„Projektu se účastníme od začátku a celkem se nám v něm daří. Vrcholným zážitkem je pro nás zápas se Sigmou Olomouc, který se uskutečnil na začátku září minulého roku. Dostali jsme suvenýry, máme na to i fotografickou vzpomínku a na Facebooku koluje i video,“ uvádí jedna z duší myslibořického snažení Martin Čapoun.

Myslibořicím se dařilo zejména v sezonách 2015/16 (v ní si vysloužili právě zápas se Sigmou), kdy podzimní část vyhrály, a 2016/17, v níž v makroregionu obsadily třetí místo, a v republice se tento malý vesnický klub umístil na páté příčce.
„Jsme rádi, že to u nás v klubu žije, podporují nás i místní hasiči i obec. To nám umožňuje mít úspěchy, plný počet bodů sbíráme pravidelně v digitální i pivní části. Být v soutěži Kopeme za fotbal má i díky nim pro nás velký přínos, zatím jsme toho vytěžili hodně,“ přidává se i místopředseda klubu a trenér týmu Tomáš Palát a dodává: „Navíc se nám daří střílet i hodně gólů, takže body sbíráme i v té fotbalové části.“

Oba oslovení by z tohoto důvodu doporučovali účast všem. „Třeba za nasbírané body jsme získali i dvakrát play-station, což bylo hodnotná cena do tomboly na našem plese. Vyhráli jsme i odměnu deset tisíc, za kterou jsme nakoupili míče, dostali jsme dvě sady dresů. Bohužel v jedné hrát nemůžeme, je nám malá,“ směje se Čapoun.

„Pro nás ale pořád je nejlepší výhrou sud piva a prase taky nebylo k zahození,“ připojuje se Palát. Utržené prostředky totiž zůstávají v klubu.

A co bude dál? „Příští středu nás čeká zápas v Brně s místní Zbrojovkou, v soutěži pak samozřejmě hodláme pokračovat,“ uzavírá Martin Čapoun.

Výhry TJ Myslibořice

• peněžní částka 10 000 Kč
• několik sudů, prase, dvakrát play-station
• dvě sady dresů a další hodnotné ceny
• přátelský zápas se Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno (uskuteční se 12. září)