Vítězství domácích nepřekvapilo, humpolecké céčko se nachází v popředí tabulky, zatímco Horní Ves je se třemi body poslední, konečné skóre ale ano. „Na velkém hřišti jsem nikdy nehrál utkání, v němž bychom dali víc než deset gólů. Sobotních devatenáct je úplná výjimka,“ vracel se k utkání Ondřej Luňáček.

Sám se trefil postupně ve druhé, devětačtyřicáté, jedenapadesáté a třiašedesáté minutě. „Tři čtyři góly padly po opravdu pohledných akcích, ani jeden z těch mých mezi ně nepatřil,“ říkal kanonýr víkendu.

Nebyl ovšem sám, kdo se trefil v posledním podzimním kole čtyřikrát. Rovněž ve III. třídě zaznamenali čtyři gólové trefy ještě Borek Růžek za pelhřimovský Maraton a plačkovský Petr Vavřička.

Pro Ondřeje Luňáčka to byly vůbec první podzimní góly, za humpolecké céčko nastoupil dokonce poprvé v sezoně. Standardně patří do kádru klubového divizního áčka, za které zasáhl na podzim do jedenácti utkání, v deseti z nich v základní sestavě. Za áčko ale neskóroval ani jednou. „Divize skončila o týden dřív, tak jsem uvítal možnost jít si zahrát za céčko,“ říká dvacetiletý středopolař.

Jednou z ústředních postav sobotního třetiligového derby byl záložník Velkého Meziříčí Pavel Partl (v červeném). První gól svého týmu dal, druhý připravil, ale pak musel po změně stran předčasně pod sprchy.
Po derby zněly rozporuplné pocity. Michal bod bral, Šimáček byl hodně naštvaný

V Humpolci kope tři roky, v sedmnácti sem přestoupil z jihlavské Vysočiny, kde s fotbalem začínal. „Pořád z Jihlavy do Humpolce dojíždím. K tomu jsem ještě začal studovat na vysoké škole v Praze, na cestách jsem opravdu hodně,“ doplňuje budoucí ekonom.

Studia mají pochopitelně prioritu, přesto fotbal dál bere hodně vážně. „Ambice nereálné nemám, ale nebránil bych se nabídce do vyšší soutěže. V současnosti bych rád ale pomohl Humpolci k záchraně divize, podzim se nám vůbec nepovedl,“ uvědomuje si Ondřej Luňáček.

V Humpolci je spokojený. „V klubu panují pěkné vztahy, cítím se tady dobře,“ dodává Ondřej Luňáček, jehož konec v jihlavský Vysočině způsobily neshody s trenérem, pod nímž ještě jako dorostenec hrál.

Nejlepší střelec na Pelhřimovsku byl současně také spolu s Františkem Bubnem ze Štoků nejlepším střelcem uplynulého víkendu rovněž v celém kraji. Pro ostatní střelce totiž byly maximem tři vstřelené branky.

KANONÝR DENÍKU - 14. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: František Buben (Štoky B, IV. třída) - 4 branky
JIHLAVSKO: Matyáš Kříž (Stará Říše B, OP) – 3 branky
PELHŘIMOVSKO: Ondřej Luňáček (Humpolec C, IV. třída) – 4 branky
TŘEBÍČSKO: Kamil Svoboda (M. Budějovice, I. B třída) – 3 branky
ŽĎÁRSKO: Karel Jilg (Křoví, III. třída) – 3 branky