Ve fotbalové třetí třídě nejsou divoké výsledky ničím výjimečným, o posledním víkendu padlo méně než pět branek v jediném utkání. Zápas mezi Božejovem a Hořepníkem ale sliboval spíše vyrovnanou partii. Hořepník do neděle ztratil jediné utkání, od 21. srpna bodoval vždy naplno. A mimochodem hned dvěma soupeřům nadělil také osmičku.

V neděli v Božejově ale táhl David Matějka za vítězstvím domácí. „Dal jsem čtyři góly, ale velký podíl na nich měli moji spoluhráči,“ zdůrazňoval střelec utkání i celého kola. „Dávat góly mě baví, využívám své rychlosti. Tak padl i můj první gól a vlastně i třetí a čtvrtý. Na druhý mi před branku krásně přihrál Michal Carva,“ vracel se k nedělním čtyřem trefám osmadvacetiletý David Matějka.

Obránci všech divizních mančaftů moc dobře vědí, že na útočníka FC Žďas Žďár Marka Šerého (v černém dresu) si musí dávat velký pozor. V sobotu se to opět potvrdilo.
VIDĚLI JSME: A zase ten Šerý. Střelec žďárských fotbalistů sestřelil také Slovan

Z nahrávačů ještě zmínil Jana Koláře, ale nezapomněl ani na další své spoluhráče. „Góly nedávám jen já, v týmu jsou i další kluci, kteří se prosazují v koncovce,“ připomenul kanonýr víkendu. V tabulce střelců figurují v nejlepší dvacítce soutěže s osmi trefami Jakub Aldorf, s pěti pak Jan Kolář a Michal Carva.

Po prvním říjnovém víkendu se dostal Božejov s osmnácti body v tabulce III. třídy na Pelhřimovsku na druhé místo za stoprocentní Pelhřimov C, Božejov se ale aktuálně může chlubit nejlepším útokem. V klubu tak logicky vládne spokojenost. „Začátek sezony se nám sice moc nepovedl, úvodní tři zápasy jsme prohráli, ale od konce srpna se nám daří,“ zmínil statistiku dosud odehraných podzimních kol David Matějka.

V 9. kole okresního přeboru Žďárska se utkali fotbalisté rezervy Nové Vsi (v červených dresech) a Víru (v černém). Během devadesáti minut gól nepadl.
OBRAZEM: Fotbalisté Rožínky a Puklice dál bez prohry, Jaroměřice na bod čekají

Zajímavé je určitě i to, že právě on je v týmu nováčkem, před sezonou přestoupil do Božejova po letech strávených v jihočeské Nové Včelnici. „Žiju nedaleko Kamenice nad Lipou, k Božejovu mám dlouholetý vztah, nešel jsem někam, kde to vůbec neznám, do cizího. A v současnosti je tady výborná parta, což se na výsledcích týmu postupně začalo projevovat,“ ocenil atmosféru v novém působišti David Matějka.

V souvislosti s božejovským fotbalem nemohl vynechat ještě jedno důležité jméno, právě tady dělal první fotbalové krůčky současný reprezentant Lukáš Masopust. „Pro fotbal v Božejově je Lukáš Masopust pořád důležitý. Ukázal, kam až se může kluk z malého klubu dostat. Tady na něj všichni stále hezky vzpomínají,“ dodal David Matějka.

KANONÝR DENÍKU - 9. KOLO
HAVLÍČKOBRODSKO: Daniel Žáček (Štoky, 1. A třída) - 4 branky
JIHLAVSKO: Šimon Čihal (Luka B, okresní přebor) - 5 branek
PELHŘIMOVSKO: David Matějka (Božejov, 3. třída) - 4 branky
TŘEBÍČSKO: Jan Votava (Hrotovice, okresní přebor) - 4 branky
ŽĎÁRSKO: Jiří Vyžrálek (Rožná, okresní přebor) - 4 branky


Načítám tabulku …