Nálada a případná spokojenost s konečným výsledkem se musela u hráčů celku z Třebíčska v průběhu devadesáti minut nedělního duelu výrazně měnit.

V úvodní čtvrtině by jim byla remíza určitě málo. „Těch prvních patnáct či dvacet minut jsme hráli dobře. Vytvořili jsme si několik pološancí i šancí, ale nebyli jsme efektivní. To byl určitě důležitý moment,“ všiml si kouč Okříšek Vladimír Hekerle.

A přišel trest. „Nová Ves dala z prvního centru gól a nás to úplně srazilo. Vypadli jsme z rytmu, domácí nás přehrávali v soubojích, po naší fatální chybě, kdy jsme soupeři do šance doslova namazali, přišla penalta a druhý gól v naší síti,“ zlobil se.

Fotbalisté Rapoticím (v zelených dresech) se v sobotu pořádně vytáhli, když dosud vedoucí Fotbalovou školu Třebíč zdolali 3:1.
Fotbalisté Rapotic i bez dua opor skolili Fošku a připravili ji o pozici lídra

A mohlo být do poločasové přestávky i hůře. „Dělali jsme ohromné chyby, domácí měli spoustu standardek, v nichž jsou velice nepříjemní, ale i další příležitosti. Kdyby dali další gól, klidně i dva, nikdo by se nemohl divit,“ neskrýval.

Po změně stran se ale hra úplně otočila. Druhému celku tabulky přeboru pomohla rychlá penalta. „O přestávce jsme se rozhodli více vysunout a dostat obranu hostů pod tlak. Rychlý gól z penalty nám samozřejmě pomohl, hra najednou vypadala úplně jinak,“ komentoval lodivod SK Huhtamaki.

Přišlo vyrovnání a ve zbytku zápasu se Okříšky hnaly za dokončením obratu. „Vyhrávali jsme hlavičkové souboje, ale hlavně jsme hráli mnohem více po zemi. V závěru jsme mohli zápas i otočit, ale konečná remíza je asi spravedlivá,“ přemítal.

V přímém souboji o třetí místo tabulky moravskoslezské divize D doma v sobotu podlehli fotbalisté Vrchoviny (v modrém) béčku Líšně 1:3.
VIDEO: Podívejte se na branky z prohry fotbalistů Vrchoviny proti juniorce Líšně

Zisk jednoho bodu, nebo ztráta dvou? „Těžko říci. Po první půli bychom byli za bod vděční. Za druhý poločas by si člověk zase mohl říci, že bylo na víc. Věděli jsme ale, že nás čeká velice těžký zápas, což se potvrdilo. Nerozhodný výsledek asi odpovídá dění na hřišti,“ uznal Hekerle.


Načítám tabulku ...