Týmy z Třebíčska na ukončené sezoně většinou vydělají. Nejmarkantnější to je v krajském přeboru Vysočiny. Tam totiž byly sestupem ohroženi fotbalisté třináctých Okříšek a čtrnáctých Šebkovic. „Musíme to přijmout takové, jaké to je. Raději bychom se ale zachránili sportovní cestou,“ vychází stejné prohlášení z obou táborů.

Okříšky jsou tradičním účastníkem nejvyšší krajské soutěže. Hrají ji prakticky od samého začátku, můžou se pyšnit i ziskem třetího místa. „Tvrdím, že v Okříškách je natolik kvalitní kádr, že by se tým zachránil,“ soudil těsně před koncem zimní pauzy trenér Vladimír Hekerle.

Trenér Martin Slavík.
Slavík: Návrat do divize byl prioritou od začátku do konce

To Šebkovice měly v loňském fotbalovém ročníku historicky nejlepší sezonu a byly nováčkem soutěže. „Poznali jsme, že je mezi oběma soutěžemi velký rozdíl. Přebor je podstatně více fotbalový. Nás srážela zejména slabší ofenziva, v defenzivě to tak špatné nebylo,“ řekl kouč Šebkovic Lubomír Venhoda.

Méně zkušený kádr ale získal ostruhy, což by mohl zúročit v sezoně následující. Čas na vylepšení sezony dostaly i Okříšky a Náměšť-Vícenice. Devátá pozice byla pod možnosti týmu Petra Kylíška staršího. HFK Třebíč je s třetí pozicí navýsost spokojený.

Karel Tománek.
Hokejku jsem vyměnil za sklo a letecké modely, říká bývalý hokejista Tománek