Vzhledem k tomu, že v kádru účastníka východní skupiny 1. A třídy není šestadvacetiletý hráč příliš dlouho, byl ze své výhry poměrně překvapený. „Za Dukovany nastupuji teprve půl roku, proto jsem něco podobného moc nečekal,“ přiznal Martin Novák.

Ocenění si ale váží. „Samozřejmě mě to potěšilo. Vážil jsem si už jen toho, že jsem se ocitl mezi jedenáctkou nominovaných,“ popisoval.

Od spoluhráčů už se také dočkal různých narážek. „Především na sociálních sítích už si ze mě kluci dělali srandu. Všechno ale v dobrém, berou to jako ocenění celého klubu,“ sdělil.

Ačkoliv už fotbalisté Dukovan trénují, se svými spoluhráči se na jaře Novák ještě neviděl. „V Lesoňovicích u Moravského Krumlova, kde bydlím, jsme založili úplně nový klub, kde působím v roli předsedy i trenéra. Mám tedy spoustu práce právě tam,“ vysvětlil.

Bude jej vítězství v anketě něco stát? „Kluci sice nic nenaznačovali, ale já už jsem takový, že to beru jako samozřejmost. Navíc se mi nedávno narodil syn, takže to aspoň vezmu z jedné vody načisto,“ usmál se Novák.