Ba naopak. Spíše to vypadá, že s příchodem teplého počasí se střelecká forma a chuť fotbalistů na Vysočině spíše zvedá. Uplynulé kolo toho bylo důkazem, protože střelci se opět činili.

Kanonýrem Deníku na Vysočině se tentokrát stal Jan Pavouk, hráč pelhřimovského céčka. To v 18. kole okresní 4. třídy na domácí půdě deklasovalo rezervu Červené Řečice málo vídaným výsledkem 23:0! Hned sedmnáct branek přitom nastřílelo v první půli.

Také pro dvaatřicetiletého snajpra Pelhřimova, který se díky čtyřiadvaceti letošním přesným zásahům dělí o první místo mezi střelci v této soutěži, bylo úspěšnějších úvodních pětačtyřicet minut.

Ve východní skupině 1. A třídy se o postupujícím do krajského přeboru rozhodne mezi dvěma mančafty. Těmi jsou fotbalisté Rapotic (v zeleném) a Dukovan (v bílých dresech).
Drama vrcholí. Jak teď vypadá situace v nižších krajských soutěžích na Vysočině?

V nich se Pavouk prosadil hned pětkrát. Třetí, čtvrtou a pátou branku přitom vměstnal do pouhých tří minut. Po změně stran se pak trefil ještě třikrát.

Mezi ostatními kanonýry z Vysočiny vyniká střelecký výkon v jedné z nejvyšších soutěží, konkrétně v krajském přeboru. Zde se zaskvěla opora středové řady fotbalistů Nové Vsi.

František Nečas zatížil konto Sapeli Polná třemi přesnými zásahy a prakticky sám tak rozhodl o vítězství svého mančaftu v poměru 3:1.