Když kvůli zranění pár zápasů na podzim nehrál, bylo to při útočných výpadech Votroků znát. Hbitý záložník nastoupí do svého pátého derby v řadě. A Pardubice chce porazit.

Už jste na derby s Pardubicemi patřičně nažhavení?
V kabině to řešíme. Myslím si, že už to není takové derby, jako bývalo dřív, ale pořád je to výjimečný zápas. Přijde víc lidí, je to víc vyhecované. Chceme Pardubice porazit, a to i kvůli fanouškům. Víme, jak to prožívají.

Lukáš Budínský se raduje z proměněné penalty.
Lukáš Budínský: Trefil jsem ho, ale nejsem žádný surovec

V tabulce vás od Pardubic dělí jen bod. Uvědomujete si, že v případě nezdaru vás mohou přeskočit?
Hrají nahoře už třetím rokem. Ale už před sezonou jsem říkal, že chceme vyhrát každý zápas. A s Pardubicemi to platí obzvlášť.

Co soudíte o rivalovi?
Kostra týmu zůstala stejná, akorát odešel Řezníček. Dobře mužstvo doplňují mladými hráči, jako je Kovář a další. Na druhou ligu mají Pardubice dobrý tým, hrají kombinačně. Je to jeden z lepších týmů v soutěži. Doufám, že to s nimi zvládneme.

Vrátil jste se po zranění. Už jste zase v plné kondici?
Jsem v pořádku. Ono teda vždycky něco bolí, ale tak to je. (úsměv) Chci odevzdat maximum pro tým, pomoct mu brankou nebo asistencí.

Naposledy jste se v lize trefil v půlce září. Máte proto do derby zvýšenou motivaci?
Mám na sebe vyšší nároky. Chci týmu pomáhat góly i asistencemi. Ale samozřejmě, když vyhrajeme, tak nemusím být u vstřelené branky. Ale naopak, když prohrajeme, tím víc si to budu brát na sebe, že jsem nepomohl.

Zdeněk Macháček, přestože je upoutaný na vozík, stále se věnuje sportu.
Nevzdal se ani po ochrnutí. Macháček trénuje Práče a stará se o umělku

Patříte mezi klíčové postavy Hradce. Jste připraven na zvýšenou pozornost protihráčů?
Zvýšený zájem od soupeřů jsem trochu cítil už v jiných zápasech. Ale zase se tím otvírá prostor pro další hráče, musíme toho využít jinak.

Hradec na podzim prohrál první hokejové derby v letošní sezoně. S Pardubicemi padli i basketbalisté. Teď je na vás, abyste zase pozvedli hradecký prapor. Věříte si?
Já doufám, že tu letošní bilanci zlepšíme a Pardubice porazíme. Jak jsem řekl: Chceme vyhrát pro nás i pro naše fanoušky. Nám to hrozně pomůže. Musíme vyhrát a Pardubice dostat čtyři body pod sebe.

Pardubice - Hradec Králové
V neděli třaskavý duel: Fotbalisté Hradce Králové vyzvou rivala z Pardubic