Náměšť-Vícenice vybojovaly cennou výhru na horké půdě v Třešti, Rapotice v domácím derby udolaly Šebkovice a Přibyslavice po necelých devíti měsících doma zvítězily.

Celek z Náměště nad Oslavou, který obhajuje třetí příčku, zvládl duel na hřišti nebezpečné Třešti, kde po gólech Marka Zvěřiny a Jaroslava Fraňka vyhrál 2:0. „Před zápasem jsem tajně doufal v bod a nakonec hráči podali nejlepší výkon od začátku přípravy,“ byl spokojen náměšťský kouč Tomáš Franěk.

„Utkání jsme měli po celou dobu jasně pod kontrolou. Všechny řady hrály naprosto bezchybně. Třešť se do vážnější šance dostala až ve čtyřicáté minutě,“ pokračuje trenér Náměště-Vícenic.

„Sice musím uznat, že soupeři chyběli tři hráči základní sestavy, ale my jsme také nebyli kompletní. Chyběl nám Sázavský s Dočkalem a musel nastoupit Mašíček, který tři týdny nebyl na hřišti. Přes to všechno jsem maximálně spokojen,“ uzavřel hodnocení náměšťský lodivod.

Loňský nováček z Rapotic, jenž před minulou sezonou vyhlásil útok na postup a nakonec se umístil na čtvrtém místě, letos ze svého cíle neslevil a doma udolal Šebkovice. Tento výsledek by svěřence chytajícího trenéra Petra Soustružníka mohl nasměrovat ke kýženému prvenství. „Zvládli jsme start a já doufám, že nás to k tomu postupu nasměruje,“ řekl.

To v Šebkovicích měli smíšené pocity, neboť mohli dopadnout jak hůře, tak i podstatně lépe. „Rapotice sice byly fotbalovější, ale přehrávaly nás jen úvodních patnáct minut a nic víc. Měly několik tutovek, ale my jsme se také nedali,“ má jasno trenér Šebkovic Jiří Stoklas.

„Soupeř nám ve druhém poločase vstřelil po našich individuálních chybách dva góly, a tak vyhrál zaslouženě. Fotbal je o tom, kdo dá góly,“ dodal.
Další zástupce Třebíčska v soutěži Jipap Přibyslavice, který se přes letní pauzu spojil s Čechtínem, dokázal doma po necelých devíti měsících zvítězit. Svěřenci trenéra Milana Kolmana na hřišti v Čechtíně porazili Křižanov.

„Byl to těžký začátek, kdy nevíte, co můžete od soupeře čekat, ale přesto jsem spokojen se třemi body. První poločas byla hra vyrovnaná a Křižanov trefil tyč, kdežto my jsme měli dvě pološance. Na začátku druhé půle jsme dali gól, pak jsme měli tři tutovky a mohlo být rozhodnuto. Ovšem šance jsme nevyužili,“ popisuje důležité momenty přibyslavický kouč.

„Tímto jsme si zbytečně zadělali na drama. Soupeř to přežil a cítil šanci. My jsme v závěru jednou pochybili, když nám po jedné standardní situaci do šestnáctky propadl míč. Jinak kluci podali dobrý bojovný výkon,“ dodal šéf přibyslavické lavičky.