ŽELETAVA – RAPOTICE 5:1

„Konečně bychom rádi potvrdili body z domácího prostředí také venku,“ přál si trenér hostí Aleš Kolařík před zápasem v Želetavě. Jenže realita byla úplně jiná. Domácí tým potvrdil, že v domácím prostředí dokáže využít svých předností a rychlou hrou rozhodl již v úvodní čtvrthodince. Dvěma góly se připomněl během úvodních deseti minut útočník Tomáš Vrbka a na něj navázal ještě Michal Vrbka. Hosté sice po změně stran snížili, ale naději na obrat rychle zatrhl střídající Ondráček.

Góly: 2. a 11. T. Vrbka, 14. a 85. Michal Vrbka, 52. Ondráček – 50. P. Matoušek. Rozhodčí: Svoboda, ŽK: 3:4. Diváci: 90. Poločas: 3:0. Želetava: Partl, Šrutka, Martin Vrbka, Malík – Čurda (29. Ondráček), Michal Vrbka, Vranka (46. Vladeka), M. Jičínský – Simandl – T. Vrbka (89. Tománek). Rapotice: T. Laš - P. Sobotka, Milan Laš, J. Matoušek, Opálka - Dobeš, Valsa, M. Němec, P. Matoušek - Stér, Císař (79. Dvořáček).

JEMNICKO – DOBRONÍN 0:1

Podruhé v řadě prohrál lídr tabulky. O osudu zápasu prvních dvou týmů rozhodla 22. minuta, kdy se do brejkové akce dostal Tomáš Sedláček a tu využil. Podobnou šanci měl stejný hráč ještě jednou, ale trefil jen tyč. „Dobronín měl dvě šance, dal gól a tyčku. My jsme si vytvářeli jen pološance. Momentálně hrajeme v křeči, nedaří se našim tahounům,“ uvedl trenér Jemnicka Zbyněk Kincl a dodal: „Soupeř hrál na hranici férovosti, rozhodčí Burian mohl některé zákroky ohodnotit žlutou kartou. Na výsledek to ale určitě vliv nemělo, my bychom nedali gól snad i kdyby se hrálo ještě teď.“

Gól: 22. T. Sedláček. Rozhodčí: Burian, ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Jemnicko: Kopeček - O. Tesař, Novák, Svěrák, Toman - P. Tesař, Koutný, Vacuška, Křivánek - Axman, Menčík.

KOUTY – NOVÉ MĚSTO B 3:1

Už v 5. minutě chyboval gólman Skryja a Neumann pohodlně otevřel skóre zápasu. Po půlhodině hry zaváhal jeden z hostujících stoperů a Coufal sólový nájezd proměnil – 2:0. Zkraje druhé půle mohli hosté snížit, jenže místo toho přišel rychlý protiútok Koutů, faul ve vápně a Růžička přidal z penalty třetí branku. V úplném závěr už Jiří Veselý jen korigoval na konečných 1:3 z pohledu hostujícího celku.

„Byl to od nás hodně špatný výkon, porážka byla naprosto zasloužená. Rozhodující okamžik přišel na začátku druhé půle, kdy místo toho, abychom ze stoprocentní tutovky snížili na 2:1, jsme po rychlém brejku a následném faulu inkasovali třetí gól,“ byl ke svým svěřencům kritický trenér juniorky Vrchoviny Petr Follprecht.

Góly: 5. Neumann, 29. Coufal, 50. Růžička (PK) – 88. J. Veselý. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Kouty: Stýblo - Navrkal, Hrůza (88. Štveráček), Růžička, Nestrojil - M. Dočekal, Roušar, Nováček (68. Vrzal), Semrád - Neumann, Coufal (80. Havelka).

MĚŘÍN - DUKOVANY 3:0

Začátek zápasu byl z obou stran hodně opatrný, na výkonu Měřína bylo znát to, že jej v poslední době trápí početná marodka. Ve 37. minutě ale Kružík hlavičkou nastřelil břevno a Kuřátko z dorážky poslal Jiskru do vedení – 1:0. Dukovany se dál prezentovaly sympatickým výkonem, domácí si však šikovně počkali na další příležitosti ke skórování. Po změně stran utekl obraně hostů Polanský, na úrovni penalty našel volného Kuřátka, který byl ve vyložené příležitosti faulován. Pokutový kop následně chladnokrevně proměnil Kružík – 2:0. V závěru zápasu jakoby hostům docházely síly, přesto mohli snížit, jenže gólman Hladík vytáhl proti útočníkovi Dukovan fantastický zákrok. Tři minuty před koncem vyslal Kožený do sóla Kuřátka a ten v samostatném nájezdu bezpečně proměnil – 3:0.

„Dukovany byly kvalitním mužstvem, místy fotbalovějším i lepším celkem. My jsme však využili naše šance, to rozhodlo, byť konečný výsledek asi průběhu hry tolik neodpovídá,“ přiznal vedoucí mužstva Měřína Marcel Kožený.

Góly: 37. a 87. Kuřátko, 59. Kružík (PK). Rozhodčí: Rosický, ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:0. Dukovany: Marek Křišťál - M. Fojtášek, Jašek, Kunc, J. Fojtášek – Viklický, Sedláček, Koníř, Černý - Pislcajt, Hron (67. Miroslav Křišťál).

RAD. SVRATKA – BUDIŠOV-NÁRAMEČ 1:4

Pouťový zápas začali hráči Radešínky velice dobře. Už po sedmi minutách hry si do vápna hostů naběhl Mužátko a nekompromisně překonal gólmana Budišova. Odpověď hostů na sebe ale nenechala dlouho čekat, hned za další tři minuty totiž Horký vyrovnal na 1:1. Ve 26. minutě po rychlé kombinační akci přišel centr z pravé strany a volný Molnár poslal Budišov do vedení. Ani po změně stran se domácí celek herně nezvedl. V 59. minutě hráči Radešínky propadli při bránění, na malém vápně nikým neobsazený Mucha přidal třetí branku a za další dvě minuty bylo po samostatné akci K. Nováčka hotovo – 1:4. Sváteční neděle tak fotbalistům Svratky notně zhořkla.

Góly: 7. Mužátko - 10. Horký, 26. Molnár, 59. Mucha, 61. K. Nováček. Rozhodčí: Bílek, ŽK: 0:3. Diváci: 290. Poločas: 1:2. Budišov-Nárameč: Bajer - Pavlatovský, Mucha, Dvořák, T. Nováček – M. Sedláček (90. Doležal), Votoupal, Horký, Molnár, Benáček – K. Nováček (78. Sedláček).

Ostatní výsledky 9. kola: Moravec – Počítky 2:5 (1:3), Žďár n. S. B – Herálec ZR 1:2 (0:1).

1. JEMNICKO 8 5 1 2 17:6 16

2. Dobronín 8 5 1 2 21:13 16

3. Počítky 8 5 0 3 22:18 15

4. Nové Město B 8 4 2 2 18:15 14

5. ŽELETAVA 8 4 1 3 28:19 13

6. Měřín 8 3 4 1 15:11 13

7. KOUTY 8 4 0 4 19:15 12

8. DUKOVANY 8 4 0 4 15:14 12