Nebýt dvou nesehraných zápasů posledního Koněšína, mohla být průběžná tabulka nejvyšší okresní fotbalové soutěže na Třebíčsku pěkně přehledná. I kvůli tomu se zaměříme nejprve na situaci v sestupovém pásmu.

Dnes se již více či méně počítá s variantou dohrání pouze podzimní části letošního ročníku fotbalových soutěží. To by mohla být výhoda právě pro fotbalisty posledního Koněšína.

Ti v předminulé sezoně triumfovali ve třetí třídě, ale výkonnost o soutěž výše si nedokázali přenést. Nepomohl ani zkušený Petr Kylíšek starší na trenérském můstku. „Kluci tu hrají pro zábavu, snad se nám ale podaří výsledky zlepšit. Kvůli covidu máme ještě dva zápasy k dobru,“ upozornil na nesmírně důležitou skutečnost Kylíšek.

Fotbalistům Přibyslavic (v zelenobílém) se uplynulý podzim v 1. B třídě vydařil. Podaří se jim postoupit o patro výš?
Možný postup? Necháváme tomu volný průběh, přiznává lodivod Přibyslavic Škorpík

Ačkoliv na podzim jeho svěřenci získali pouhé tři body, jejich ztráta na celky nad nimi není propastná. Na Hartvíkovice a Nové Syrovice ztrácí jeden, resp. čtyři body, ale mají již zmíněné dva duely k dobru.

Předposlední Hartvíkovice fotbalově strádají. Exdivizní klub hrál přitom ještě nedávno krajskou 1. B třídu. „Bohužel se dopouštíme jednoduchých chyb, které nás stojí body. Ze sedmi prohraných utkání jsme pětkrát prohráli o jediný gól,“ postýskl si po předčasném podzimním konci kapitán Hartvíkovic Michal Kopuletý.

Pohled na úplnou špičku tabulky nabízí překvapivý pohled. Na vedoucí příčce jsou totiž bez jediné prohry fotbalisté Blatnice, s nimiž se do postupových bojů příliš nepočítalo.

Fotbalistům Želetavy se uplynulý podzim ve východní skupině 1. A třídy vydařil více než slušně.
Simandl: Věřím, že všichni moji svěřenci mají fotbal rádi a chyběl by jim

O dva body zpět za lídrem je favorizovaná Vladislav. Ani ta za deset kol neokusila hořkost porážky. „S naším umístěním, ale především s předváděnou hrou, jsme byli velmi spokojeni. V obou případech tu ovšem ještě je prostor ke zlepšení,“ usmál se vedoucí mužstva druhého celku tabulky Aleš Martének.

Za předpokladu, že se fotbalisté na jaře znovu postaví na hřiště, bude z pohledu postupových bojů klíčové hned „úvodní“ jedenácté kolo. V něm na sebe na hřišti Blatnice narazí první dva celky tabulky. Karty jsou rozdané jasně. Pokud chce mít druhá Vladislav osud ve svých rukou, musí zvítězit.


Načítám tabulku ...