný gól střetnutí vstřelil ve vlastním oslabení jihlavský Tomáš Havránek.

OBRAZEM: Dukla přetlačila Ústí, Třebíč veze dva body

Jihlava, Benátky nad Jizerou – Ve 22. kole Chance ligy hokejisté Dukly uctili válečné veterány výhrou 3:1 nad dobře hrajícím Ústím nad Labem. Horácká Slavia v Benátkách nad Jizerou vedla dvakrát o dvě branky, ale nakonec se radovala až po samostatných nájezdech, když rozhodl Silvestr Kusko.