BOROVINA–OPATOV – JANOVICE 4:0
Po vzájemném počátečním oťukávání na sebe upozornil v 7. minutě Lovětínský, který bombou z pětatřiceti metrů prověřil pozornost gólmana Kantora. Hned z protiútoku střílel na opačné straně Brzezina těsně vedle horního rohu Rezničenkovy branky.

To byl zřejmě signál pro domácí hráče, kteří převzali inciativu. Do velkých šancí se dostali Štěpnička s Prokešem, ale selhali.

Radost domácím zajistil až Kohlstrom, který si ve 20. minutě naskočil na rohový kop a parádně zavěsil. „Byl to pro nás uklidňující gól, ale nervózní jsme nebyli, veděli jsme, že jsme již zachráněni,“ poznamenal po zápase kouč Michal Kusák.

Aktivnější domácí mohli do konce poločasu svůj náskok ještě zvýšit, ovšem v koncovce vždy zaváhali.

Bez chuti hrající hosté inkasovali další branku hned po změně stran. Ve 49. minutě poslal Brzezina míč mezi stopery hostů na Štěpničku a ten střelou podél brankáře pohodlně skóroval. Bezzubé Janovice se již nezmohly na odpověď a naopak tvrdě pikaly.

V 71. minutě poslal Zvěřina Nováka do brejku, ten posunul přes stopera na osamoceného Pokorného, který pod padajícím Rezničenkem zvýšil na 3:0. Brankou na konečných 4:0 v 73. minutě potvrdil svůj skvělý výkon v zápase nejlepší muž na hřišti Brzezina.

„Byli jsme velmi oslabení, k dispozici jsem měl jen asi pět nebo šest hráčů z celého kádru,“ posteskl si po zápase janovický kouč Jiří Babínek. „Ale navíc hrát osm utkání za měsíc, to opravdu nejde. To nemá s fotbalem nic společného. Ať se na mě na svazu nikdo nezlobí,“ zdůraznil Babínek.

Naopak domácí kormidelník zářil radostí. Jeho svěřenci se totiž po výhře nad mírně favorizovanými Janovicemi posunuli do klidného středu tabulky krajského přeboru.

„Určitě bychom se ještě chtěli podívat do vyšších pater, získat nějaké další body. Je potěšující, že dokážeme porážet mužstva, která jsou v tabulce před námi,“ pochval si trenér Kusák.

Góly: 20. Kohltrom, 49. Štěpnička, 71. Pokorný, 73. Brzezina. Rozhodčí: Ságl. Bez karet. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Borovina-Opatov: Kantor - Dolák, Kohlstrom, Štveráček, Rambousek - Štěpnička, Brzezina, Ciprys ( 63. Novák), Zvěřina - Prokeš ( 77. Konečný), Pokorný.
Janovice: Rezničenko - Soural, Špendlíček, M. Matějíček ( 20. Cink) - Vomela (75. J. Matějíček ), Lovětínský, Šeda, Fišer ( 55. Musil), Lapeš - Lokvenc, Rychecký.
Nejlepší hráči: Brzezina, Kohlstrom, Zvěřina.