O minulém víkendu odehrály Jaroměřice zajímavý duel s béčkem Rapotic. Po famózním prvním poločase (7:0) nakonec soupeře zdolaly divokým výsledkem 8:4. „Zápas byl divoký pouze co se týká vstřelených gólů, ale průběh byl klidný. Druhý poločas už z naší stránky nebyl povedený,“ uznal Michal Doležal, autor čtyř gólů.

Své brankové kvarteto přitom stačil vtěsnat do prvních osmnácti minut duelu. „Žádný z gólů nebyl výstavní,“ ohlíží se Doležal. „První byla dorážka, druhý schovaná střela, proto gólman lehce zaváhal. Třetí se čtvrtým byly vstřeleny hlavou, kdy mě soupeř nehlídal.“

Po změně stran už ale Jaroměřice přidaly jedinou branku. „Nepřestali jsme hrát naplno, ale podvědomě jsme to trochu vypustili,“ připustil Doležal, pro kterého byl duel s Rapoticemi prvním letošním. „Celou kariéru jsem odehrál v obraně. Ale už se mi jednou povedlo trefit hattrick. Tenkrát jsem dal všechny góly hlavou,“ ohlédl se šestadvacetiletý fotbalista.

Doležal není rodákem z Vysočiny. „Učím na gymnáziu v Brně,“ prozradil na sebe. „Fotbalově jsem začínal v Brumově, kde jsem hrál i divizi, stejně jako potom na Vsetíně. Ve Valašských Příkazech jsem působil v 1. A třídě.“

Že jej střelecký apetit zřejmě jen tak neopustí, potvrdil i v sobotu. Svým zásahem se podílel na remíze 3:3 s rezervou FŠ Třebíč a s pěti brankami je v popředí žebříčku kanonýrů. „Osobní ambice ale žádné nemám. Chci se jen fotbalem bavit,“ uzavírá skromně Michal Doležal.