KOUTY – MORAVEC 5:1

Utkání se proměnilo ve zcela jednoznačnou záležitost favorita. Domácí tým na soupeře vlétl jako hurikán a rychle se ujal vedení 3:0. Hosté sice dokázali snížit po trefě Broži, ale Coufal a Neumann uzavřeli poločasové i celkové skóre 5:1. „Mohli jsme vyhrát ještě vyšším brankovým rozdílem. Třiceti minutách to bylo 4:1 a bylo rozhodnuto. Navíc jsme trefili ještě dvakrát břevno a jednou tyč, hosté vykopávali ještě míč z brankové čáry,“ pěl chválu na první půli trenér vítězů Petr Munduch, který té druhé dodal: „Kluci si chtěli zahrát fotbal a nějak to dohrát. Druhý poločas byl nemastný, neslaný, dá se říct že doslova o ničem.“

Góly: 9. a 29. Coufal, 15. Navrkal, 18. Nestrojil, 35. Neumann – 20. Broža. Rozhodčí: Kůrka, ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 5:1. Kouty: Stýblo – Navrkal (50. Vrzal), Hrůza, Růžička, Nestrojil – Havelka, M. Dočekal, Roušar, Semrád (83. Nováček) – Coufal, Neumann.

RAD. SVRATKA – ŽELETAVA 2:3

Zápas začal minutou ticha za zesnulého někdejšího brankáře Svratky Rudolfa Šebka. Hosté byli směrem dopředu nebezpečnější, domácí obranu větral především kapitán Simandl, ale buďto skvěle zasáhl brankář Chrást, nebo hráči Želetavy překopli zařízení. Ve druhém dějství se začala osmělovat i Radešínská Svratka, která šla dokonce do vedení. Chybu brankáře Partla, kterému vypadl míč po dlouhém nákopu, zkušeně potrestal veterán Plhal. Domácí pak opět fantasticky podržel Chrást.

Vyrovnání přišlo až po nařízeném pokutovém kopu za faul, který s přehledem proměnil Tomáš Vrbka. Poté se hrál fotbal nahoru dolů. Pět minut před koncem převedl parádní fotbalový moment Michal Vrbka, jehož střela vymetla Chrástovu šibenici. Hosté však vedení neudrželi. V poslední minutě faulovali ve vápně a Jinek penaltu nekompromisně proměnil. Když už to vypadalo na dělbu bodů, vzal si hlavní slovo Simandl, domácí ho nejprve po úchvatném sólu nedovoleně zastavili před vápnem a sám postižený z přímého kopu, u kterého neměl čisté svědomí jinak bezchybný Chrást, rozhodl o výhře Želetavy.

Góly: 54. Plhal, 89. Jinek (PK) – 73. T. Vrbka (PK), 85. Michal Vrbka, 90. Simandl. Rozhodčí: Holub, ŽK: 3:6. Diváci: 123. Poločas: 0:0. Želetava: Partl – Malík, Šrutka, Martin Vrbka, Vladeka – Čurda, Vranka, Michal Vrbka, M. Jičínský (81. Báňa) – Simand – T. Vrbka (89. Ondráček).

BUDIŠOV-NÁRAMEČ – MĚŘÍN 1:3

Nováček z Měřína podtrhl vydařený podzim. Jako první šli sice do vedení hráči Budišova, už za dvě minuty ale vyrovnal Bublán. Rozhodnutí padlo v 77. minutě, kdy zařídil obrat Polanský, na konečných 3:1 v prospěch klubu ze Žďárska upravil šest minut před koncem Matoušek.

Góly: 51. K. Nováček – 53. Bublán, 77. Polanský, 84. Matoušek. Rozhodčí: Soukupová, ŽK: 1:5. Diváci: 220. Poločas: 0:0. Budišov-Nárameč: Bajer - Pavlatovský, Doležal, Dvořák, Kolda – M. Sedláček, Votoupal, Horký, Molnár, Čech (60. Benáček) – K. Nováček.

HERÁLEC ZR – DUKOVANY 2:2

Poslední podzimní utkání nabídlo vyrovnanou partii, v níž branky začaly padat až v poslední dvacetiminutovce. V 70. minutě Boháč podržel balon, vyslal do úniku Suchého, který našel Hamáka a bylo to 1:0. Jenže o pět minut později si smolně vstřelil vlastní branku Cach. V 80. minutě domácí opět vedli, další nahrávku Suchého zužitkoval Uchytil. Pět minut před koncem po zmatcích v obraně Herálce vyrovnal Koníř – 2:2. Odmítnout remízu mohl Okurka, ale v poslední minutě trefil tyčku svatyně Dukovan.

Góly: 70. Hamák, 80. Uchytil – 75. vlastní Cach, 85. Koníř. Rozhodčí: Svoboda. ŽK: 2:2. ČK: 1:0 (90. Kovář). Diváci: 110. Poločas: 0:0. Dukovany: Marek Křišťál – J. Fojtášek, Jašek, Kunc, Viklický – Sedláček, Prokeš, Koníř, Černý – Blatný (76. Pislcajt), Hron.

ŽĎÁR N. S. B – JEMNICKO 2:0

První polovina zápasu byla vyrovnaná, pořádná gólová příležitost však k vidění nebyla. Po změně stran se hra rozhýbala a rezerva FC Žďas získala převahu, kterou brankově vyjádřila v závěrečné půlhodině zápasu. V 63. minutě poslal střílený centr střídající Klement na hlavu Vokouna a bylo to 1:0. Poté v obrovské příležitosti selhal Sláma, ale domácí to mrzet nemuselo. Dvě minuty před koncem totiž z trestného kopu krásně vymetl šibenici branky Jemnicka Zdeněk Peňáz.

Góly: 63. Vokoun, 88. Z. Peňáz. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: 0:2. Diváci: 65. Poločas: 0:0. Jemnicko: Kopeček – O. Tesař, Novák, Tobolka, Toman – P. Tesař, Vacuška, Koutný, Menčík - Křivánek, Axman.

RAPOTICE – NOVÉ MĚSTO B 1:5

Rapoticím se konec podzimu nevydařil. Favorizovaná rezerva třetiligového týmu hostí se dostala do pohody hned v úvodní čtvrthodince, kdy se během dvou minut dvakrát trefil Veselý. Hosté ve druhé půli skóre ještě navýšili, za domácí zaznamenal čestný úspěch z penalty Petr Matoušek.

Góly: 68. P. Matoušek (PK) – 12. a 13. Veselý, 55. Slavíček, 63. Polnický, 77. Liška. Rozhodčí: Doskočil, ŽK: 3:3. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Rapotice: T. Laš - P. Sobotka, Milan Laš, J. Matoušek, Němec, Dobeš, P. Matoušek, Valsa, Kučera - Palát, Císař (76. Šmarda).

1. Počítky 13 8 1 4 38:29 25

2. Dobronín 13 8 1 4 35:26 25

3. KOUTY 13 8 0 5 38:27 24

4. Nové Město B 13 7 3 3 34:22 24

5. Měřín 13 6 4 3 36:25 22

6. BUDIŠOV 13 7 1 5 27:25 22

7. JEMNICKO 13 7 1 5 23:15 22

8. ŽELETAVA 13 6 1 6 42:35 19