Také poslední podzimní kolo nabídlo spoustu skvělých střelecký výkonů napříč všemi soutěžemi v Kraji Vysočina. Na třebíčském okrese zaznamenal nejlepší gólový počin záložník Valče Tomáš Čech.

Ten se v souboji proti béčku Moravských Budějovic prosadil poprvé po půlhodině hry. Další tři přesné zásahy pak teprve osmnáctiletý fotbalista přidal během pouhých osmi minut mezi 71. a 79. minutou.

Měl tak lví podíl na celkové vysoké výhře svého mužstva 6:0. Navíc tím také potvrdil pozici nejlepšího střelce celku, což mu zajistilo čtrnáct branek.

Trenér vítězného celku byl s výkonem svého mančaftu spokojený. „Po rozpačitém začátku jsme se postupně zlepšovali a nakonec hosty jasně porazili. Děkuji všem hráčům za podzimní část a doufám, že za týden potrápíme vedoucí Předín," usmíval se Pavel Macek.

Na Havlíčkobrodsku a Žďársku byli kanonýři ještě o něco produktivnější. Petr Veleta z Hněvkovic a Karel Jilg z Křoví se totiž prosadili hned pětkrát.

V soutěžích na Jihlavsku padlo o uplynulém víkendu hned pět hattricků. V okresním přeboru zaujal útočník, který nemá se střílením branek žádné problémy.

Na podzim skóroval již jedenáctkrát. „Většinou v sezoně mezi třemi nejlepšími bývám,“ netají svůj střelecký apetit František Krupica.

V Brtnici se prosadil jednou v prvním a dvakrát ve druhém poločase. Vítězství 5:0 hovoří o průběhu celého zápasu jednoznačně. „Dá se říci, že to byla pohodička,“ culí se Krupica s tím, že na jeho gólech zapracoval celý mančaft: „Když se podaří něco podobného, je to vždycky zásluha celého týmu,“ dodává skromně.

KANONÝR DENÍKU - 13. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Petr Veleta (Hněvkovice, 3. třída) - 5 branek
JIHLAVSKO: František Krupica (Kněžice, OP) – 3 branky
PELHŘIMOVSKO: Zdenko Rybčák (Pacov B, OP) – 3 branky
TŘEBÍČSKO: Tomáš Čech (Valeč, 3. třída) – 4 branky
ŽĎÁRSKO: Karel Jilg (Křoví, 3. třída) – 5 branek