Není kam uhnout. FC Vysočina má už jen čtyři pokusy na předstižení žižkovského konkurenta a splnění vysněného cíle. Postupu do nejvyšší soutěže. V sobotu jim bude v cestě stát soupeř, který má přesně opačné starosti. Ještě nedávno prvoligový Baník Most hraje o holý život v soutěži.

Vysočina sice na jaře prohrála pouze jednou, začátkem dubna v Sokolově, ale ohromně ji sráží série nerozhodných zápasů. Vždyť od zmíněného zápasu na západě Čech Jihlava sice šestkrát neprohrála, ale z toho čtyřikrát remizovala. V případně jediné výhry navíc by měla Vysočina bodový náskok na Viktorii Žižkov a postupový osud ve svých rukou.

Jihlavští hráči si dobře uvědomují, že situace je složitá. Utkání na severu Čech se ale nebojí. „Pojedeme tam s jednoznačným cílem urvat tři body,“ uvedl pro Deník záložník Lukáš Vaculík. „Musíme tam vyhrát a co nejdříve se před Žižkov dostat.“

Most se dostal v posledních týdnech do nečekaných problémů. Z posledních tří zápasů urval jediný bodík a nejednou je pouhé dva body od sestupové pozice. „Dostali jsme sami sebe pod tlak,“ přiznal na klubovém webu mostecký kouč Stanislav Hofmann, který před duelem s Jihlavou není příliš optimistický. „Čekají nás samí soupeři z čela tabulky. S Jihlavou to snadné určitě nebude,“ povzdechl si Hofmann.