Z 54 pozvaných delegátů s hlasem rozhodujícím jich dorazilo 51, tedy více než 94 procent. S hosty a dalšími delegáty se jednání zúčastnilo 61 přítomných. „Valná hromada se shodla na tom, že podporujeme cestu změn, které jsou známé jako Fotbalová evoluce. Dále jsme schválili úpravu stanov, valná hromada se tak bude konat každý rok,“ vyzdvihl některé body ze sobotního programu Radek Zima.

Ve zprávě rovněž zaznělo, že Třebíčsko je okresem s největším počtem aktivních klubů na Vysočině, i to, že okres nemá v současnosti žádný klub ve vyšší soutěži než v krajském přeboru.

Pokud to situace a vláda dovolí, také na Třebíčsku bude sportovní činnost pokračovat dohrávkami utkání odložených z podzimu. Samozřejmě poté, co oddíly dostanou prostor na sportovní přípravu, neboť i ta je v současnosti utlumena. „Inkubační doba na přípravu, jak se o ní zmiňuje FAČR, bude stanovena na dva, nebo tři týdny. Postup sjednotíme s dalšími fotbalovými svazy,“ dodal Radek Zima.

OFS Třebíč řídí čtyři soutěže dospělých a kompletní spektrum mládežnických soutěží od dorostu po přípravku.

Valné hromady absolvovaly na Vysočině už dříve OFS Žďár nad Sázavou, OFS Havlíčkův Brod. V úterý 16. března se uskuteční valná hromada OFS Jihlava a v pátek 19. března valná hromada OFS Pelhřimov. Valná hromada Krajského fotbalového svazu Vysočina je na programu v pátek 9. dubna v Polné.