Maximem pro kanonýry na Vysočině v soutěžích dospělých byly o posledním zářijovém víkendu čtyři přesné zásahy. Ty na Třebíčsku zaznamenal v dresu Vladislavi Petr Petz. 

A pro jeho celek byl tento příspěvek naprosto klíčový. Vladislav totiž zdolala Blatnici 4:1, když se o všechny branky domácího souboru postaral právě třiatřicetiletý fotbalista.

Výjimečný střelecký výkon se o uplynulém víkendu povedl fotbalistovi rezervy Pelhřimova (v bílých dresech). Jiří Honzl pomohl k výhře 5:3 nad Českou Bělou třemi brankami.
KANONÝR DENÍKU: Na krásu asi nic moc, ohlédl se za hattrickem s úsměvem Honzl

Pokud bychom vzali ze bernou minci výšku soutěže, vyšel by mezi střelci nejlépe Martin Žák. Ofenzivní středopolař Nové Vsi totiž zatížil konto Dukovan při výhře 6:1 hattrickem.

Přitom úvod zápasu favoritovi nevyšel, Nová Ves nejprve přežila tři tutovky soupeře. „Nebyli jsme schopní dostupovat hráče soupeře, a tím jim dali prostor. Hodně nás podržel Jirka Fuksa v brance,“ ocenil Žák

Jeho úvodní trefa ale obraz hry změnila. „Musím smeknout před Fandou Kovářem, protože už mohl střílet do prázdné, ale ještě mi nahrával. Já pak balon trošku se štěstím o tyč poslal do branky,“ popsal.

Jiří Míča (u balonu) se stal největší hvězdou druhého kola celostátní soutěže, když se na triumfu 7:1 nad Pardubicemi podílel čtyřmi brankami a jednou nahrávkou.
Kluci už si dělají srandu, že naháním Paděru, usmívá se jihlavský kanonýr Míča

Dalšími dvěma trefami pak šestadvacetiletý záložník skóre uzavřel. „Moje druhá branka byla po dobré spolupráci s Ondrou Forchtsamem. Vzal jsem to pak na sebe, udělal obránci zasekávačku a v pádu skóroval. U poslední branky už jsem hrál více vepředu a vystihl špatnou přihrávku obránce Dukovan. To byl gól skoro zadarmo, gólmana jsem přeloboval,“ usmíval se.

A co jej hattrick bude stát? „Doufám, že mi to kluci nenapíšou do kasy. Je u nás zvykem, že za hattrick je runda panáků, takže jsem po zápase obdařil hráče i některé fandy,“ dodal Žák.

KANONÝR DENÍKU - 8. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Jan Marek (Tis, 1. B třída) - 4 branky
JIHLAVSKO: Marian Blaško (Batelov, 1. B třída) - 4 branky
PELHŘIMOVSKO: Jiří Honzl (Pelhřimov B, 1. B třída) - 3 branky
TŘEBÍČSKO: Petr Petz (Vladislav, okresní přebor) - 4 branky
ŽĎÁRSKO: Martin Žák (Nová Ves, krajský přebor) - 3 branky