Pro šebkovický Sokol se jednalo teprve o druhou porážku v sezóně. A jak již bylo zmíněno, první na jaře. „Nestalo se nic zvláštního. Herálec přijel velmi dobře připravený a podal velmi dobrý výkon,“ okomentoval klidně den po utkání překvapivý výsledek Lubomír Venhoda.

Diváci sledovali zajímavé představení. „V prvním poločase jsme viděli vyrovnaný fotbal. Neproměnili jsme nějaké šance, soupeř jich tolik neměl,“ přiblížil průběh zápasu domácí kouč. „Ve druhé půlce jsme se snažili ještě více tlačit do gólu, ale oni nás nachytali v obraně. Byla tam taková naše nepozornost, navíc se v trápíme s koncovkou.“

Těžká série
d Herálec 1:2
v Luka n J.
d Bory
v Měřín
d Bedřichov

Ztráta bodů znamenala pád týmu na druhou příčku tabulky o bod za postupového rivala z Bedřichova. „Muselo to přijít. Žádný strom neroste do nebe,“ pokračoval Venhoda. „Každý takový výsledek ale může mít i pozitivní dopad na morálku a posloužit k tomu, aby si tým zase sedl trošku na zem.“

Už v minulém kole Šebkovice klopýtly. Byla remíza na půdě na jaře se trápícího HFK náznakem možné chvilkové ztráty formy? „V Třebíči to bylo hodně podobné jako s Herálcem. Zkraje utkání jsme měli více ze hry, ale nezužitkovali jsme naše příležitosti. Ve fotbale za to přichází tresty,“ dodal Venhoda.

Poslední dvě ztráty přišly v dost nevhodný čas. Šebkovice nyní čeká těžký čtyřboj s celky z horní poloviny tabulky. Tým se postupně poměří s aktuálně třetími Lukami nad Jihlavou, pátými Bory a šestým Měřínem.

Fotbalisté Sokola Bedřichov (ve žlutém) se v posledních kolech střelecky trápili. Probral je až v neděli Václav Pavlíček, jeden z kandidátů ankety Deníku na Hvězdu fotbalového víkendu na Vysočině.
ANKETA. Tradiční střelci i spasitelé na poslední chvíli. Zvolte Hvězdu víkendu

Celý blok nakonec zakončí možná klíčový souboj o prvenství doma s Bedřichovem. „Právě Herálec byl prvním těžším soupeřem,“ uvědomuje si Venhoda. „Nyní nás čeká opravdová kvalita. Na každém týmu se v průběhu sezóny projeví nějaké tréninkové výpadky, přijdou zranění… To je fotbalový život. S domácí porážkou nemáme vůbec žádný problém. Prostě pojedeme do Luk na další utkání a zkusíme začít znovu.“

Rozvahu si po nezdaru Lubomír Venhoda udržuje také proto, že se v průběhu minulých kol, kdy se svými svěřenci skupině kralovali, neopájel myšlenkami na postup: „Uvědomoval jsem si, že nás čeká těžká série pěti utkání a až tam se ukáže pravda,“ uzavřel šebkovický stratég.