Definitivu tomu daly výsledky předposledního kola letošního ročníku elitní krajské soutěže. Poslední Náměšť prohrála v Chotěboři 0:3, naopak předposlední Dukovany získaly bod za remízu 3:3 v Rapoticích.

Rozdíl mezi oběma týmy tak v tabulce činí čtyři body. „Se sestupem už jsme byli nějakou dobu smíření. Ale dokud byla i minimální šance na záchranu, rvali jsme se o ni,“ přiznal trenér Náměště Luděk Hadraba.

Velké emoce prožíval po přísném vyloučení stopera Mrni směrem k rozhodčímu o poločasové přestávce pátečního derby s Novým Městem kouč Meziříčí Jan Šimáček (vlevo).
Věřím, že zisk šesti bodů by nám zajistil záchranu, řekl kouč Meziříčí Šimáček

Ten ihned zmínil zásadní důvod sestupu tradičního účastníka nejvyšší krajské soutěže. „Klíčové bylo, že se před začátkem ročníku kádr nedokázal adekvátně doplnit. Chyběla nejen kvalita, ale také kvantita,“ popisoval.

Nebyla to ovšem nahodilá záležitost. „Vedení klubu chtělo, abychom se vydali cestou vlastních odchovanců. A to i za cenu toho, že nás může postihnout pád do I. A třídy,“ prozradil lodivod Náměště.

Výrazné zlepšení nepřišlo ani po zimní přestávce. „Získat dnes slušného hráče do vyšší soutěže je docela problém. Proto se nám ani během zimní přípravy posílení nijak zvlášť nepovedlo,“ komentoval.

V úvodním semifinále play-off Superligy malého fotbalu remizovala Jihlava (v bílých dresech) s Příbramí 4:4.
OBRAZEM: Jihlava zahájila semifinále Superligy remízou, ztratila slibné vedení

Na rychlý návrat to v klubu z Třebíčska nevypadá. „Vnímám od vedení snahu se nyní aklimatizovat v I. A třídě. V horizontu dvou až tří let se pak pokusit o návrat do přeboru,“ potvrdil.

Mladíky by v Náměšti měli udržet. „Dobře víme, že třeba Rapotice, které jsou od nás kousek, by si po nějakém hráči mohly sáhnout. Ale nikdo z kluků prý nechce odejít,“ dodal Hadraba.


Načítám tabulku ...