Fanoušci doufali, že favority potrápí želetavští fotbalisté více, ale v poslední době se jich drží smůla. Na vině jsou výpadky klíčových hráčů ze sestavy.

Nejvíce markantní to bylo v předchozím kole v derby v Koutech, odkud si aktuálně osmý celkek tabulky odvezl porážku 4:0. „V podstatě jsme hráli v sestavě, kde byla polovina hráčů z béčka. Ve stavu zraněných byli Tomáš Vrbka, Martin Vrbka, pracovní povinnosti si musel plnit Aleš Pacas a studijní zase Honza Šrutka, což je taková skála v obraně. Navíc musel odstoupit další stoper Šimon Vladeka,“ počítá ztráty předseda klubu Václav Novák.

„V Koutech jsme s porážkou počítali, ale doufali jsme, že bychom potrápit lídra ze Šebkovic, což bylo další derby. Dva rychlé góly daly ale utkání směr,“ uvedl Novák.

Podle jeho slov však klíčová chvíle přišla po půlhodině hry. „V souboji se hlavami střetli náš kapitán Tomáš Simandl a brankář Šebkovic Jakub Kuba, oba odvezla záchranka. Šebkovice ale mají dva vyrovnané brankáře, to pro nás byla ztráta Tomáše podstatně citelnější,“ mrzelo Nováka.

Ilustrační foto
Souboj lídrů skončil smírem, cenný bod získala také Stařeč

Derby přineslo s sebou také emoce a řadu karet. Rozhodčí Aleš Janovský udělil celkem čtrnáct žlutých a dvě červené karty.

„Je to derby klubů, které to mají k sobě blízko. Byly tam nějaké tvrdší zákroky, které nebyly moc fér, ale byly potrestané,“ domnívá se Novák.

Ten se obává tak trochu nadcházejícího zápasu, Želetavu čeká sobotní výlet do Žďáru nad Sázavou, kde poměří síly s místní rezervou. „Budeme hrát na umělé trávě, což bude asi problém. Naši hráči na to nejsou zvyklí, navíc trpí kolena. Bod by byl velkým ziskem,“ soudí Novák a pokračuje: „Pak nás čeká zápas s rezervou třetiligové Vrchoviny. Tím ale budeme mít kromě Jemnicka za sebou všechny soupeře z popředí tabulky. Body bychom měli získávat hlavně ve druhé části jara.“

Ilustrační foto.
Krátký a Máca se blýskli hattrickem