Ve dvanáctičlenném pelotonu IV. třídy patří fotbalistům Vlachovic šesté místo. Jejich sobotní protivník, celek ze Strážku, na tom byl jen o příčku a tři body hůř. Vzájemný souboj těchto mužstev tedy sliboval vyrovnanou podívanou. A také se tak stalo.

Padesátka fanoušků, skoro každý či každá pivečko před sebou, krásné letní počasí, bezstarostná kopaná. Takové byly obrysy sobotního utkání ve Vlachovicích. Ano, samozřejmě, k vidění nebyly žádné větší technické finesy co známe z Ligy mistrů či úchvatné žíně z pětadvaceti metrů.

Na druhou stranu ovšem radost z fotbalu, příkladné nasazení, chuť po výhře, spousta branek a tu a tam hláška, která vyvolala úsměvy na tvářích.

V pátečním utkání 28. kola třetí ligy zdolali fotbalisté Hlučína (v zelených dresech) Velké Meziříčí vysoko 7:0
VIDĚLI JSME: Nečekaný výprask! Fotbalisté Meziříčí vyfasovali v Hlučíně sedmičku

Příklad. Třeba když zhruba po půlhodině hry Jan Petr, předseda klubu z Vlachovic, který vykonával funkci pomezního rozhodčího, svůj celek napomenul směrem ke kvalitě předváděné hry. „Dejte ten balon na zem. To je hrozná mlácená, nedá se na to koukat."

Nebo rozmluva gólmana domácích Ondřeje Chalupy s liberem Kamilem Tatíčkem před odkopem od vlastní branky. Tatíček: „Já nevím, kam to mám dát? Chalupa: „To máš jedno, voni se stejně nepohnou."

Tyto věty nemají sloužit k nějakému znevážení či snad dokonce zesměšnění aktérů duelu. Spíše jako příklad toho, co už dnes na krajské a vyšší úrovni neuvidíte. A právě na těchto vesnicích přece začíná nekončící kolotoč české kopané, který přes spoustu úrovní končí až u národního týmu.

V závěrečném kole letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivezli fotbalisté Jihlavy (v modrém) z Varnsdorfu bod za remízu 0:0.
OBRAZEM: Remíza na závěr. Fotbalisté Jihlavy se s ročníkem loučili ziskem bodu

A bylo se na co koukat. Vlachovice šly poměrně brzy do vedení, ale Strážek během tří minut po dvou zaváháních domácí obrany skóre otočil dvěma přesnými zásahy Kubáta - 1:2.

Po změně stran pak přestřelka vrcholila. Góly Rause, Čírtka a Nečase znamenaly další obrat, tentokrát ve prospěch Vlachovic - 4:2. Podobně jako v první půli hosté okamžitě zareagovali. Broža z penalty snížil, Lahodný vyrovnal a znovu Broža dostal Strážek pět minut před koncem do vedení - 4:5. Prohra by pro Vlachovice asi byla krutá, minutu před koncem jim bod dalším proměněným kopem zajistil Svoboda.

Závěrečný hvizd sudího Šuly, úsměvy na tvářích aktérů a už jen sprcha a spláchnout to napětí. Ne, sobotní odpoledne ve Vlachovicích rozhodně nenudilo…